| xXx_6966 a întrebat:

Funda! Salut tuturor. Vreua cat mai multe raspunsuri,, Deci intrebarea e:Cum pot face sa ma impac cu o fosta prietena? E drept ca ne'am certat din vina mea. Miam cerut scuze si a acceptat. dar sa fim doar prieteni buni.Am incercat de mai multe ori sa ne impacam dar nu vrea/... zice ca nu ma place.totusi eu am o spreanta in mine si cred ca va akcepta pin la urma. dan nu stiu ce sa fac.cum s'o vrajesk ce sa-i spun ...De fapt ea a fost prima mea prietena.si eu prilul ei prieten. da cand ne-am despartit au trecut 2 ani. ajutati-ma va rog.cu un sfat.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Daca nu vrea nici cum cu vorba si o placi mult atunci trebuie sa treci la solutii extremehee hee
Trebuie sa o surprinzi cu ceva, sa o faci sa se simta speciala.Gandeste-te la ceva nu stiu ce ideei sa iti dau cred ca tu o cunosti mai bine ce ii place si ce nu.Eu iti pot propune doar ceva mai clasic si poate nu original, de exemplu sa se trezeasca cu tine la ea la usa, cu un buchet mare de trandafirihee heeBafta

| BaiatSincer a răspuns:

1mhai frate in primul rand inceara sa o ecuceresti
2gasestei un alint(bebe,puiut, iubi, gurita etc)
3fai cadouri(trandafiri, inimioare etc)
4 si nu in ultimul rand faua sa rada amuzo crede-ma fetelor le place chestia asta :* bafta astept fundalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...Recucereste`o! :* fa-i complimente, daca are fb, hi5, netlog,profiluri de astea,lasa-i commuri, ii poti oferi niste trandafiribatting eyelashes,daca nu esti timid :p vorbeste frumos cu ea,alint`o,spune-i "puiut","iubita",lucruri de astea dragute, chiar daca nu sunteti impreuna, pentru ca o sa-i placa sigur :d Fi mai atent la detalii si incearca sa-i demonstrezi ca te-ai schimbat si o vrei inapoi! :p cel mai bine e sa fii sincer cu ea.winking Succes happy

| annie93 a răspuns:

Buna. Nu e imposibil dar greu este ca sa uiti prima dragoste sad eu cred ca motivul ca nu te place e unul banal pentru ca daca a stat cu tine inseamna ca ai atras'o si te'a placut mai ales ca ai fost primul ei prieten. Probabil ai ranito,ai dezamagito foarte tare atunci cand ai gresit si acum ti'ai pierdut credibilitatea in fata ei.E usor sa ierti dar greu de uitat,incearca sa ii dovedesti ca o iubesti nu neaparat prin cadouri pentru ca o fata care vrea dragoste adevarata nu apreciaza cadourile ci iubirea dovedita prin gesturi tandre,atentie si bineinteles loialitate. Tu spui ca au trecut doi ani de cand v'ati despartit,si oare a'ti stat la fel de mult impreuna? Eu zic ca daca nu reusesti fete mai sunt o multime si nu are rost sa pierzi atata timp pentru ea ca daca tot nu vei reusi intr-un final,vei regreta timpul pierdut, cauta'ti pe altcineva care sa te merite si incearca si tu sa nu mai faci greselile din trecut big grin poate ca ea are deja pe altcineva, de doi ani... poate ca nu a fost doar singura in acest timp. Asta cred si asta e sfatul meu sper ca te'am ajutat cu ceva :*