| anonim3658 a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am stat cu prietenul meu 9 luni iar ieri am aflat ca in tot acest timp el m-a inselat si a stat si cu fosta iubita! Nu stiu ce sa mai fac plang incontinuu de ieri chiar am tinut la el...Ce pot face sa uit cat mai repede! crying

Răspuns Câştigător
| Sfinnx a răspuns:

E foarte greu.Esti intr o situatie groaznica si nu doresc nimanui experienta urata pe care tocmai ai trait-o tu. Ceea ce poti tu sa faci e sa incerci sa petreci CAT MAI MULT TIMP AFARA si nu in casa! De ce?! Pentru ca in casa esti singura[ in camera ta ], curg amintirile si starile pe tine, gandurile si nu are cine iti atrage atentia si sa te faca sa razi.
Iesi afara cu prietenele, cu grupul, du te la discoteca, distreaza-te cat de mutl posibil.Sterge pozele sau da-le foc.Ai putea sa scrii tot ce te doare pe o foaie, impreuna cu o prietena apropiata, si sa ii dati foc la hartie :3. E ciudat dar, chiar merge ptc si eu am facut asta ^^. Te ajuta sa te calmezi. Orice faci, stai afara, cat de mult, acum ca e vara mergi la strand, mai intalnesti baieti noi si incearca pe cat posibil sa iti impui ganduri negative despre el, ca de exemplu : e un bou, si un prost, nu ma merita, si sa iti pui in prim plan toate defectele lui si mereu sa te gandesti la ele. Mai bine urasti o persoana decat sa suferi dupa ea.Eu asa cred.Dar tu? ^^ Cred ca esti de aceeasi parere.Stiu ca inauntru doarme de fapt o leoaica.Asa ca trezeste o si fa pe tipa dura :3. O sa vezi ca o sa iti fie foarte bine, asculta-ma:* si eu am procedat la fel.
Fundita?

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Nu ai cum sa il uiti repede, lasa timpul sa treaca. Plangi cat ai nevoie, dar dupa ce te-ai descarcat, nu o mai face. Nu te ajuta la nimic. Fii optimista si o sa treci peste.

| NameHarris a răspuns:

Combinate cu altu iesi cu prieteni pe afarahappy

| AndCat26 a răspuns:

"Cat mai repede" nu ai cum sa-l uiti, pentru ca odata cu trecerea timpului il vei uita.E mai dureros pentru ca ai aflat ca in tot acest timp te-a inselat.Dar incearca sa vorbesti cu alti baieti, sa-ti vezi de viata ta, sa-ti faci un nou iubit, si cu trecerea timpului te vei obisnui fara el.

| buuuum a răspuns:

Citeste o carte sau gasesteti un hobby/ocupatie care sa nu te lase sa te gandesti la el, succeswinking