| elizuca001 a întrebat:

cum sa il uit pe fostul prieten? il iubesc enorm, ne-am despartit dupa o relatie de 6 luni, pentru ca a fost parsiv, cand eram impreuna imi spunea ca ma iubeste, si in fata prietenilor radea de mine, consider ca o persoana care iubeste nu poate face asta, dar eu tot il iubesc, a fost primul baiat din viata mea, am momente cand imi vine sa-l sun, cu greu ma stapanesc, cum sa il uit? considerati ca mai merita vreo sansa?

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

BunahappyDaca spui ca a fost primul tau prieten cam greu o sa fie de uitat,chiar imposibil pentru ca nu vom putea uita niciodata persoanele importante pentru noi,ci doar vom invata sa traim fara ele.Te inteleg cat iti este de greu si cat de mult te doare,si eu trec prin asta acum(ma rog la mine este alta povestesad).
Daca spui ca radea de tine in fata prietenilor cam urat sa stiistraight face, dupa parerea mea nu ar fi trebuit sa faca asa, mai ales daca iti spunea ca te iubeste.Stiu cum te simti in acest moment dar trebuie sa incerci sa te linistesti,sa incerci sa fi tare ca sa reusesti s a iesi din starea aceasta in care esti acum.
Ar fi bine sa te abtii sa nu il suni pentru ca iti vei face si mai mult rau,si in acelasi timp ar fi bine sa stergi tot ce iti aminteste de el pentru ca nu vei rezolva nimic daca le vei tine si iti va fi si mai rau decat acumsad.
Incearca sa iti gasesti o activitate,sa iesi pe afara cu prietenii,sa asculti muzica vesela,sa desenezi etc orice alta activitate care sa te faca sa mai uiti de durerea pe care o ai acum.
In legatura cu sansathinking daca te iubeste se va intoarce el singura,stii ca exista si vorba"daca iubesti un om lasa-l liber,daca se intoarce este al tau,daca nu, nu l-ai avut niciodata".
Asa ca capul sus, fi tare si mergi inainte indiferent cat de greu este.Ai sa vezi ca usor usor te vei vindeca si vei fi mai bine.
Bafta si ai grija de tinehappy

4 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Singur*

| wildthing a răspuns:

Nu, nu mai merita o sansa pentru ca e prost si oricat l-ai iubi tu, la un moment dat te va rani din nou. Gaseste-ti pe altul, sunt atatia baieti buni, trebuie doar sa deschizi ochii...asa o sa-l uiti pe asta.

| mona a răspuns:

Daca e primul din viata ta o sa l uiti mai greu sau probabil ti l vei aminti mereu, de aia se zice ca prima dragoste nu se uita.

| awesomedavid a răspuns:

Nu