| Carmenela a întrebat:

Dau fundita!
Numsimt nici o placere in timpul acutului sexual desi savuram preludiul cam 5/10 minute.Atunci este singurul moment in care ma excit, in rest nu simt decta du-te-vinoo contiunuu...Cum sa fac sa ma excit si in timpul actului sexual si sa il savurez la fel ca pe preludiu?
fundita pentru cel mai bun raspuns!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Incercati in primul rand un preludiu mai lung. Macar din cand in cand. In plus, incearca sa te gandesti la lucruri excitante, sa-ti auto-potentezi starea de excitatie. Si gaseste-ti un partener mai grijuliu si mai priceput cu care sa discuti si sa gasiti impreuna pozitii si ritmuri de penetrare care te excita.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam scurt preludiul! >>> prelungeste-l la 20 -30 de minute, si spune-i tu cand sa intre = cand te simti tu destul de excitata si lubrifiata! Apoi, n-ar strica o pauza de 2-3 zile! Ar mai si alte cauze: chiar il vrei, sau doar il accepti? Pentru multe, preludiul e mult mai fain decat restul! daca partenerul stie ce si cum sa faca! Voi discutati in timp ce va preludiati, sau taceti?! Dialogati si spune-i tot ce simti si vrei! Daca nu ajunge, ia-i mana si ghideaza-l, sau mangaie-te tu cum iti place si apoi continuati, etc... Va protejati? - daca nu, stressul asta iti poate diminua placerea foarte tare! Mai poti bea un pahar de vin rosu inainte!

| Kylexy a răspuns:

Depinde doar de tine ca tu iti cunosti corpul mai bine ca noi de aici. pup ai grija de tine

| lolly_3072 a răspuns:

Inseamna ca esti frigida si trebuie sa te duci la un doctorwinking
pup, loly

| Mrrrrrrrrrrr a răspuns:

Asta poate insemna ca nu-l mai iubesti!sad
totusi roaga`l ca preludiul sa dureze mai multbatting eyelashes
nu stiu... roaga`l sa te excite cu degetul sau sa o faca mai lenthappy sau filmati`va in timp ce o faceti si sa va vedeti pe televizor happy sau uitati`va la un film porno
bafta!