| anonim_4396 a întrebat:

am si eu problema si sper ca ma puteti ajuta.de cand ma stiu am probleme cu ciclul(neregulat, dureri mari, sunt si momente cand e bine, dar sunt rare). medicul mi-a spus ca am probleme cu ovarul stang(majoritatea femeilor au prb d acest gen)si cu lipsa de calciu.in ultima vreme am luat inainte de ciclu magneziu si calciu, in unele momente nu mai aveam dureri asa mari si in ultima vreme sa zicem ca s-a mai reglat(oricum venea in fiecare luna dar imi intarzia). dar durerile tot sunt mari(pun otet, bitter suedez mai iau cate o pastila si trece). partea ciudata este ca a4a zi am dureri mai mari decat in prima zi.cauza e ovarul stang? si mai am o intrebare:mentionez ca sunt virgina, oare si din aceasta cauza sunt dureri mari(cand uterul se contracta)? Va rog, sa ma ajutati.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CoquineNoire a răspuns:

Da,majoritatea fetelor au aceasta problema, de anticonceptionale stie toata lumea, dar au si efecte adverse.eu ti'as recomanda chestii naturiste care isi fac efectul in timp,gen ceai de cretisoara, coada soricelului, traista ciobanului si bitterul suedez e bun.bye!

1 răspuns:
| Allexis a răspuns:

Magneziu, calciu, alimentatie sanatoasa si, eventual, pilule anticonceptionale (in multe cazuri pilulele ajuta: regleaza ciclul menstrual si il fac mai suportabil / nedureros). Plus un Piafen, la nevoie. Daca nici asa nu merge... nu prea mai ai ce sa faci. Eventual, mai mergi la un medic si vezi ce zice.