| anonim_4396 a întrebat:

Buna am si eu o problema destul de delicata: sunt impreuna cu prietena mea de 1 an si o luna iar tatal ei in tot acet timp nu a fost de acord si nu este in continuare cu mine, iar de ceva timp i-a interzis ei sa se mai vada cu mine, eu vreau sa-i demonstrez ca sunt baiat bun si ca o infuentez pe ea pozitiv eu am 18 ani ea are 16 ani iar el crede ca eu i-o fur si ea nu o sa mai fie fata lui tata. Chiar nu stim ce sa mai facem pentru ca ne iubim foarte mult si am decis sa luptam pentru iubirea noastra si a-m dori sa-i demonstram ca merit sa-i fiu iubit. Cei care ati trecut sau treceti prin situatii asemanatoare ne puteti ajuta si pe noi cu o idee, cu un sfat? Va multumesc

Răspuns Câştigător
| baby17 a răspuns:

Exact aceasta situatie a fost si la mine si prietenul meu. Dar intre noi e o diferenta de 7 ani. Am continuat sa ne vedem fara sa stie parintii mei. Dar intr-un final ne-am despartit pentru ca apareau certuri din acest motiv. Sfatul meu este sa faci tot posibilul sa demonstrezi ca intr-adevar ti la prietena ta. Fi alaturi de ea cat de mult poti si incearca sa nu-ti pierzi rabdarea... la un moment dat tatal va ceda. Noi am inceput gesit de la inceput ne-am ascuns s-a aflat mai tarziu si a fost urat. Dar poate nici nu ne-am iubit atat de mult cum am crezut...Bafta

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate tata-l ei crede ca vrei sa profiti de ea, dovedeste-i ca se inseala

| claaau a răspuns (pentru mona):

Zi-mi cum sa-i dovedesc ca se inseala atata timp cat el refuza sa ma cunoasca, daca imi raspunzi aici imi dai solutia salvatoarelove struck

| mona a răspuns (pentru claaau):

Nu stiu daca iti pot da solutia salvatoare sau nu dar incerc........banuiesc ca tatal ei e mai sever din fire si cu astea greu o scoti la capat, aici trebuie sa intervina si fata, poate mama ei e altfel si o intelege daca ar putea sa o lamureasca cumva sa va cunoasteti ar fi un inceput, imi place ca nu cedati si vreti sa luptati pentru iubirea voastra, bine faceti[am fost o data in situatia fetei dar la mine a cedat pana la urma cand au vazut ca nu ne lasam unul de altul dar problema ta e cu mult mai complicata]

| claaau a răspuns (pentru mona):

Multumesc mona:*

| mona a răspuns (pentru claaau):

Cu placere si mult noroc.

| neutrino a răspuns:

Daca tii la fata, las-o in pace. Nu se merita sa-si strice relatiile de familie pentru tine. E doar un copil care nu are multa minte. Nu profita.

| claaau a răspuns (pentru neutrino):

Si daca ea nu vrea sa renunte la mine eu ce pot sa-i fac sa-i impun asta?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E prea devreme pentru sfaturi, poti sa faci si puscarie pentru corupere de minore, incearca sa vezi dupa o luna daca e la fel.

| claaau a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

De ce sa fac puscarie daca n-am intretinut relatii sexuale? oricum multumesc de sfat

| SabinCrb a răspuns:

El nu e de acord din 3 motive:
1. Ai 18 ani, ea 16. Te vede ca un pedofil.
2. Nu vrea sa isi vada fata crescand.
3. E tata de fata. Asa fac aproape toti.
Daca ai vreun viciu, atunci, lasa-te.
Daca nu ai, atunci, spune-i prietenei tale sa-i explice mamei, ea ar trebui sa o inteleaga.

| asodxxl1 a răspuns:

De Romeo si Julieta ai auzit? Doar repeta finalu and o sa ai 4 ever and evevr love cu aia

| Bluey a răspuns:

Vorbeste cu ea ca familia ei sa te invite la cina si fa o impresie buna, sa nu ragai si chestii de genu rolling on the floor