| vivianaroxana a întrebat:

am un prieten de 10 luni, el mi-a spus o data ca ar trebui sa facem si noi dragoste ca el ma iubeste si eu il iubesc si i-am spus atunci ca nu e momentul si a mai durat ceva timp si iar mi-a spus si inca odata si l-am refuzat de fiecare data dupa atatea refuzuri am inceput sa ne certam, de fiecare data cand vine vorba despre asta el se supara ca nu vreau, spune ca ma intelege ca nu pot dar nu cred ca e chiar asa..nu ma simt pregatita pentru asta + ca am 15 ani..si cand mai vine la mine acasa si suntem numai noi doi el mai incearca sa-mi puna mana pe la sani, pe la pisicuta, dar nu prea il las. si uneori ma mai urc pe el..nustiu ce sa fac, ajutati-ma va rog.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sa nu faci prostia de a te culca cu el, mai mul asta urmareste, daca te-ar iubi nu s-ar certa cu tine din cauza asta si te-ar astepta atat timp cat e nevoie

| AleX199506 a răspuns:

Hmm, pai culcate cu el, nu ai ce sa patesti. si eu am avut aceiasi problema si eu sunt cu prietena mea de 7 luni. banuiesc ca e mai mare ca tine de vrea asta. Culcate cu el ca o sa va mearga mult mai BINE!

| vivianaroxana explică (pentru AleX199506):

Da..are 18. dar prietena ta are 15 ani? nucredhappy

| Nebunatyca69 a răspuns:

Te urci pe el? pai si tu vrei laughing. Daca sti ca merita si te iubeste cu adevarat, de ce nu? si daca tu te simti pregatita happy. Daca nu. inseamna ca poate de asta sta cu tine.

| OodanteoO a răspuns:

Pai in primul rand:Nu depinde de el nici de tine depinde de corpul tau! Chestia cu pregatita nu ai chiar dc, deoarece folosesti librifiant si el prezervativ si n-ai cum sa ramai insarcinata.Doi:Corpul tau decide, cand va veni vremea el iti fa cere aceasta,, necesitate''. Daca nu vrei, nu te simti in stare nai de ce sa il asculti, ii zici ca daca te iubeste de accepta asa cum esti!:_)

| KhaleesiD a răspuns:

Nu stiu, eu daca as fi in locul tau nu m-as culca cu el, daca nu te simti pregatita atunci nu o faci.Ii poti spune si lui ca nu esti pregatita. Explicai situatia.
Dar daca totusi te razgandesti atunci poti s-o faci dar sa fii sigura ca te merita, sa nu faci "marele pas" cu cineva care nu te merita.
P.S. In momentul in care vrei sa faci "marele pas" trebuie sa fii 100% sigura ca vrei sa faci asta si ca esti pregatita.
Daca te iubeste si ii explici situatia sigur va intelege.
Succes! happy

| Anonymous112 a răspuns:

In nici un caz. Nu te culca cu el, asta asteapta si dupa pleaca laughing

| vivianaroxana explică (pentru Anonymous112):

I-am spus "daca facem o sa te comporti la fel?" si el mi-a spus "bine ca ma crezi ca alti ca dupa ce facem, te las" si mereu incepem sa ne certam pe chestii de astea..in ultimul timp nu mi-a mai spus dar m-am saturat ca mereu sa avem o cearta din asta.

| Euzeds a răspuns:

Recapitulare:sunteti de 10 luni impreuna, tu ai 15, el 18 si deja vrea sex.Ce-i in neregula cu tine?raised eyebrows Nu iti e clar ca sta cu tine doar pentru sex?! Sincer, in locul tau m-as desparti de el...o relatie de genul asta nu cred ca iti va fi benefica.Acum totul depinde de tine. Sper ca ti-am fost de folos.

| Oana92 a răspuns (pentru Euzeds):

Nu ca o incurajez sa faca sex la 15 ani, dar din moment ce baiatul sta cu ea de aproape 1 an nu cred ca sta doar pentru sex avand in vedere faptul ca, cu un pahar de ceva gasesti in cluburi n fete dispuse sa faca sex din placere. Si nu doar in cluburi...

| Randal a răspuns:

Buna eu sunt Hitler reincarnarea lui Hitler, serios cum sa recunoasca fetele ca au facut astastraight face normal ca nu o fac, vai ca sunt cu el de 3 ani si nu mi-a cerut asta ca ma intelege... serios?straight face ala e prost cu siguranta ......ma scuzati da nuss cum sa ma exprim, dar noi baieti nu crestem copile pentru alti imi pare rau laughing, stiti destul de bine cand va combinati cu unul mai mare ca o sa va ceara asta la un momentdat de ce va combinati cu el? sau ca baieti mai mari, luativa copi de 14-15 ani de varsta voastra si jucativa cu eiwinking

| Anastasya01 a răspuns:

Raspunsul meu este NU.Insa asta putin conteaza,sunt putin mai mare decit tine! Am avut si eu o relatie de un an si o luna,desigur ca era baiatul mai mare decit mine,si tot imi spunea de chestia asta,refuzam mereu si ne-am despartit,acum sunt bucuroasa ca nu am facut prostia asta,poate ca aveam si in continuare relatii,insa eu cred ca la virsta noastra frageda relatiile nu se bazeaza pe sex,cind iti propune de ai fi prietena lui ar trebui sa-si dea seama ca esti micuta si ca trebuie sa astepte. daca te iubeste te astepta! Fii sigura in tine,si sa stii ca vei avea in viitor timp pentru sex,asta nu-i de dorit de a grabi, daaaaa, hormonii sexuali, fluturasi in burtica, dar asta nu merita.Eu cunosc o persoana care se intilneste de 3 ani, acum are 17 ani si inca nu au avut relatii sexuale, nimic grav, o asteapta pina la 18, desigur trebuei sa fii un baiat tare de caracter! Iar tie mult curaj in alegerea, sper ca vei proceda corect! Bafta.

| Donnella a răspuns:

Buna,am prieten de un an jumate, am 17 ani(el 18) si niciodata nu mi-a cerut sa facem (asteptam momentu potrivit), in primul rind ma iubeste si in al doilea stie ca sunt inca minora. Deci poti face comparatii si sa iei decizia corecta. Succes

| pisycutzaa a răspuns:

Hmm, cam grea decizie eu cred ca esti mica nu ca as fi eu mare, dar nu ar fi solutia cea mai buna sa te culci cu el sad dar acum faci cum crezi tu...