| Leonardo111 a întrebat:

Buna amici.am o mare problema. ajutati-ma va rog sa ma impac cu o prietena foarte buna cu care m-am certat dar mi-e foarte rusine sa ii cer scuze pentru ca a fost vina mea ca ne-am certat spuneti-mi va rog ce sa fac sa ma impac cu ea dau funda pentru cele mai bune raspunsuri va rog raspundeti repede e urgent multumesc scuze categoria dar nu mie se raspunde la celelalte categorii

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Scriei un SMS sau szpunei pe messenger.

| yhsay a răspuns:

Mai, daca tu ai fost de vina, e normal ca tu sa faci primul pas pentru a va impaca. Nu da cu piciorul unei prietenii pentru ca ti-e rusine sa zici "imi pare rau". Nu ai de ce! Daca spui ca fata respectiva iti e prietena foarte buna, atunci merita sa treci peste rusine si teama.

| Madilyn a răspuns:

Pai daca v-ati certat, mai ales din vina ta, tu trebuie sa-i ceri scuze. Asa mi se pare normal. Du`te la ea si lasa rusinea ca nu te ajuta la nimic si cereti iertare. Las`o pe fata sa`si dea seama ca regreti si ca iti pare rau si va veti impaca. Dar ascultama.TU TREBUIE SA`TI CERI SCUZE PENTRU CA TU AI GRESIT. Ce astepti? Sa vina ea la tine? raised eyebrows... [ O sa vezi ca va fi bine oh go on Daca ti`e prietena adevarata o sa te ierte, dar ai grija sa nu repeti greseala. big hug ].
Bafta! big grin

| emima a răspuns:

Atunci cand o vezi daca nu vrei sa-i ceri scuze intreab-o auzi ce faci mai esti suparata pe mine? vrei sa ne impacam? si sigur nu va zice nu

| ellizza a răspuns:

Cel mai bine, cu toate ca iti este rusine, ar fi mai bine sa mergi sa iti ceri scuze. Cu cat mai repede, cu atat mai bine. Si incearca sa nu mai repeti greseala.

| PιxιeLovesYa a răspuns:

Buna! Stiu cum te simti, dar daca este vina ta, atunci tu ar trebui sa faci primul pas spre impacare. Ar trebui sa lasi la o parte rusinea pentru ca, pana la urma, sunteti prietene, iar prietenele adevarate se inteleg precum surorile. Spune-i ca-ti pare rau, ca nu vei mai repeta greseala, si tine-te de angajamentele pe care ti le iei in fata ei, pentru ca nimic nu e mai rau pentru o prietena, decat sa fie mintita. Poti face acest lucru oricand, oriunde, fie face to face, fie pe mess sau prin SMS. Bafta, si tineti prietenia cat mai mult fiindca este un lucru minunat!