| Anca15432 a întrebat:

Buna,de curand am fost la o nunta si m-am intalnit acolo cu un coleg de clasa pe care il plac,de fapt pot spune ca am inceput sa-l iubesc,simt o afinitate extrem de mare pentru el. Oricum ideea e ca la nunta respectiva, am dansat impreuna un singur dans pe o melodie lenta.Deci,in timpul dansului m-a tras mai aproape de el si simteam ca-si doreste sa aiba grija de mine,adica din felul in care ma tinea,asemenea unei lebede care-si protejeaza puiul cu aripa, am inteles ca ma simte vulnerabila.La finalul melodiei,nu mi-a dat drumul la mana si eu dintr-un impuls necontrolat l-am apucat de dupa gat iar el m-a prins de mijloc. Dupa cateva secunde cand mi-am dat seama ce se intampla, m-am desprims din bratle lui si am plecat.Nu m-am mai apropiat de el toata seara.
Ei bine, nu stiu ce sa fac..nu stiu cum sa ma comport in preajma lui,si la scoala daca vrea sa se apropie de mine in orice fel,eu il resping,nu stiu de ce. Poate crede ca nu ma intereseaza deloc, dar e exact contrariul...ce sa fac? fundita

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca il vrei sa nu il mai respingi, va crede ca nu il placi si in cele din urma va renunta la tine

| Public22 a răspuns:

Daca îl placi, nu inteleg de ce îl respingi. El poate vrea sa se apropie de tine, dar tu nu îl lasi. Eu zic sa fii mai draguta cu el, chiar poti sa-i spui ce simti. Nu mai fi timida! Succes.

| Anca15432 explică (pentru Public22):

Dar ce crezi, el ma place in vreun fel? Ce rezulta din dansul nostru?

| Public22 a răspuns (pentru Anca15432):

Da, cred ca te place, serios, de asta am si spus sa nu-l mai respingi.

| Anca15432 explică (pentru Public22):

Si ce ar trebui sa fac? mi-e cam frica, plus ca el are prietena, nu vreau sa stric ceva

| Public22 a răspuns (pentru Anca15432):

Asta ar fi o problema, apare si prietena lui in peisaj.

| RamonR a răspuns:

Hmm, interesanta poveste, pai dupa parerea mea, el simte ceva pentru tine, ba chiar a incercat sa-ti arate asta, daca il iubesti nu ai de ce sa-l respingi, cred ca ar fi potrivit sa vorbesti cu el cat mai deschis, sa va impartasiti ganduri, sentimente. Poate el e mai grabit, dar poti sa-i explici ca vrei sa faci totul pas cu pas, si va intelege. Bafta!winking

| Anca15432 explică (pentru RamonR):

Si cum sa-i spun? Sa merg la el si sa-i zic"Stii, imi place te tine" va crede ca m-am tacanit... vreau sa fac ceva astfel incat sa-si dea seama singur ca-l iubesc, dar ce?