| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de un baiat de la biserica, il vad numai duminica. El nu stie ca-l plac, de fapt nu stiu cat de mult ma cunoaste din vedere. As vrea sa vorbesc cu el dar mi-e rusine sa intru asa in vorba. Iar daca astept sa vina el la mine cred ca astept mult si bine. Ce sa fac? Ce sa vorbesc cu el? E ok daca ii dau de inteles ca-i plac( gen sa-i zambesc, chestii din astea)? Funda cine ma ajuta va rog big grin

3 răspunsuri:
| n1cknam3 a răspuns:

Fi cu ochii pe el si cand vezi ca se duce sa aprinda lumanari, mergi si tu acolo... si bagate in seama gen " mai da parca te'am mai vazut pe aici, vii des la biserica? " sau " pentru cine aprinzi lumanarile, eu aprind pentru strabunica " adica... de parca ai avea ce alceva sa vorbesti la biserica laughing)

| silviu67 a răspuns:

Sincer cred ca cel mai bine ii sa incepi sa vorbesti cu el asa sti sigur ce si cum si nu te rusina nai de ce fii calma si cam asta e si da poti sa ii dai de inteles ca il placi sau asta ii parerea mea ciao succes

| CristianaCris a răspuns:

Uite cateva sfaturi:
1. Daca are e-mail baga- te in vorba cu el(exemplu ii poti trimite o melodie care sti ca ii place sau poti pur si simplu sa il intrebi ce mai face)
2. Poti vorbi cu el sigur te va baga in seama.Intreaba- l ceva de care sti ca este interesat sau se pricepe(exemplu lucruri de la Biserica).
Sper ca te- am ajutat:X:X:Xkiss