| anonim_4396 a întrebat:

Hei buna am si eu o problema... eu am 15 ani si prietenul meu are 24 de ani, suntem de 3 luni impruna parinti nu stiu nimic. ne-am inteles foarte bine, si acum de 3 zile imi vorbeste foarte ciudata ma duc pana undeva nu stiu ce inainte imi zicea unde, si sa incep asa, mi-au zis cativa prieteni de ai mei ca acum 1 luna, m-a inselat si a stat cu alta eu nu prea cred eu cred ca vreau doar ca sa ma desparta de el,, si odata stiu ca a stat cu prietena mea cea mai buna in timp ce stateam si eu cu el, si ea s-a bagat ca nesimtita. pentru ca am vazut la ea conv cu el iubire etc. si ne-am certat asta era acum 1 luna si ieri a fost prietena mea in parca si prietenul m eu mai era cu un prieten de a luii si a sunat`o pe prietena mea sa mearga acolo la ei si i-a facut semn sa fiee cuminte si mai multe eu nu stiu ce sa mai cred :-s voi ce ziceti ce as putea sa fac sa ma conving ca nu ma inseala si sa pot sa am incredere in el si sa fac cumva sa numai fiu asa disperata dupa el eu il iubesc ..si i trimit intruna msj si imi raspunde dar uneori se enerveaza zice ca gandesc ca un copil de 2 ani, Tot ce vreau sa imi spuneti este cum sa nu mai fiu asa geloasa? cum sa imi dau seama daca chiar vrea o relatie cu mine? si cum sa imi dau seama ca ma inseaala? si mai una cum imi dau seama daca ma iubeste. dauj funda si vot promit va pup nu jigniti va rog.:*

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nu te jignim, îți vrem binele deoarece el își bate joc de tine.
Te-a prostit ușor iar tu ești prea mică și naivă să vezi asta.
Ce ți-a trebuit ție unu de 24 de ani?
Spune-i că nu mai ai încredere în el, mai exact te desparți de el! Nu mai continua să stai lângă un tâmpit, că la vârsta lui ar trebui să se pregătească pentru un viitor serios, nu să crească un copil. Bine, mă rog, măcar dacă ar fi avut grijă de copilul ăla...dar nici asta n-o face.
Știu că n-o să renunți la dobitoc, deși ai atâtea dovezi că nu-i pasă de tine și se joacă cu altele.
Hai să nu mai zicem de vârsta ta fragedă față de un viitor locuitor la jilava, însă prost să fi să nu-ți dai seama că după atâtea să nu fie cu alta, să nu te mintă, să nu te înșele.

Draga mea, spune-i tâmpitului că poate avea probleme cu poliția.
Nu-l mai căuta! Renunță sau vei ajunge Doamne ferește mai rău.

| lllorenusssuumeu a răspuns (pentru h3r):

Heii mercii! :* dar te mai rog cevapuppy dog eyes imi spui si un msj sa ii trimit pe telefon sau sa ii spun in fata adica ca nu mai am incredere in el si etc din asteabig grin. ceva gen adica ca vrea sa isi bata joc de mine si etc. big grin

| h3r a răspuns (pentru lllorenusssuumeu):

big hug
Hey, ce mesaje?
În față dacă ai ocazia, dacă nu îl suni...și profiți de faptul că oricum va face mofturi la telefon.
Îi spui ce ai pe suflet și mai ales că te-ai prins de minciunile lui. Până când urma să te mintă?

Mă bucur enorm că ai acceptat să vezi realitatea, respectiv minciunile lui! Pentru asta te sfătuiesc să nu te lași dominată de el în continuare.
Spune-i că nu mai poți alături de el!

13 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Nu stiu ce e in mintea unor "barbati", prostesc fete de 15-16 ani, fara sa se gandeasca la consecinte. Stii ca este ilegal? Vrea bratari?
El este un deja un barbat, tu esti o pustoaica. Pe romaneste, "te-a fraierit".

| Zizzou a răspuns:

Cred ca s-a plictisit de tine. Nu toti baietii sunt asa cum credeti voi ca sunt dragi fetite!

| DeeaMarry a răspuns:

Nu vad cum mai poti spera sa ai incredere in el, dupa faza cu prietena ta. Daca ea e nesimtita, el cum e?!
Plus ca mai are si 24 de ani, iar tu 15. Fii sigura ca nu sta cu tine pentru ochii tai frumosi.

| CristinaElena96 a răspuns:

Papusa,doar atat pot sa iti spun, alt compliment nu imi permit sa iti adresez, tipul umbla cu tine doar sa se culce, asta se numeste pedofilie curata, iar tipul care este cu tine risca ani frumusei de inchisoare daca tie ti se intampla ceva.Eu zic sa-ti cauti un baiat de varsta ta si sa lasi genul asta de baieti pentru fete de peste 18 ani, care le pot face fata, probabil esti frumusica si inocenta si tipul crede ca te poate duce cu zaharelul pe tine si pe toate fetele de varsta ta.Ia atitudine nu il lasa sa isi bata joc de tine "zice ca gandesc ca un copil de 2 ani", draguta, cu tot respectul, tu inca esti o copila care trebuie sa se bucure de copilarie nu sa umble cu obsedati de 24 de ani.Ai grija de tine si ce faci cu tipul asta, ca nu e de bine!

| Azµre a răspuns:

Ce o fi văzut respectivul la tine eu nu știu ai 15 ani pentru dumnezeu. Nu mă miră să nu te fi și culcat cu el...

Răspuns utilizator avertizat
| WildDream a răspuns:

Doar se joaca cu tine...De ce crezi ca un tip de 24 de ani ar fi interesat de o fetita de 15 ani? Doar ca sa-i intre in pantaloni si apoi la revedere. Nu te mai amagi singura, crezi ca prietena ta s-a bagat? Eu zic ca el v-a prostit pe amandoua si va joaca cum are el chef si voi va imaginati ca aveti si relatie adevarata cu el laughing
Lasa baietii majori si cauta unu mai de varsta ta, macar ala mai mic nu se poate numi pedofil ca actualuwinking

| rikkimady16 a răspuns:

Uneori suntem orbiti de iubirea noastra pentru cineva si tindem sa gasim o explicatie pentru toate greselile pe care le face. asta faci tu! incerci sa ii gasesti o scuza. trebuie sa te gandesti ca nu poti sa o duci asa la nesfarsit. poarta o discutie cu el in care sa ii demonstrezi ca nu gandesti ca o copila, cu toate ca la 16 ani nu ai cum sa gandesti altfel. intreaba-l daca isi bate joc de tine sau daca tine la tine, ca nu cred ca s-a ajuns la iubire. nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te joace pe degete chiar daca ti la persoana respectiva foarte mult. trebuie sa inveti sa pui punct atunci cand e nevoie si sa nu mai lungesti durerea. este greu, dar gandeste-te si tu cate a facut. te-a inselat cu prietena ta cea mai buna. poate si ea a fost nesimtita, dar si el a fost mai mult decat nesimtit. te-a vazut pe tine de 16 ani si a zis hai sa o prostesc. demonstreaza ca nu esti un copil si nu poti fi prostita atat de usor. baiatul doar se joaca cu tine, nimic mai mult, iar tu ai inceput deja sa ti serios la el. mai bine il lasi acum decat sa mai astepti. pe viitor o sa fie mai greu decat acum pentru ca o sa ajungi sa il iubesti din ce in ce mai mult si el o sa isi bata joc de tine tot mai mult folosindu-se de naivitatea si inocenta ta. astfel de persoane nu merita.
parerea mea e ca ar trebui sa inchei relatia asta cat mai repede posibil pana nu o sa suferi si mai mult si pana nu o sa isi bata joc de tine si mai tare.
doar tu decizi ce faci, dar inainte de a lua o decizie gandeste la rece petru 5 minute. merita? daca la intrebarea asta raspunsul este afirmativ atunci continnua, dar la scurt timp o sa iti para rau, iar daca raspunsul este negativ atunci sti ce ai de facut.
Bafta si ai grija de tine! :*

| jeffdragos a răspuns:

Neeee n-are cum sa te iubeasca pe tine nu te supara cati spun asta dar am multe colege de clasa care au avut iubiti de astia cu vreo 7, 9 ani mai mare ca ele au stat ce au stat apoi tipi le-au dat papuci deci nu-ti complica viata traiesteti viata cu tipi de varsta ta

succes sper ca te-am ajutat...

| Rruxyy a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea, dar are 24 de ani, nu zic ca e prea mare pentru tine, desi e, dar sa lasam asta deoparte, tu ai 15 ani si poate nu ai toata libertatea din lume sa iesi si asa, el are 24 de ani, deja vrea altceva de la viata decats a iasa cu tine la un suc pana la ora 10 sau sa depinda mereu de raspunsul mamei tale daca poti sa iesi sau nu. Parerea mea este sa cauti pe cineva de varsta ta.

| Anasoll a răspuns:

Heiii, eu sincer spun sa renunti, sa il lasi in pace sa vezi daca el ar venii dupa tine. Am avut si eu o relatie cu un tip de 20 de ani [ 1 an ] eu am tot 15 ani si nu a obtinut ce a vrut laughing. Oricum eu zic ca nu e bine happy Niciodata nu o sa te simti foarte bine, si nu o sa poti vorbii orice pentru ca te gandesti ca spui ceva gresit sau ca te crede ''un copil de 2 ani ''. Sincer, poti sa il parasesti si sa incerci sa vezi daca te mai suna sau te cauta. Daca nu, inseamna ca nu a fost pentru tine. Mult succes :* Si ai grija de tine :O3