| zuzuma a întrebat:

Heei! am o relatie de 5 luni cu un baiat dar de la ceva timp se comporta ciudat, nu e cum era inainte para simt ca este cu altcineva impreuna si nu vrea sa zis, i-am zis daca vrea sa ne despartim si a zis ca nu, l-am intrebat in alta zii daca vrea sa continuam si a zis ca ii este frica si l-am intrebat de ce si a zis asa dupa i-am zis sa zica daca vrea sa continuam si a zis da si i-am spus sa zica daca nu vrea sa stea cu mine din obligatie si a zis ca nu sta din obligatie. Dar eu simt ca sta cu cineva si l-am intrebat daca ma iubeste si a zis ca da si i-am spus ca nu se vede si a intrebat de ce?, si i-am spus ca de la ceva timp nu mai e baiatu ala dragastos, iubitor si a zis ca are si el probleme... oare ce e cu el? ce sa fac? HELP

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme in familie, cu studiile sau posibila amanta. Alte cauze nu sant.

| neutrino a răspuns:

Are si el o perioada mai putin fasta, dar de iubit, te iubeste!

| SkyPilot a răspuns:

Daca ar fi cu cineva ar fi destul de usor sa afli. Eu as crede ca nu este asa, dar ca nu mai are pentru tine sentimentele din prima zi. Nu vrea sa incheie relatia pentru ca nu vrea sa te faca sa suferi si pentru ca isi da seama ca nici lui nu ii va fi bine singur.
Poate ca iti spune adevarul, ca are intr-adevar niste probleme. Incearca sa vorbesti cu el, ofera-te sa il ajuti cu problemele pe care le are, spune-i ca ii va face bine sa isi deschida suletul fata de tine si ca il vei asculta chiar daca nu ii poti da un sfat sau un ajutor mai consistent.

| cristimihailov a răspuns:

Eu as merge la sigur. L-as lasa.
In general, cand ceva pare a fi in domeniul asta al sentimentelor, acea chestie chiar este.

| jojo92 a răspuns:

Este clar c nu te place cuadevarat, dar mai deranjant este ca face parte din categoria oamenilor care nu stiu sa te aprecieze.Nu cauta sa ii deschizi mintea pentru ca nu ai cum. Sfatul meueste sa spui pas si sa mergi mai departe.Nici nu trebuie sa porti o discutie cu el in acest sens. Daca el te ignora si te neglijaza cand vrea el, tu de ce sa nu faci la fel? Si mai am un sfat pentru tine. Vorbeste cu baieti isteti nu cu cei care iti da un pic de atentie.

| jojo92 a răspuns:

Este clar ca nu te place cu adevarat, dar mai deranjant este ca face parte din categoria oamenilor care nu stiu sa te aprecieze.Nu cauta sa ii deschizi mintea pentru ca nu ai cum. Sfatul meu este sa spui pas si sa mergi mai departe.

| jojo92 a răspuns:

Baiatul acesta nu te place si nu te apreciaza suficient.Nu mai vorbi tu cu el.