| madalina736 a întrebat:

Vreau si eu sa-mi raspunda cineva cu o parere/un sfat la situatia de mai jos.

Vara trecuta iesisem cu un baiat si totul era ok, ne intelegeam super bine, vorbeam deschis despre orice ne trecea prin cap. Trebuie sa mentionez si faptul ca a fost primul baiat pentru care simteam ceva mai mult decat o prietenie. Petreceam destul timp impreuna si am inceput sa ma indragostesc de el. Am iesit cu prietenii lui intr o seara, insa nu m-a prezentat ca fiind iubita lui. La inceput, chiar imi spusese sa-i promit ca nu am sa ma indragostesc de el, desi era prea tarziu. Eram deja. Dupa un timp, s-a schimbat, s-a distanțat. Nu intelegeam de ce. Aflasem de la cineva ca e impreuna cu o fata. Nu intelegeam ce a fost intre noi, de ce s-a schimbat si il intrebasem ce a fost intre noi si daca a simtit ceva si raspunsul lui a fost ca a simtit ceva, ii placea ca aveam lucruri in comun, dar din faptul ca nu i-am scris, a crezut ca nu-l mai plac, iar legat de ce a fost intre noi, mi-a zis ca nu stie nici el. Chiar e asta un raspuns, o scuza? Chiar nu stiu ce sa mai cred. Inca tin la el. Si nu inteleg de ce ma mai cauta. Nu am vorbit de ceva timp, iar aseara mi-a scris, m-a intrebat ce fac si dupa cateva mesaje in care mi-a povestit despre el, l-am intrebat de ce mi-a scris si raspunsul lui a fost ca totusi suntem prieteni.
Poate cineva sa ma lamureasca. Am impresia ca se joaca cu sentimentele mele. Ma ia de proasta. Chiar nu il inteleg.

Astept parerile voastre. M-ar ajuta foarte mult.

Răspuns Câştigător
| Nelly07 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Cunosc foarte bine aceasta poveste. Nu stiu cum e la tine, dar s-a adeverit ca ma place mult si ca a fost cu acea fata incercand sa ma uite. Nu vreau sa te influentez sau sa-i contrazic pe ceilalti, dar totusi cred in dragoste si cred ca in viata ta ruleaza o telenovela. Din cate ai povestit, un lucru e clar: esti o persoana foarte importanta pentru el... Daca de ceva timp nu ati mai vorbit si ti-a scris aseara, cred ca te iubeste. Si nu poate trai fara tine. Bafta!

| madalina736 explică (pentru Nelly07):

Personal nu mi-a spus ca ma place, insa vorbea despre mine cu persoane apropiate mie si lor le spunea ca ma place. eu i-am zis ca il plac, chiar daca-s foarte rusinoasa. Uneori imi lipsesc momentele petrecute impreuna. Dar sunt constienta ca oamenii vin si pleaca, cateodata mai repede decat vin. Problema la care ma tot gandesc e daca chiar a simtit ceva sau n a fost nimic.
Multumesc mult pentru tot ce mi-ai scris! happy

| Nelly07 a răspuns (pentru madalina736):

Cu drag!

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Cred ca ii place sa vorbeasca cu tine sa iti povesteasca sau sa il sfatuiesti.
Daca el nu te asculta pe tine atunci cand ii povestesti sau te cauta doar cand vrea sa ti se destainuie inseamna ca te tine ca pe un fel de jurnal...Cand te mai cauta spune-i ce sentimente ai avut tu pentru el si daca si el a simtit la fel. Cerei o intalnire sa stati de vorba si atunci iti vei da seama.

| madalina736 explică (pentru Freya1):

M-am gandit la faza cu intalnirea de prima data cand am aflat ca e impreuna cu fata aceea. Speram sa mi zica fata in fata despre ea si sa discutam despre tot ce a fost intre noi. Insa mi-a fost teama de un refuz, asa ca i-am scris mesaj. Totusi, cred ca ar fi mai ok sa discutam fata in fata. Dar cum sa i zic? Daca o sa spuna nu, ce o sa fac?

| Freya1 a răspuns (pentru madalina736):

Pai ii spui ca nu ai ce sa faci si daca ar vrea si nu il deranjaza sa iesiti pana in parc va plimbati mai stati la o poveste sa mai treaca timpul... Daca refuza ii spui asta e mai schimbi doua vorbe cu el si il lasi treptat in pace ca este posibil sa vorbeasca asa numai de plictiseala

| madalina736 explică (pentru Freya1):

Okay, am sa incerc. Multumesc frumos pentru tot!☺

| munteanuionvictor a răspuns:

Te consideră doar amică.

| Romanul86 a răspuns:

Vorbește și cu alți băieți așa ca amici nu ca potențiali iubiți, nu sta numai după el dacă e nehotărât pentru că tu o să suferi, nu el, dacă îți înșeală așteptările.

| Alfred0703 a răspuns:

Nu are voie omul sa te intrebe ce faci? El ti-a spus de la inceput sa nu ai sentimente pentru el. Patetic.

| Olaru_Madalina_1999 a răspuns:

Buna! Depinde de vârsta pe care o aveți. Deși se spune că nu există prietenie între 2 persoane de sex diferit,se întâmplă deseori ca sentimentele dintre acele persoane sa fie diferite,in cazul tau sa te îndrăgostești,iar în cazul lui sa fie doar prietenie. Eu cred că pe lângă prietena pe care o avea,mai avea nevoie de cineva ca tine căruia sa îi spună lucruri pe care probabil nu i le putea spune prietenei lui, eu sunt în situația aceasta și știu cum sta treaba. Din punctul meu de vedere, tu ar trebui sa te simți mai specială prin faptul că ai fost altceva decât prietena lui, poate mai presus.e posibil ca eu să greșesc, dar nu știu toată situația și apoi tu ai spus că vrei o părere. happy Dacă îți scrie, nu ezita sa îi răspunzi, vezi ce are de spuswinking

| madalina736 explică (pentru Olaru_Madalina_1999):

E mai mare ca mine. Are 21 de ani, eu 18. Insa nu cred ca e asa importanta varsta intr-o relatie. Multumesc frumos pentru tot ce mi-ai zis! happy