| anonim_4396 a întrebat:

Ma numesc Andreea! si am nevoie de foarte mare ajutor :-s ….pai sa incep cu inceputul... am intalnit un baiat la scoala :X……este asa de dragut :X:X……am facut rost de id-ul lui, am facut rost de datele personale adica am aflat mai multe despre el, am vb cu el pe mess dar de fiecare data cand vorbesc cu el pe mess…. eu ii zic buna cf iar el imi raspunde doar cu bine si atata…...si mai departe eu nu mai stiu ce sa spun….sau de exemplu am vb cu el odata si i-am zis buna, cf? si l`am intrebat ce muzica asculta iar el mi-a dat un raspuns de m-a lasat cu gura cascata straight facemi-a zis :te intereseaza ce muzica ascult eu! iar eu nu i-am mai zis nimic ….este asa de dragut numai ca nu pot vb cu el nu stiu ce subiecte sa abordez…. ca de fiecare data cand il intreb ceva da un raspuns care te lasa cu gura cascata si nu mai poti zice nimic ….ma rog……eu as vrea sa pot comunica cu el…. sa pot vb cu el iar el la randul lui sa vb cu mine nu sa spuna te intereseaza si atata ……am uitat sa mentionez ca eu am trecut a 7a acum. iar el a 8a si trebuie sa ma imprietenesc cu el mai repede pana nu termina el sc si se duce la liceu [sa nu incepeti sa spuneti ca sunt prea mica pentru un iubit si chesti de genu sa pun mana pe carte si chesti din astea ] si as dori din toata inima mea sa fiu cu el numai ca nu stiu cum ……
O sa va pun cateva intrebari si va rog sa imi raspunde`ti la ele happy
1.cum pot vorbi cu el adica sa pot vb cu el mai mult …. nu numai buna cf …. bine
2.cum pot sa intru in grupul lui de prieteni?
3.cum il pot face pe el sa ma placa ……sau macar sa ma simpatizeze?
4.cum pot filtra cu el [cativa pasi de filtr?on the phone
Sa nu ma puneti sa ma duc la el ….ar fi penibil sa ma duck la el sa ii zic buna atunci el miar da un rasp de genu buna ……te cunosc de undeva sau ceva de genu dupa ce o sa ma imprietenesc cu el atuncia o sa ma duck la el ……apropo am uitat sa mentionez ca de felul meu sunt mai mica la inaltime am 1, 49 iar el are 1, 50 …. dar tot timpul ma face pitika de exemplu m-a intrebat el pe mes : apropo u esti fata aia micuta  as dori sa pot fi cu el……apropo odata m-am uitat la el in ochi iar el s-a uitat si nu a zis nimic numai ca pe mess mia zis sa nu ma mai uit la el ca arat penibil facand asta iar eu ca dobicei am ramas fara cuvinte straight face va rog din toata inima mea sa imi raspundeti la intrebari si sa imi dati si sfaturi puppy dog eyessi scuze ca am facut greseli de puntuatie sau am scris incurcat dar am scris repede si nu am avut timp sa mai pun si semnele de punctuatie si chesti ma rog…dati-mi cat mai multe raspunsuri si cat mai multe sfaturi ca sa ma pot inspira si va rog din suflet sa nu incepeti sa ma criticati ca sunt prea mica pentru un iubit... app si daca puteti sa imi dati un exemplu ce sa ii zic... exact propozitia care sa eu zic happy va multumesc din suflet! pwwp sper sa imi dati raspunsuri cat mai bune …si cat mai multewinking:*

5 răspunsuri:
| Fredie a răspuns:

Buna. Mai Andreutza, m-ai facut sa zambeschappy Tare simpatica prezentarea ta, un picut cam ametita, aiurita poate, dar dulce foc! Intr-adevar si eu cred ca esti cam micuta pentru prieten, insa poate e ok macar sa incerci sa comunici, sa inveti unele mici chestii despre relatii. Sfatul meu pentru tine: incearca sa vorbesti direct cu el daca poti sau sa te imprietenesti poate cu un amic de al sau, care sa te introduca in cercul lui de prieteni. Nu te lasa luata de valuri insa si incearca sa vezi daca e sau nu baiat super ok ca si caracter inainte de a te arunca in bratele sale. Pa, pa.

| denisa_4116 a răspuns:

Dami idul tau

| Andrada_5061 a răspuns:

Buna! Amuzanta povestioara... Daca te uiti la mine`e pe profil am si eu o intrebare cam asemanatoare si caut si eu raspunsuri deci
1.Incearca sa stai pe langa el.Nici chiar dar daca se intampla ceva sa ii zic pe mess"mai ai vazut ce a facut ala azi la scoala"si daca tu il vezi pe sala ca rade incepe sa razi si tu trecand pe langa el si daca razi trecand pe langa el vei vedea ca sigur se uita la tine.Sau incearca ca vezi ai un avantaj ca el e mai mare si zii"mai cu ce profesoara ati facut materiaX"stii incearca sa improzizezi... Off am o mie de idei dar nu le am in minte acum
2.Vezi daca ai tu cu el niste prieteni comuni vezi poate te place vreun baiat de la el din clasa sau vezi ceva de o fata care sa o stii, ceva in comun.
3.w0w...pailaughingTu ai clasa langa a lui? Daca nu mergi pe unde o are in cazul in care stii si vezi ce face in clasa cu alte fete vezi cum se comporta cu alte fete sau pe sala...
4.Stii daca ai facut pasul 3 si stii sigur ca te smpatizeaza sau in cel mai bun caz te place:Xpai flirteazaaa:XDaca obsS ca se uita la tine uita`te la el si zambeste...asta e veche, si i`ati o suvita din par si rasuceste`o:X
Nu chiar nu esti mica dupa parerea mea pentru a avea un prieten.Eu cred ca te poti indragosti si de la 5 ani deci dragoste exista oriunde si nu are varstawinking
Si in fata chiar nu stiu ce ai putea sa ii zici
Si daca te mai intreaba de aia micuta ii zici"si iti plac fetele micutze?blushing"big grin
Tu arati penibil facand asta ca te uiti in ochii lui sau el arata panibil?waiting
Uite nu stiu daca am raspuns bine imi pare bine daca te-am ajutat si...bafta multa ca iti trebuie la fel si mie:*:*:X
wave

| OnutzaFluturash a răspuns:

Buna, domnisoara Andreea! =)) Da, asa trebuie sa spun :D Sunt mai mica decat tine cu un an :D

1. Intreaba-l direct. Daca iti raspunde cu replica dura "te intereseaza?" - raspunde-i "Da!" Lasa-l si tu cu gura cascata :D

2. Grupul de prieteni. Deci, te duci la unul din prieteni si apelezi la un "Buna... Sa stii ca esti dragut :D" Te imprietenesti mai mult cu el :D Si apoi il intrebi: "Nu-mi prezinti si mie prietenii tai?" - Si gata. E ca si rezolvat :D Mai ceri si id-urile lor.

3. Apelezi la pasul 2 :D Revii la prietenul tau acre tocmai ti ia prezentat si-l faci gelos pe tipu' ala :) Si te uiti la fata lui. Daca il vezi rosu, suparat, morocanos, trist = te place; sau daca il vezi vesel si normal = nu i-a pasat niciodata de tine :D

Pentru prima varianta venim la pasul 4:
Pasi de flirt - http://relatii.ele.ro/......10379.html

| andr33a_5009 a răspuns:

Da-mi id tau plz si vbim p mess pup