| Antonima19 a întrebat:

am un iubit, ne cunoastem de la varsta de 8 ani. Inainte eram foarte apropiati! Dar de 1 luna, nu mai suntem la fel ii scriu pe mess si nu imi raspunde s-au uneori imi zice ca are treaba!
Afara cand il vad sta de vorba cu mine, ma apara de niste indivizi, deci vara cand era iseam cu rolele impreuna ma tinea de mana. Acum oare ce are?
Oare ma mai iubeste? Voi ce credeti?
Funda!

Răspuns Câştigător
| St3fU a răspuns:

Nu'l sufoca si tu! Adevaraul este ca cel mai probabil s-a plictisit sa stea cu tine mai ales ca din cate inteleg petreceti foarte mult timp impreuna, si are nevoie sa mai fie si singur.iar daca incepi sa'l spionezi si sa'l sufoci o sa inrautatesti situatia. Daca nu te mai baga in seama asa de des, pur si simplu lasa'l in pace o vreme, sa poata sa i se faca dor de tine ca sa zic asalaughing ca daca esti toata ziua pe capul lui cum sa mai respire si el?laughing Iti zic asta pentru ca am fost si eu in locul lui, la un moment dat dupa mult timp cand chiar ma plictisisem de relatie si tot asa ca el imi ignoram prietena:d. Parerea mea: lasa'i spatiu!

| Antonima19 explică (pentru St3fU):

Multumesc... Ai dreptate el, cred ca sufera ca parinti lui sunt despartiti. Si cred ca are nevoi sa fie singur. Dar ma intreb de ce nu imi spune si mie ca doar ne cunoastem de 10 ani!

6 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Poate a mai intervenit cineva, s-a plictisit, a dat de ceva care ii pare mai interesant, sau are un moment in care vrea sa ramana singur si sa se gandeasca la ceea ce simte.
Te respinge, a devenit rece, nu-ti mai acorda importanta. Nu crezi ca e timpul sa aveti o discutie deschisa, sincera prin care sa iti raspunda la unele intrebari, sa-ti explice comportamentul sau din ultimul timp?

| Antonima19 explică (pentru Luori):

Eu il iubesc si el, noi de placeam de la varsta de 9 ani. Si acum am 19... Si el ma iubeste, si el sta cu bunici si ii e greu cred. Multumesc pentru Raspuns...Si sunt convinsa ca ma place!

| yukio16 a răspuns:

Pai mai intai iti dai seama dupa comportamentul sau. Apoi daca vezi ca a inrautateste,urmareste-l, spioneaza-l, poate te inseala.Il inviti la o intalnire sau ceva de genul si vorbesti cu el.Sau poate nici nu te iubeste.

| Antonima19 explică (pentru yukio16):

Multumesc pentru raspuns. Dar eu nu l-as putea urmari suntem de 5 ani impreuna. Si niciodata nu ne-am certat si nici nu ne-a despartit! Nu m-a inselat, nici eu pe el. Asa ca am incredere in el!

| єℓℓєη a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu el.Sunt sigura ca e ceva intre voi. Poate e timid si nu vrea sa-ti spuna, de teama ca va fi ignorat.Bafta!:*