| Cosmin_Bizzare_1993 a întrebat:

Sunt nou aici, am intrat pentru putin ajutor.
Deci stau cu o fata de 7 luni ea 24 de ani eu 21 ea are un copil din fosta casatorie de 4 ani jumate. Ne-am cunoscut pe facebook multumita unui prieten comun in 23 decembrie 2014. Ea atunci era in Austria lucra ca ingrjitor batrani iar cand ea era plecata copilu statea la tata-l lui. A divortat de fostul sot in august 2014. Eu aveam un job aici in oras destul de bun. Am vb pe facebook am fost de acord sa ne vedem pe skype sa vb la microfon etc. La un moment dat am gasit o melodie pe youtube "imi place de tine" si i-am trimis-o in spirit de gluma. Si cum tot am vb ne-am vazut pe skype chiar incepuse sa imi placa de ea si in data de 9 ianuarie anul acesta am intrebat-o daca ar vrea sa avem o relatie serioasa, ea a raspuns cu da.In 12 ianuarie a venit in tara pentru ca lucra o luna cu o luna. Pana sa vina imi era teama ca daca nu ma placea in realitate sau daca nu imi placea mie de ea in realitate. Numa ca asta nu s-a intamplat. Ne-am placut ba chiar am inceput sa ne iubim. O luna cat a stat in Romania ne-am simtit foarte bine. Tura urmatoare cand a venit din Austria adica prin martie am decis sa ne mutam impreuna. eu ea si copilu la mine acasa. Totul a fost perfect pana luna urmatoare in aprilie cand ne-am gasit sa plecam amandoi la lucru in Germania. trebuia sa plecam in seara de 26 aprilie. Ea vorbise cu fostul sot si ii explicase situatie ca pleaca pentru 3 luni in Germania. si daca poate tine copilu la el. a fost de acorld pana in ziua cand trebuia sa plecam. Cand fostul sot ia trimis mesaj ca nu mai vrea sa il tina. Numa sa ne bage bete in roate.Am decis impreuna sa plec numai eu si ca va incerca ea sa rezolve sa vina si ea. Am plecat. Intre timp ea se angajase la un magazin alimentar pana reusea sa rezolve sa vina si ea. Intru-un final a rezolvat. Numa ca firma la care lucram nu mai facea angajari pentru moment. Am vb cu sefi de acolo si le-am explicat situatia dupa scurt timp am fost anuntat ca o pot aduce in Germania. In ziua cand a ajuns eu eram la lucru. Muream de nerabdare sa ajung la apartament sa o vad. Si cand am ajuns si am vazut-o am luat-o in brate am sarutat-o cu toti colegi de apartament de fata. Fericirea se vedea si pe chipul colegilor parca si ei erau fericiti. Dupa o luna lucrurile nu au mai mers in Germania si a trebuit sa ne intoarcem in tara. Dupa ce ne-am intalnit fostul sot i-a spus ca daca nu se muta de la mine ii va lua copilu pentru ca "ea nu stie sa aiba grija de el". Ce-a ce nu e adevarat. Copilu era tot timpu imbracat curat spalat mancat. ne jucam cu el ne uitam la desene impreuna. Ea a decis sa se mute inapoi la parinti ei. ne-am certat si eu i-am reporset ca regret faptul ca am cunoscut-o, pe moment nu a aratat ca s-a suparat. Acum cateva zile a plecat in Italia la lucru. Nu a stat nici o saptamana in tara. A 3 de cand a ajuns in Italia am vb pe skype. Nu mai era deloc cum era inainte. Se schimbase total fata de mine. Nu mai vorbea desi ea ii foarte vorbareata. Azi am decis sa vb despre relatia noastra ce se intampla cu ea. Raspunsul care l-am primit da la ea m-a facut sa bufnesc in plans. A decis ca vrea sa se impace cu fostul sot si nu inteleg de ce pentru ca din cate am vb cu ea despre el am inteles ca nu il mai suporta deoarece pe timpul relatiei lor o batea in locuri publice o injura o batjocorea si de fata cu copilu. Acum intrebarea mea este : Ce as putea sa fac sa nu ne despartim?

Răspuns Câştigător
| Lace a răspuns:

Bună!
În situaţia dată îţi recomand să nu renunţi la această relaţie dacă într-adevăr o iubeşti. Poartă o discuţie deschisă cu ea, vorbiţi despre viitor, despre cât de multe aveţi de împărtăşit şi cât de multe ar pierde dacă s-ar împăca cu fostul ei soţ. Iubeşte-o, arată-i că e cea mai importantă persoană din viaţa ta şi că ai nevoie de ea în orice clipă a vieţii. Dacă te iubeşte, o sa fie totul bine între voi doi, însă dacă observi că insişti foarte tare şi nu-şi schimbă decizia...eu spun sa renunţi.
O zi frumoasă!

| Cosmin_Bizzare_1993 explică (pentru Lace):

Iti multumesc pentru sfat.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu trebuia sa te indragostesti de o asemenea femeie, cu sot si copil, tu credea i ca aia te acceptă pe tine si divorteaza de sot? Aia i si bate joc de tine, tu nu vezi? I ti trebuie tie sa cresti copilul altuia? Chiar nu m ai exista pe pămint nici o femeie? Ai dat de asta? De dracul ăsta de femeie? Treaba ta daca vrei sa te impaci cu ea, dar vei fii mereu tratat astfel. Ce varste ave ti voi? Tu si ea? Copilul ei este fata sau băiat? Ce varsta are copilul?

| Cosmin_Bizzare_1993 explică (pentru CristiDinBucuresti):

De sotul ei a divortat in august 2014 am specificat. Nu il mai iubeste. Am motive intemeiate sa cred asta. copil are 4 ani jumate si e baiat

| Daredevil1998 a răspuns:

Se vede clar ca ea a trecut prin multe...prea incarliontata povestea.Las-o...oricum intotdeauna veti fi 3 in relatia aia, tu, ea si fostul sot.n-are rost

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zi mersi si mergi mai departe.

| Kenya a răspuns:

Ce poveste incalcita. Incearca sa vorbesti cu ea, sa mai incerci, daca tot nu merge renunta. De ce o femeie s-ar intoarce la fostul sot care a batut-o, injurat-o.Un barbat care te loveste o va face si a doua oara, poti sa ii spui... Chiar nu inteleg.

| SuckTheGod a răspuns:

Ar trebui sa mai vorbesti cu ea, sa fi calm, sa-i areti ca ii pasa. Asteapta greseala fostului ei sot si atunci apropie-te de ea. Nu e cazul sa disperi sau sa devi insistent, ii poti spune ca o intelegi si sa pastrezi legatura cu ea, ei odata ce s-au despartit si au avut probleme... mereu vor avea. Daca pe parcurs nu-ti pierzi interesul fata de ea, astepti momentul potrivit si actionezi. Ideea e sa fi glumet, vesel si un prieten bun si grijuliu.

| CastraveteCastravescu a răspuns:

La 21 de ani d-astea faci? laughing