| Shaya a întrebat:

Ar trebui sa va informez din start ca am o relatie la distanta.Si ne-am certat ne-am despartit din cauza ca ii reprosam ca iubeste mai mult jocul decat pe mine.Mereu spunea ca nu este adevarat dar s-a facut ca intr-o zi a zis ca ma suna in 10 minute si totusi am asteptat 2 ore si nu ma m-ai sunat atunci am intrat pe joc si el era on ,vorbea cu prietenii si m-am simtit foarte urat.Cand a vazut ca am intrat m-a sunat si nu i-am mai raspuns si i-am reprosat ca isi aminteste de mine doar cand vrea si asa am inceput sa ne certam.mi-a zis sa imi caut pe cineva care sa nu iubeasca mai mult un joc decat pe mine.Timp de o saptamana nu am vorbit mai deloc si aseara am adus in discutie despartirea si mi-a zis ca mai bine ramanem doar prieteni si nu stiu cum sa zic dar mi-a picat cerul in cap...A zis ca m-ai bine imi gasesc pe cineva acolo ca lui oricum ii pasa numai de joc si chiar daca ne-am impaca ca tot asa as face.Dar nu stiu ce sa fac acum sunt un pic disperata nu pot sa imi inchipui ca se saruta cu alta ca tine pe altcine in brate (tin sa spun ca ne-am mai vazut) Si la sfarsitul convorbirii mi-a zis "sa intelegi atat ca ramanem doar prieteni" si credeti-ma ca nu stiu ce sa fac imi este dor de el vreau sa ma impac cu el dar nu cred ca mai este posibil .
Ce credeti ca as putea face sa ma impacat cu el?
Si...Ce credeti ca as putea face sa uit de el?sad am pus mult suflet in relatia asta chiar daca a fost asa cum a fost.Va rog sa ma ajutati.Multumescpuppy dog eyes

1 răspuns:
| inger02 a răspuns:

Incearca sa-l uiti. deobiceu relatiile virtuale doar vorbitul la tel si pe mess e o pierdere de timp. pentru ca noi ne indragostim mai mult de o iluzie de o idee a noastra. eu zic ca el nu te-a iubit. te-a vazut doar ca pe o amica nimic mai mult iar tu ai pus suflet. ca sa-l uiti trebuie sa comunici mult cu prietenii, sa iesi mult in oras, sa te distrezi dar sa nu stai cu gandul la el. gaseste activitati care sa te faca sa te concentrezi asupra lucrului respectiv.tu ai pus suflet dar el nu. incearca sal scoti din minte si nu insista. el nu te place. incearca sa treci peste :X