| addryannaa a întrebat:

am un prelungitor cu 5 prize si am scos 3 dintre stechere si acum nu mai pot sa le bag din nou in priza. adica le bloceaza ceva intra numai pana la jumatate. mentionez ca am incercat ca le imping in priza cu orice si tot nu merge le blocheaza ceva. va rog frumos sa ma ajutati! funda:*scuze de categorie

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca gaurile unde intra piciorusele stecherului sunt acoperite trebuie sa impingi fortat ca sa treaca de acele capace de protectie,daca nu pe marginea gaurii unde intra stecherul sunt doua cleme aurii, trebuiesc ridicate in sus daca s-au indoit, daca tot nu merge add alin_2425 si iti dau eu unul imprumut, o zi frumoasa

2 răspunsuri:
| BAIATUL a răspuns:

Pai incearca sa impingi "impamantarile" din centru prizei spe extremitate...adica ala de pa laterala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea o puteai posta la categoria "tehnologie". Probabil ai un prelungitor cu protectie. Posibil sa se fi rupt un arc de la protectie in interior.Trebuie demontat si vazut ce se intimpla in interior.Numai bine.