| bogdannn9696 a întrebat:

am venit si eu aici pentru putin ajutor...
Deci sa incep, este o poveste putin mai lunga deci cei care nu au chef sa citeasca nu are rost sa isi piarda vremea de asemenea nu vreau raspunsuri "rautacioase".
Bun deci totul a inceput acum cateva luni cand m-am mutat. Dupa ce m-am mutat nu cunosteam pe nimeni in zona aceasta, deci de aici se intelege ca nu ieseam afara cu cei din jurul locului unde stau. Dupa ceva timp am observat o fata, mai exact o vedeam dimineata in statie, cand mergea acasa si asa mai departe. Cum eu sunt timid de felul meu nu am mers niciodata la ea sa o intreb cum o cheama, prectic sa intru in vorba cu ea. Acum aproximativ 2 saptamani stateam pe facebook pe telefon si din intamplare i-am dat add fara sa stiu ca ea este fata pe care o vedeam in statie. Dupa o zi dupa care i-am dat add m-a intrebat pe facebook "ce faci?" si de aici am inceput sa vorbim si sa iesim pe afara. Cand ieseam afara radeam, povesteam despre trecutul nostru, ne plimbam ne tachinam si asa mai departe. La ceva timp dupa ce tot ieseam pe afara prietenii ei inclusiv mama ei o intrebau daca este ceva intre noi, daca suntem impreuna iubiti si chestii de genul acesta iar ea le raspundea ca nu, ca suntem doar prieteni. Acum 3 zile i-am spus ca cred ca o plac iar ea a spus ca am facut bine ca i-am spus lucrul acesta dar a spus ca trebuie sa mai treaca putin timp pentru ca ea nu pune la suflet daca nu stie ca este ceva serios. De atunci am mai iesit afara o data si nu a fost nimic special, nu s-a comportat mai ciudat sau chestii de genul acesta. Acum nu stiu ce sa fac adica nu in sensul ca sunt obsedat sau nebun dupa ea dar nu stiu daca sa mai aduc vorba de asta sau sa insist. Ea este genul de fata care iese pe afara cu multi baieti, chiar a doua zi dupa ce i-am spus ca o plac mi-a spus ca merge in oras cu un prieten, de aici sa nu intelegeti ca sunt gelos dar nu stiu daca are rost sa incerc mai mult. Am o gramada de intrebari... Are rost sa incerc sa fiu cu ea? O sa tina? Cand o sa aflu daca si ea ma place? si lista continua. Uitasem sa spun, cand ieseam pe afara si o tachinam ma lovea peste fund sau ma pitiga sau ma lovea usor peste spate sau ma prindea in brate din spate sau sau sau sau... Ce credeti ca ar trebui sa fac?
Ideea este ca sunt foarte timid, nu am avut foarte multe tangente cu fetele, adica nu stiu cand sa o sarut cand sa o tin in brate cand sa o tin de mana etc.

3 răspunsuri:
| LaraClarice a răspuns:

Baietii buni se indragostesc de fetele rele si invers.
Personal nu cred ca iti place fata asta cu adevarat, e doar o atractie de scurta durata. Stai calm! Va trece repede. Pana una alta, lasa lucrurile asa, cand iesiti afara comporta-te ca de obicei.
Daca ea o sa aduca in discutie o eventuala relatie, gandeste-te bine. Chiar vrei sa fii cu o persoana atat de diferita? Poate o sa tina relatia, sau poate nu, contrastele se atrag ce-i drept, dar cat tine atractia pozitiva dintre ele? Dupa un anumit timp se separa, pentru ca sunt prea diferite. Daca relatia de,, iubire" se destrama, atunci exista pericolul sa se destrame si cea de prietenie. Asa ca, gandeste-te bine.

| neutrino a răspuns:

Tu esti singurul in masura sa stii daca fata iti place sau nu, si daca are rost sa fii cu ea. Nu stiu cati ani ai, dar poate ca este timpul sa inviti fata in oras, sa beti un banal suc, dupa ce ati vizionat un banal film in oras sau la o simpla plimbare prin parc.

| AnotherOne02 a răspuns:

Asta este prima fata care se poarta asa cu tine? Pentru ca acesta ar putea fi motivul pentru care o placi(e foarte greu de explicat).
Ideea este ca tu esti atras de ea probabil pentru ca ti se pare speciala si nu stiu...(asta doar daca este cazul mentionat mai sus tinand cont ca esti "timid")