| ^_^just*me^_^ a întrebat:

Am si eu o problemuta.sunt cam de o luna cu un baiat(are 15 ani, si eu la fel). Insa asta nu prea conteaza...
Important e ca ieri indemnat de amicii lui (impreuna cu ei de altfel) s-a apucat de baut. si s-a imbatat.si ca si cum asta nu ar fi fost destul, a venit la mine...
Cand am vazut in ce stare era(de abia se tinea pe picioare) m-am enervat foarte tare, dar pe moment nu i-am zis nimic(in momentul ala oricum nu ar fi inteles nimic din ce ii spuneam.) asa ca am sunat un var dea-l meu sa il duca acasa
Toata ziua am fost extrem de suparata, nici nu am vrut sa ies din casa, dar mai pe seara am acceptat sa ies cu fetele si surpriza... m-am intalnit cu el!
Cand l-am vazut imi venea sa mor, i-am zis ca nu mai are ce vorbi cu mine, si-a cerut scuze, dar nu am vrut sa il iert! mi-a facut un circ pe acolo. s-a pus in genunchi, s-a facut in toate felurile. sa-a jurat ca nu mai bea

Acum nu stiu ce sa fac, m-a deranjat foarte tare ce a facut, mai ales ca nu il stiam asa. pareri?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Mai, omul cat traieste tot invata. Si baiul este ca de cele mai multe ori doar ce-i pe pielea lui se prinde. Si eu am baut cand am fost mic, am avut vreo 5 betii mai "strasnice". Si cand am fost in armata am baut, dar imi cunosteam limita. Si dupa armata am mai patit odata, atunci chiar am pierdut controlul, a fost cald, mi-a fost sete si nu stiu ce a fost cu mine, mi-e si rusine de asta acum.
Dar nu am ajuns alcoolic pentru asta.
Este bine ca l-ai vazut asa, in starea cea mai rea (sper). Asta aduce o perspectiva noua asupra relatiei voastre, si poate sa va intareasca tare. Si deschide subiectul pe care l-ati ignorat pana acum: o relatie se bazeaza pe comunicare, intelegere si incredere la fel de mult cat si pe iubire. Ceea ce cred ca nu a fost prea mult in relatia voastra, pana acum.
Eu zic sa mergeti impreuna mai departe, cu mai multa atentie la lucrurile astea. Si Domnul fie cu voi.

16 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Si te-ai despartit de el pentru ca s-a imbatat o data? o doamne!
lucrurile astea se mai intampla. uneori baietii se mai imbata.trebuie sa ii lasi in pace, sa le zici ca nu iti place ceea ce au facut si gata.nu are rost sa te isterizezi asa, sa tipi la el, sa te enervezi. oricum nu vei rezolva nimic asa.
si plus de asta el nu ti-a facut nimic rau sau nu s-a purtat urat cu tine cat era beat.
uite, faptul ca te-ai despartit de el pentru ca s-a imbatat o singura data mi se pare infantil.mai gandeste-te!
ceea ce mi se pare grav e reactia lui exagerata atunci cand si-a cerut scuze.eu zic sa stai de vorba cu el.

| TąNyą a răspuns:

Eu zic să-l ierţi se mai întâmplă dacă a băut odată asta nu înseamnă că va fi non-stop beat straight face

FantaSZy.

| virusake a răspuns:

Cat timp nu a fost marlan cu tine in vreun fel, cu ce te-a deranjat? worried

| Cretaker a răspuns:

...chiar i-am salvat pielea prietenului ei peste internet din cate vad.

TPU Internet Superheroes

| ^_^just*me^_^ explică:

Ok, credeti voi ce vreti, ca am inima de piatra si multe altele. El stia ca pe pe mine ma deranjeaza foarte tare sa vad persoane in stare de ebrietate, i-am spus asta inca de la inceput! Nu m-a deranjat atat de tare ca a baut, mai tare m-a deranjat ca a venit la mine asa in starea aia!

| andreea_1536 a răspuns:

Mai, toti baietii mai beau, daca e pentru prima oara iarta-l si tu acum. daca si-a cerut scuze inseamna ca i-a parut rau. iarta. lwinking

| eeleeeeeeeelllll a răspuns:

Mai eu zic sa il ierti! s a intamplat! toti mai gresim! happy

bafta!

| vssmm a răspuns:

Mama, da tu ai inima de piatra. Daca s-a pus in genunchi si tea rugat sal ierti inseamna ca te iubeste. Apropo, toti baietii de seama lor o mai fac cite o data, sunt mai mici care se imbata, dar el, la 15 ani, eu cred cai normal citeodata, nici chiar des. Propunerea mea e sal ierti.

| lollopop a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa'l ierti.
Parca ar fi mare crima ca o baut.laughingrolling on the floor
Il ierti, mai ales ca se vede ca te iubeste din moment ce s'o facut de ras.winking

| Anonim_5618 a răspuns:

Ce problema ai tu?
e baiat
tie iti reproseaza cineva ceva cand te duci la cumparaturi? laughing
stai fara griji si iarta ltongue:*

| bbdotgirl a răspuns:

Eu nu stiu de ce te-ai suparat asa de tare. Daca-l prindeai facand sex cu o fata ce mai ziceai?

Fii mai linistita, ca daca nu bea des atunci e in regula.

| Eusunteu a răspuns:

Toti baietii mai beau.Stai linistita ca no sa fie prima si ultima data cand a baut.Intelege=l si tu ca totusi e baiat. J daca el si-o cerut scuze te iubeste si ii pae rau cu siguranta de ceea ce a facut. Iarta=l mai dai o sansa:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa il ierti de data asta - daca ii dai papucii nu o sa mai aiba nici un motiv sa nu bea. Stiu tipi care erau alcoolici si s-a oprit din baut cand au gasit fata potrivita. Acum a calcat si el o data gresit. Pazeste-l bine si ai grija sa nu se mai intample. Deh - asa-s baietii, are si el o varsta la care tentaiile sunt mari si vrea sa incerce si el. Oricum, pun pariu ca mahmureala de a doua zi l-a convins ca nu e o idee buna sa bea ca porcu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e prima oara nu-i da in cap. daca mai face a 2a oara iarta-l ffff greu. a 3a oara wave papa. eu asa fac.si intotdeauna tine pentru ca n-are ce sa comenteze avand in vedere faptul ca e a 3a oara cand isi incalca juramintelebig grin. te pup:*

| raducmustiuc a răspuns:

Alcoolul e foarte bun

| georgiana77 a răspuns:

Eu zic sal-l iertzi ...nu ai ce pierde