| AdySnaP a întrebat:

am si eu o problema. Cunosc o fata de mai mult timp (6-7luni sau mai mult de asta vara) si de atunci la inceput ea ma cauta mereu cu mesaje si pe mess ce fac si chestii din astea. Dupa o perioada de timp mie a inceput sa imi placa de ea si ei de mine (de o luna sau asa), foarte frumos dar nu am vrut eu sa o intreb daca sa fim impreuna pentru ca ea sta la 30 min de mers cu atuobuzul de mine si nu aveam chef sa fac drumul asta mereu chiar daca poate ar trebui, dar experienta nu o sa o fac decat ocazional( mi-a tras teapa odata cand trebuia sa ne vedem dar era ceva rezonabil... ma rog nu conteaza asta). Faza e ca eu o plac foarte mult dar ea de cateva zile de la valentines day in coace nu ma baga in seama ma ignora cam total. Tot ce imi spune e ce mai faci si peste 2 secunde lasa-ma. daca imi raspunde macar. Chestia e ca m-am obisnuit sa vorbesc mult cu ea prin sms si mi se pare ciudat asa dintr-o data brusc ea sa nu mai vrea desi sustine ca ma place inca, i-am lasat de inteles foarte clar daca vrea sa fim impreuna totul depinde de ea. Problema e ca nu stiu ce sa fac, ca ea nu vrea sa imi zica ce s-a intamplat. P.S stiu ca multi nu inteleg ce am scris eu mai sus si da stiu ca mai exista multe fete pe lumea asta dar eu pe ia o plac si nu sunt genu azi o plac pe una maine pe alta. Vreau un sfat cum sa o recastig inapoi.

Răspuns Câştigător
| OkAyAn a răspuns:

Frate am patit in mare parte EXACT CA TINE eu o iubeam, am fost cu ea si dupa ceva timp ne-am despartit dar nu asta cont dupa ce ne-am despartit am devenit mai apropiati si am inceput sa o cunosc in urma unui joc inventat de noi doi uite cum era(eu puneam o intrebare iar ea trebuia sa raspunda sincer si dupa ce raspundea, ma intreba ea ceva pe mine si eu la fel ca ea trebuia sa raspund sincer incearca poate o sa va "cunoasteti" mai bine in urma acestui joc).
Asa in legatura cu ca nu mai vorbeste asa mult cu tine este poate pentru ca cand ea te cauta pe tine tu o evitai sau nu ii raspundeai poate...si acum vrea sa iti arate cum sa simtit ea! Sau poate ca a suparat-o faza cu ca nu vroiai sa parcurgi in fiecare zi 30 min cu autobuzul pana la ea(daca o placeai cu adevarat atunci treceai peste aceasta idee dar acum probabil o placi mai mult nu?)SI cu faza ca nu iti mai vorbete ar putea fi:daca v-ati certat,poate ai jicnito fara sa iti dai seama(de asta zic sa incerci acel joc) sau si-a gasit pe alt cineva si ea stie ca tu o placi si nu stie cum sa iti spuna asa ca incearca sa te respinga ca sa nu te supere stiu ca a zis ca inca te mai place dar poate se referea ca te place ca pe un prieten apropiat(asa si mie fata de care iti ziceam mi-a zis ca ma iubeste dar ca pe un frate).
Si sfatul cum sa o recastigi este de a incerca sa fi mai romantic cu ea(daca ii place romantismul) sau ce ii place sa faca,sa asculte gesturi marunte(stiu ca pare ridicol dar uneori gesturile marunte sunt cele mai bune) sau alt sfat cand are nevoie de ajutor nu astepta sa iti ceara ea sprijin oferate tu(ca sa stie ca se poate baza pe tine) sau daca stii ca vrea sa mearga undeva dupa scoala si da de inteles ca ar vrea sa mearga cu cineva oferate tu! si cand mergeti impreuna undeva sau cand suntei singuri incearca sa o cunosti cat mai mult(si ea pe tine) sa nu iti fie rusine cand o intrebi ceva(bine dar sa nu fie ceva de genu "esti virgina sau cati iubiti ai avut sau nu mai stiu eu ce cunosc "episoade" de astea) si planificati intrebarile dinainte sa le pui si gandeste-te si la ce va raspunde ca nu cumva sa nu mai ai ce sa spui dupa si sa nu mai vorbiti cateva minute nimic!
Deci in principiu ca sa o recastigi trebuie sa stii ce ii place sa faca sau ce fel de muzica ii place(chesti de astea) si sa lasi deoparte mandria de barbat(ca vezi Doame sa nu ma injosesc/fac de ras pentru ca o ajut cu ceva)SI CEL MAI IMPORTANT NU TE LUA DUPA CE SPUN ALTI DESPRE EA,TINE, SAU VOI DOI CA VEI PIERDE MULTE DACA CREZI IN VORBELE LOR(eu am crezut si am pierduto pe fata de care iti ziceam la inceput)
Deci ce sa iti zic in final fi romantic, de ajutor, glumet, de incredere(fouo in asa fel incat sa stie ca poate avea incredere in tine si ca o poti ajuta indiferent de caz) si cam atat cred.
Deci MULT NOROC SI SPER SA TE AJUTE SFATURILE MELE CAT SA PUTUT INTELEGE DIN ELE SI SA AI O VIATA FERICITA CU TOT CU DEZAMAGIRI BAFTA SI SPER SA O RECASTIGI!
PS:daca te-au ajutat cu ceva sfaturile te rog sa ma contactezi si sa imi spui! BAFTA FRATE!

| AdySnaP explică (pentru OkAyAn):

Frate... eu mereu i-am raspuns la mesaje desi recunosc la unele mai intarziam 5-10 min ca eram in ora si scriam sau chestii de genul dar rar si eu mereu ii vorbesc romantic si chestii din astea, nu am mintit-o nici o data i-am spus ca o plac si sa ne vedem si ea vrea asta dar nu poate este ocupata si nu vreau sa o bat la cap cu chestia sa ne vedem daca nu poate sa o fortez sau ceva si nu sunt genu scuze anticipat, sa ma vad cu ea sa o *** si sa o las, eu chiar tin la ea si ea stie asta mereu am ajutat-o si nu imi e de chestia ca fac 30 de minute pana la ea ca pana la urma daca ea imi zice ca poate si in secunda asta sa ne vedem eu acum plec la ea sa ne vedem dar ea nu poate nu stiu chiar nu stiu ce sa fac. Merci pentru sfaturi dar deja fac tot ce ai zis tu si tot degeaba

21 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna. Am citit cu atentie tot ce ai scris. In primul rand nu ar trebui sa te deranjeze faptul ca sta la 30 de minute de tine. Nu conteaza daca faci 10 minute sau 2 ore pana la ea atata timp cat o placi si vrei o relatie cu ea. Stiu ca sunt lucruri pe care nu vrei sa le auzi dar ar trebui sa ii lasi putin spatiu. O fata daca tine la tine nu se comporta asa in momentul in care tu vorbesti cu ea, nu te ignora fara motiv. Nu inteleg de ce sustine ca te place dar de fapt te refuza in acelasi timp. Tocmai de aceea, parerea mea este ca ar trebui sa o lasi putin, o perioada scurta, apoi sa o inviti iar undeva, la un suc, nu stiu, unde vrei tu. Daca vine la intalnire si nu gaseste scuze nici de data asta atunci relatia are o sansa dar daca nu, eu zic ca ar trebui sa incerci sa o uiti pentru ca exista pe undeva alta fata care merita atentia ta.Bafta!

| AdySnaP explică (pentru BlackheartQueen):

Pff, asta ma gandeam si eu dar, nu e ca si cum zic gata de maine uit ca mai exista pe lumea asta si sa caut alta, nici eu nu inteleg de ce imi spune ca ma place dar face ceea ce face, chiar nu stiu ce sa fac o sa ii las o perioada libera (incercarea moarte nu are), sigur ea nu o sa ma caute si cred ca ea nu m-ar mai cauta deloc dupa aceea dar o sa incerc. Merci pentru sfat :d

| BlackheartQueen a răspuns (pentru AdySnaP):

Da, stiu ca nu poti sa stergi peste noapte toate sentimentele si cel mai enervant lucru este atunci cand altii spun, cu atata usurinta si indiferenta: Treci peste! Las-o ca mai sunt si altele!
dar trebuie sa faci ceea ce consideri tu ca e bine. Am citit comentariul de mai sus. Eu am avut bacul anul trecut si am avut timp de intalniri, asta nu e decat o scuza in care am crezut si eu o data. happy E bine sa ii lasi o perioada mica. Ea nu o sa te caute, adica nu prea cred dar e frumos sa o cauti tu. Daca vrei sa vb cu un strain despre toata povestea asta si continuarea ei, imi lasi un mesaj pe privat.hee hee

| AdySnaP explică:

Multumesc pentru sfaturi, dar deja ea aseara m-a cautat ea am vorbit am intrebat-o ce s-a intamplat, am intrebat-o daca are nevoie sa nu mai vorbim o perioada si ea vroia de fapt sa nu mai vorbim deloc, imi zicea sa o uit de tot daca pot. Oricum am ramas prieteni si vad ca azi a inceput iar sa ma caute ca si inainte. Oricum nu mai am sanse cu ea, o sa incerc sa trec peste. Multumesc pentru sfaturi

| OkAyAn a răspuns (pentru AdySnaP):

Dupa ce ai lasat acest mesaj asta vroiam sa iti zic si eu ca nu prea mai ai sanse (dar cine stie daca mai crezi in minuni su sincer nu).Si cu faza ca ti-a zis sa o uiti si dupa te cauta eu zic ca nici ea nu stie sigur ce vrea sa faca(acum la 16ani e inca o pustoaica)de asta ar fi cred mai bine sa te impui tu mai mult presupun.Si daca nici asa nu merge inseamna ca:
1.Ori a vrut sa faca pe cineva gelos cu ajutorul tau
2.Ori ii place de alt cineva
3.Ori a vrut doar sa incerce si nu i-a placut cum au decurs lucrurile si a zis ca mai bine nu
App cu fazele ca te iubesc sau nu mai stiu ce de la o fata sa nu le crezi niciodata 100%(pastreaza pentru tine ceva din 100 aia)ca am cunoscut si eu alte persoane in care ziceau ca (iubita mea imi spune infiecare zi te iubesc si cehsti de astea si a doau zi a auzit ca ii spunea la atu ca te iubesc)deci concluzia este ca un "te iubesc" nici o data nu vine din inima(si daca ai norocu sa dai peste o persoana care o face ti-a pus Dumnezeu mana in cap).
Si poate piesa asta te mai liniste http://www.facebook.com/pages/Share-Hip-Hop/126940567483329
Mult noroc incontinuare!

| AdySnaP explică (pentru OkAyAn):

Frate merci mult adica, mai exista si oameni carora le pasa pe lumea asta.Nu stiu ce sa mai cred. Fetele sunt foarte ciudate si cand crezi ca le intelegi cu 2 cuvinte iti demonstreaza contrariul... aia am realizat eu dupa ziua de ieri. Multumesc pentru ajutor si sper ca voi sa aveti mai mult succes in dragoste decat mine!

| OkAyAn a răspuns (pentru AdySnaP):

Merci la fel

| LoriLoL a răspuns:

"i-am lasat de inteles foarte clar daca vrea sa fim impreuna totul depinde de ea." lamureste-ma de ce?

| AdySnaP explică (pentru LoriLoL):

Pei depinde de ea deoarece are niste examene si are un program foarte ocupat si nu prea are timp de iesit pe afara... de aia nu am intrebat-o pentru ca stiu ca aia o sa imi raspunda... nu are timp sa ne vedem dar la vara a spus ca nu are nimic impotriva si ma cam bazam pe asta dar dupa cum s-a intamplat zilele astea nici macar nu cred ca o sa mai vrea sa auda de mine, si nu am facut ceva ca sa o supar gen sau ceva anormal.

| v4ss7 a răspuns (pentru AdySnaP):

Iti da cu jet rau de tot daca zice ca are examene etc mai bine las-o in pace

| raducuu a răspuns:

Poate vrea ca tu sa faci primul pas.(Fetele mai au idei din astealaughing ) Intreab-o daca vrea sa iesiti la un suc, ceva sau chiar sa fiti imperunabig grin

| AdySnaP explică (pentru raducuu):

Da scuze nu ma pricep sa scriu texte din astea dar... cand am vrut sa o scot la un suc ca sa o intreb daca sa fim impreuna adica aia planuiam atunci mi-a tras teapa...

| raducuu a răspuns (pentru AdySnaP):

Cauta altalaughing

| AdySnaP explică (pentru raducuu):

Am specificat ca o iubesc si ca stiu ca mai exista si alte fete dar nu sunt genu sa ma indragostesc azi de una maine de alta? cred ca da sad

| v4ss7 a răspuns (pentru AdySnaP):

Fi mai rece cu ea si sa vezi ce o sa se intereseze de tine si nu ii mai trimete tu mesaje apeluri etc.

| AndruCriistina a răspuns:

Eu cred ca poate nu te mai place sau s-a saturat sa astepte ca tu sa o intrebi:vrei sa fim impreuna? Vorbeste cu ea mai deschis, clarifica lucrurile intreab-o dc asa din senin nu prea mai vb cu tine ca inaintewinking, ai putea sa ramai cu ea intr-o zi sa va intalniti si sa vb fata in fata despre aceasta tema.Eu una te inteleg perfect si eu am trecut peste genul asta de lucruri.Iti urez noroc.dar daca iti spune ca nu vrea sa fie cu tine ..iti dau ca sfat sa o uiti si sa iti cauti pe o fata care sa stie sa te valorezewinking

| Mădiiiiie a răspuns:

Bună. Mă confrunt cu o situație asemănătoare, și eu sunt fata plăcută. îți recomand să faci un sacrificiu, probabil știi că fetele sunt orgolioase, egoiste uneori. Probabil a deranjat-o faptul că nu ai venit. Îți recomand să fii mai. cum să zic. mai grijuliu și să ai răbdare! Faptul că nu ești genul care să placă în fiecare zi altă fată sigur ar ajuta situația! Baftăă big grin

| bogdan2873 a răspuns:

Pai ori si-a gasit pe altul(ori un nou prieten ori un iubit)care sa te inlocuiasa si nu mai are nevoie de tine ori trece printr-o perioada mai grea si are nevoie de putin spatiu.

| wOken07 a răspuns:

Ce draq cu atat iubire ba copil *** de 12 ani (mai mult nu ai cum sa ai) de unde iubirea asta daca nici nu ai stat cu ea laughingrolling on the floor sau faci laba cu gandu la ea si aia e iubire laughing?

| AdySnaP explică (pentru wOken07):

Genius eu am 17 ea are 16 straight face... si nu stai linistit nu am nevoie sa o dau pe laba cu ganul la ea