| MyAngelT a întrebat:

Anticoneceptionalele se iau inainte sau dupa actul sexual?

Răspuns Câştigător
| Denisa0954 a răspuns:

Trebuie să le iei in prima zi de sangerare. Timp de 21 de zile le iei la aceeași oră, în fiecare zi. După care o săptămână pauza. După acea saptamana începi din nou, tot la aceeași oră ca si pana atunci. Le iei 3 zile Fără să întretii raporturi sexuale, ca sa fii sigura. După care nu mai contează cand faci sex, daca le iei cum trebuie

| MyAngelT explică (pentru Denisa0954):

Multumesc frumos

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Se iau în fiecare zi și o săptămână pauză, atunci trebuie să îți vină menstruația.
Anticoncepționalele trebuiesc prescrise de medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anticonceptionalele ti le da medicul si tot el iti explica cum sa le iei, daca le iei dupa ureche esti o imbecila.