| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema : prietenul imi tot spune ca ma iubeste, dar face numai lucruri care sa imi demonstreze ca nu e asa. Cand l-am prins intr-o situatie neplacuta si am vrut sa pun punct si-a cerut scuze si am continuat relatia. Ce sa cred? Ca totusi tine la mine, dar nu stie (sau nu vrea, mai ales cand e cu prietenii) sa o arate? Help!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca faptele lui ii contrazic spusele,poate ca e timpul sa inchei relatia cu adevarat.
Poate ca ii place doar ideea sa aiba si el o prietena,sa nu para inferior in fata prietenilor,dar nu stie cum sa intretina o relatie,spune lucruri pe care nu le simte doar pentru ca stie ca trebuie sa le spuna!
In felul asta si eu as putea sa-ti spun ca te iubesc,nu? Depinde doar de inima si judecata ta daca ma crezi sau nu!
Si,nu cred ca iti lipseste ceva,ca sa continui si sa insisti intr-o relatie care nu-ti aduce nici o bucurie!
Foloseste-ti mintea si sa ai grija de tine, tie sa-ti fie bine, in primul rand!

3 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Adica ce situatie? Daca l-ai iertat si si-a revenit poate ca s-a schimbat nu?

| JustMe16 a răspuns (pentru superdorex):

L-am prins "cu minciuna" si totusi l-am iertat, insa nu s-a schimbat, ba mai rau... abia mai vorbim. si cu toate astea cand vorbim imi spune ca ma iubeste.

| superdorex a răspuns (pentru JustMe16):

Off, de ce iti mai faci sange rau daca e asa de fluiera vant? Intr-o relatie daca nu exista incredere nu mai exista nimic! De ce sa stai sa suporti minciunile unuia care nu e demn de tine? Tu meriti pe cineva care sa iti fie alaturi si sa te iubeasca neconditionat, nu sa te indoiesti de sentimentele lui cum faci acum, adica sa traiesti intr-o minciuna! Fruntea sus si mergi mai departe, Felul tau de a fi nu va trece neobservat ai sa vezi! Multa bafta!