| WhiteWings a întrebat:

Am si eu o problema.Recent am aflat ca prietenul meu si-a inselat fosta prietena cu care a stat mult timp. Mi-a ascuns lucrul asta si nu stiu ce sa cred.Ma gandesc ca daca pe ea a inselat-o ma inseala si pe mine, mai ales ca el este foarte posesiv si nu are incredere absolut deloc in mine. Ajutati-ma va rog frumos

13 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Hai sa-ti zic ceva : Si eu mi-am inselat iubitul, cu care am avut cea mai lunga relatie. Asa ...si?
De atunci nu am mai inselat niciodata.
Si nici p el nu pot zice ca l-am inselat, avand in vedere ca, atunci cand s-a intamplat dormeam cu el in acelasi pat de 6 luni si nu mai faceam nimic. Dar na. am considerat inselat faptul ca, eram cu altul si locuiam tot cu el, iar el nu stia ...Eu ii bateam apropouri, dar nimic concret.
Nici nu stia cand plecam din casa pentru ca el se juca warcraft. Cand veneam dupa ore bune, credea ca am fost doar pana in bucatarie.Asa de prost statea cu notiunea timpului.

Deci. cauta sa aflii, din ce motiv a inselat?
Te-ai gandit ca poate.si ea l-a inselat?!
Femeile nu-s sfinte, la fel cum nici barbatii nu-s toti porci.

Nu te lua dupa prima impresie. daca chiar vrei sa aflii motivele. fa sapaturi.

Daca a inselat-o pe ea, nu inseamna ca te va insela si pe tine. La fel cum nu poti avea garantia ca, o persoana care nu a inselat pana in prezent, nu va insela niciodata.
Totul e relativ. Traieste-ti relatia, daca se merita ( Dar din cate vad e un fel de inchisoare.).

| CevaNormal a răspuns:

Stii cateodata putem sa ne zbatem mult si in zadar, asa si intr-o relatie, dar cu totii nu avem rabdare, o calitate extraordinara, si din cauza ei putem lua concluzii gresite, referitor la tine pot sa spun ca numaidecat trebuie sa discuti cu el, sa-l faci sa inteleaga ca daca o va face te v-a pierde, si daca te iubeste iti v-a accepta sfaturilewinking,

mira
| mira a răspuns:

Temerile tale sunt intemeiate. Din pacate, nimeni nu poate prevedea exact ce se va intampla. O solutie ar fi sa-l faci tot mai dependent de tine.

| julieta a răspuns:

Poti sta cu un asemenea baiat? gandeste-te daca acum se comporta asa cu tine, dar mai tarziu? posesiv este, incredere in tine nu are desi tu nu i-ai gresit asa rau(cred) incat sa-si piarda increderea in tine. sfatul meu este sa te desparti de el acum cand nu va leaga sentimente puternice, nu ii da lui ocazia sa te insele si sa te faca sa suferi! decizia iti apartine in totalitate, mai sunt baietii nu s-a terminat lumea la el. take care happy

| pendula a răspuns:

Te poti astepta la orice... omu ce a facut odata o va face si a 2-a oara :p mult noroc.

| Rezzo a răspuns:

Ii este frica ca va fi inselat si la randul lui inseala, nu te teme, daca a facut-o odata, o va face si a 2-a oara, teoria asta se aplica la multe persoane, si daca nu a facut-o pana acum o va face oricum. Asa sunt barbatii mai porci, de ce inseala barbatii pentru ca femeile sunt curve, de ce inseala femeile pentru ca barbatii cer.

| psihox a răspuns:

D-ra, pune-l pe prietenul tau sa spuna adevarul tie, dar in prezenta parintilor tai si ai lui, asa ca o mica intrunire in cele doua familii.

| WhiteWings explică:

Tepes el mereu ma acuza de infidelitate nici cu parintii nu am voie sa ies din casa si ma gandesc ca ma acuza din cauza comportamentului lui

| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Un singur lucru am sa iti spun: intr-o relatie trebuie sa existe incredere. Daca nu o sa ai tu incredere in el, el cum sa aiba in tine? Dai o sansa, poate va profita de ea si discuta cu el despre acest lucru si spune-i ca nici el nu are de ce sa se teme ca nu mai trebuie sa fie asa de posesivwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nou sub soare, barbatii inseala si daca le scrii cu carioca un alt nume, si daca?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ce te pot ajuta eu sau altcineva? white? tu nu stii? hotului de hot ii este frica.si de regula cel care inseala striga; hotul. el o ia precum curva inainte.va insela mereu, dar va sta cu frica si cu gura pe tine.sa nu-l inseli tu.de aia nu are incredere in tine fiindca te pune in rand cu cele care-i cad lui la lat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

White? lupul isi schimba parul dar naravul ba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta