| Denisiadenisia a întrebat:

Bună.Am o întrebare...sunt casatorita de 10 ani cu cineva dar niciodată în timpul actului sexual nu am avut orgasm..este ceva normal? Menționez ca ne înțelegem bine, exista armonie însă el a făcut tot ce a putut pentru a rezolva problema însă nu a reușit

26 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, spui ca nu ai orgasm cand faci sex cu sotul, dar cand te autosatisfaci prin masturbare desigur ajungi la orgasm? Ca daca da, atunci tu nu ai nimic, totul este la nivel mintal psihic si barbatul cu care esti casatorita nu are rabdare cu tine nu face preludiul destul de lung incît tu sa ajungi prima la orgasm, el cauta numai plăcerea lui si punct, ce varsta ai? O zi frumoasa.

| ania a răspuns:

Poți încerca să exersezi mușchiul Kegel, asta înseamnă că măcar 30 de zile, dimineața și seara imiți ca și cum ai urina și ai opri, de 50 de ori. Noi nu am avut aceasta problema dar asa am citit în cartea "Viata inntima în căsătoria creștină" pe care am citit- o înainte de nunta ca multe soții care nu au avut orgasm ani de zile, asa au reușit. Eu am practicat după nașterea copiilor și a fost de ajutor.

| Denisiadenisia explică (pentru ania):

Multumesc de răspuns...interesant nu știam!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este nromal!
Lipsa orgasmului are foarte multe cauze, dar in 90% din cazuri este vorba de imposibilitatea barbatului sa-ti provoace orgasm, pentru ca anatomic are un penis foarte mic, ori partida sexuala dureaza foarte putin.
incearca sa citesti pe internet care sunt aceste cauze si sa vezi daca-ti gasesti singura cauza.

| Emma30555 a răspuns:

Probabil e legat de anatomia noastră a femeilor, nu trebuie sa fie neapărat vina lui. Poate nici tu nu te poți relaxa, implica suficient. Dacă te simți bine cu el, te atrage, te satisface chiar dacă nu ai orgasm, probabil e greu sa ajungi la orgasm din alte motive

| helpforyou a răspuns:

Sunt multe femei care nu experimenteaza orgasmul din varii motive. Dar au casnicii foarte reusite. Depinde cat de tare va afecteaza pe tine sau pe el.

| Denisiadenisia explică (pentru helpforyou):

Am inteles...credeam ca majoritatea ajung la punctul culminant și eu sunt una din excepții...multumesc de răspuns!

| helpforyou a răspuns (pentru Denisiadenisia):

Cu mare drag.
Fericire alaturi de familie!

| samuraibrazilian69 a răspuns (pentru helpforyou):

Motivele varii? nu le comunica sotii ca sunt nesatisfacute. este foarte usor ca femeie (identic cu sexul masculin) sa ai orgasm.

| Denisiadenisia explică (pentru samuraibrazilian69):

I-am comunicat asta clar....si el e frustrat din cauza asta...

| helpforyou a răspuns (pentru samuraibrazilian69):

"orgasmul din varii motive" este ce am scris eu. Nu stiu tu de unde ai scos "Motivele varii?"

"este foarte usor ca femeie (identic cu sexul masculin) sa ai orgasm."
Ai fost cumva femeie ca sa stii de ce nu poate sa ajunga la orgasm? Chiar asa de usor este?

Iata:

1. "Doar 7% dintre femei au orgasm vaginal. Iata explicatia!"

2. "Slabe sanse ca iubita ta sa aiba un orgasm vaginal, fara prea mari eforturi, daca distanta dintre clitoris si vagin este prea mare. Pune mana pe rigla si treci la treaba asadar"

3. "Dupa cum ne informeaza oamenii de stiinta de la Universitatea Emory, Statele Unite, numai si numai femeile a caror distanta este de maximum 2, 5 centimetri au sanse sa zburde pe culmile marelui „O" fara prea mult efort"

sursa de informare:
https://www.csid.ro/......a-4828930/

| samuraibrazilian69 a răspuns (pentru helpforyou):

Ce treaba are orgasmul vaginal cu orgasmul. nu conteaza cum se produce. pune mana pe clitoris si incepe sa lucrezi. sotul bietei acestei doamne este un nepasator. punct.

| samuraibrazilian69 a răspuns (pentru helpforyou):

Si da, este chiar asa de usor. capul penisului si clitorisul sunt formate din aceleasi materiale si in plus clitorisul este mult mai sensibil (10.000 nervi). este acolo in mod specific pentru placere.

| helpforyou a răspuns (pentru samuraibrazilian69):

Esti un mare ignorant. Punct.

Nu vrei sa cistesti si sa te documentezi pentru ca tu ai vazut si auzit de clitoris. Dar nu ai invatat pe niciunde ca suntem diferiti/diferite?

Am impresia ca femeile din viata ta sexuala au fost cele mai bune actrite.
Punct.

| samuraibrazilian69 a răspuns (pentru helpforyou):

Literalmente am clitoris

| helpforyou a răspuns (pentru samuraibrazilian69):

Asa este, doar ca nu toata lumea are aceleasi perceptii. Fiecare este diferit si simte placerea in felul sau.

| helpforyou a răspuns (pentru samuraibrazilian69):

Ma bucur. Dar cu atat mai mult ar trebui sa cunosti ca fiecare este diferit.

| samuraibrazilian69 a răspuns (pentru helpforyou):

Da vezi ca cu aia 10.000 nervi nu te contrazici. nu exista sa nu obti placere

| helpforyou a răspuns (pentru samuraibrazilian69):

Stiu ca azinoapte ai numarat nervii. Cei 10.000
De asta nu ai stare la ora asta.

Nu te mai chinui degeaba. Stiu ca o tii pe a ta.
Ma bucur pentru tine. Felicitari.

| just4ubr2015 a răspuns:

Daca ai stat 10 ani langa cineva si nu ai simtit nimic inseamna ca ai pierdut 10 ani din viata degeaba o femeie care nu simte nimic langa barbat nu va fi fericita niciodata schimba masculul sau cauta sa experimentezi cu altcineva si vei vedea ca e altceva

| just4ubr2015 a răspuns:

Nu este normal daca nu ai avut pana acum nu e bine incearca sa cauti pe cineva care iti poate produce orgasmul si vei vedea ca vei fi o alta femeie nu mai trai in monotonie

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Nu exista "nu a reusit" doar indica-i unde este clitorisul. un barbat nu ar sta 10 ani intr-o relatie cu o femeie fara satisfacere sexuala. nu e normal sa nu te bucuri de orgasm.

| Denisiadenisia explică (pentru samuraibrazilian69):

El e satisfăcut sexual probabil pentru el asta a contat la inceput... știe de clitoris dar tot degeaba...

| andreimpwr a răspuns:

Sunt căsătorită cu "cineva" laughing aici e clar că acel cineva ca și om, nu e ceea ce tu iti dorești…poate fi el si cel mai priceput actor porno, dacă tu nu îl placi cu adevărat, degeaba. Fiecare avem fanteziile noastre ascunse, și 100% și tu le ai pe ale tale, incearca să le aplici în viața reală și ai sa vezi că vei avea și orgasm! Totul este un joc psihologic în toată treaba cu sexul…