| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.sa va zic povestea mea pe scurt happy

Eu am 24 de ani si din prima relatie am un baietel happycu tatal copilului numai sunt impreuna de 2 ani Eu locuiesc in Italia..vin doar in vacante acasa in sfarsit mi-am dat seama ca nu-l mai iubesc si vreau sa-mi refac viata, pe fb am cunoscut un baiat super de treaba nu are nimic impotriva ca am copil pe el il intereseaza prezentul si viitorul happye super vb frumos cu mine, simt ca ma indragostesc de el pana peste cap..Si chiar ne-am dori amandoi sa incepem o relatie frumoasa impreuna.dar exista o problema care ma ingrozeste maxim si pe el la fel "Distanta" eu fiind aici el in Belgia lucreaza Dar din Romania suntem din aceelasi orashappy Parintii lui locuiesc tot in Italia dar in Roma.eu sunt in Torino.Ar fi mai aproape zic daca intr-un final si-ar gasi aici de munca dar nu se stie niciodata ..Va rog din suflet ajutati-ma cu un sfat eu chiar ma vad cu acest baiat dupa 5 ani de suferinta parca Dumnezeu mi la scos in cale...si nu vreau sa-l pierd...Si inca o intrebare vreau sa va mai pun si inchei..Eu am 24 de ani el 21 dar la fizic pare de vreo 25 ceva de genu.Ce parere aveti daca fata e mai mare ca baiatul? sunt doar 3 ani diferenta. Astept pareri si orice imi raspundeti respect.Va multumesc Dau Funda :*

Răspuns Câştigător
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Buna!
Sa-ti traiasca baietelul! Sfatul meu e sa urmezi ce-ti spune inima.TU sti cel mai bine ce vrei.Nu cred ca cineva de pe TPU ar putea fi in masura sa-ti dea un sfat care chiar sa te ajute.
Multa sanatate si iubire!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu conteaza diferenta asta de varsta daca voi va intelegeti, eu zic ca dupa atata suferinta meriti si fericire, fa cum iti dicteaza inima

| manuel72 a răspuns:

Dumnezeu? Parca ziceai ca Facebook ti l-a scos in cale.Lasand gluma la o parte,parerea mea e ca te agati ca disperatul de un pai, e doar o iluzie, e un cliseu pe care il vezi tot roz, te amagesti singurica, o relatie virtuala nu e niciodata aceeasi cu o relatie reala, nu stii nimic despre el decat ceea ce ti-a povestit el.Si cine-i nebunul sa-si etaleze defectele, obiceiurile proaste si asa mai departe? Nu-l deranjeaza un copil? Poate ca nu, dar prietenii lui vor face glume rautacioase, Parintii vor avea un cuvant de spus, iar barbatii la 21 de ani is inca copii.Propune-i ceva serios de genul, sa se mute la tine si ai sa vezi cate motive va gasi sa n-o faca.Si fie vorba intre noi, la Torino locurile de munca sunt aproape inexistente, ii va trebui timp pentru integrare, va trebui sa-i fii un suport atat financiar cat si moral, dar ...in fine, daca vrei sa incerci, bafta.Mi-ar placea sa ma insel si mi-ar placea sa ma tii la curent cu situatia ta.M-ai facut curios.

| Isabellaaa a răspuns (pentru manuel72):

Auzi da pe ce lume traiesti frate laughing)? nu ma agat de absolut nimicwinking el va veni aici la parintii lui si va locui aici hai ma stii tu cum e cum e cu munca aici la Torino?laughing)) ca din toata Italia asta doar aici in Nord se plateste cel mai binewinking si sunt posturi de munca happy nu cum era odata dar sunt, peste tot e aiurea cu lucru de cand e criza asta dar e bine happy.Ce stii tu ca parintii lui vor avea ceva de obiectat? sa-i fiu suport financiar hai ma te rog cui ii place sa fie intretinut de o fata? am precizat ca e din oras cu mine din Romania happy ii cunosc chiar si prietenii si nu au nimic impotriva ca am copil cat despre parintii lui nu vad motivul sau problema sa-l impiedice sa fim impreuna daca tu crezi ca un copil dintr-o alta relatie e o PROBLEMA inseamna ca esti... zero 'winking cu gandirea ta... la 21 de ani crede-ma ca e destul de matur la gandire happy vorbim la telefon pe net si sper sa fie binehappy mersi de raspuns happy o zi buna happy

| Isabellaaa a răspuns (pentru manuel72):

Daca ar fi toti parintii impotriva relatiei cu o persoana care are copil inseamna ca am muri noi fetele singurelaughing) am prietene si preteni in aceeasi situatie si plus cunostintee care au copil din prima "casatorie"sau "relatie" si si-au refacut viata cu altcineva zi-mi tu ca baiat unde este problema?laughing) ca tu daca te vei indragosti de o fata si ea de tine si ajungeti sa va iubiti si ea avand un copil nu cred ca ii dai un sut in fund sau te va interesa ce zic parintii taiwinking parerea mea, eu zic din punctul meu de vedere cum vad lucrurile si pana acum nu ma contrazis nimeni big grin...si sper ca in curand vorbitul asta virtual se va transforma in realwinking De un copil te atasezi imediat chiar daca nu e altau stii vorba aia Când iubești pe cineva, îl iei în întregime, cu toate legăturile lui, cu toate obligațiile lui. Îi iei povestea, trecutul și prezentul, iei totul sau nimic! big grin

| manuel72 a răspuns (pentru Isabellaaa):

Stiu bine ce-i la Torino,nici buletin n-aveai cand eu stateam acolo,asa ca nu vinde castraveti la gradinar,cat despre "relatia" ta timpul le va rezolva pe toate, dar de mine iti vei aduce aminte cu siguranta.Tu aduci argumente in favoarea ta, pentru ca vrei asta si nu poti fi impartiala si nu inteleg rostul intrebarii tale la origine, ai vrut sa-ti confirme cineva ca e bine ce faci?
Oricum esti hotarata sa mergi pe drumul tau.
Vrei sa-ti spun eu care-i problema? Nu ai nimic in plus fata de alte fete, scuza-ma de fapt ai...cativa ani si un copil.Eu ca baiat daca as avea de ales intre o fata cu obligatii si una fara, ghici ce as alege? E clar ca vorbesc din punctul meu de vedere, asa ca...bafta.