| Tenisi a întrebat:

stiu ca nu am mai intrat de mult pe blog de cand cu scoala asta dar pentru ca este vacanta de iarna m-am gandit sa mai fac o vizita si sa mai arunc o privire pe site si de ce sa nu vin cu intrebari noi.
Stiti ca mie imi place de un baiat Andrei (din intrebarile mele anterioare) si cei care nu stiti mai spun inca o data: deci eu sunt cls. a5a (12ani) iar baiatul de care imi place (Andrei) este cls. a6a (tot 12 ani.soarta) si mie imi place de el. Eram prieteni foarte buni si el stia ca il plac. Mi-a zis ca nu este nicio problema.ca de-o cam data sa ramanem prieteni. Si.tot asa noi vorbeam zilnic pe mess si pe facebook.si parca timpul trecea mai usor. dar intr-o zi pe cand vorbeam cu el pe facebook (exact in timpul convorbirii) el ma blocat. Pe mess la fel: ma steresese din lista. L-am sunat; mi-a inchis. A doua zi la scoala am incercat sa vorbesc cu el dar pur si simplu imi spunea "lasa-ma in pace" sau "nu mai vorbi cu mine" si tot felul de chestii.(nu m-a injurat ca sa zic asa dar nici frumos nu se purta). La un concurs am stat cu el in banca. Concursul dura 2 ore din care prima ora am stat cu totii de geaba ca nu ajunsera subiectele in oras. Intre timp el a intrat in vorba cu mine dar nu legat de subiectul cu "cearta noastra" si pur si simplu de subiecte, de materii, de colegi, de profi...Tot la concurs el mi-a zis "Iti zic un secret MARE MARE de-al meu dar te rogg mult sa nu il mai spui la nimeni. stiu ca pot sa am incredere in tine! stii ca pe fetele de la 5B le-am invitat eu in tabara dar eu nu am platit banii.doar vreau sa creada ca merg si sa le fraieresc ca sa pot sa scap 2 saptamani de ele ca m-au inebunit.toata ziua tipa dupa mine ca disperatele " si ca il enerveaza foarte tare apoi i-am promis ca nu voi spune nimanui. Cand am iesit de la concurs l-am salutat dar el nici nu s-a uitat la mine.adica asa cu dispret ma privea apoi s-a intors cu spatele si a plecat. Ce sa mai cred? Ce sa fac ca sa ne imprietenim? Au trecut 3 saptamani de la concurs si el tot nu ma baga in seama! Dar mai nou m-am imprietenit foarte bine cu un baiat de la cls a7a. El stie de Andrei. De mai multe ori pe la scoala imi spunea "vin-o putin sa iti zic ceva" si ma duceam cu el.de obicei mergeam ceva mai de parte de grupul nostru de prieteni cu care stam prin pauze (si Andrei este in grup) si cate o data unii vor sa asculte "convorbirea" noastra si el le spune "lasati-ne in pace! ceea ce vorbim noi este ceva personal!" si dupa ce au plecat ei, m-a intrebat "auzi da' tu ai mai vorbit cu Andrei? ti-a mai zis ceva?" si ii spun mereu ca Andrei ma ignora. Si nu stiu ce sa zic.nu prea il plac. dar asa spuneam si de Andrei la incepun.ca nu il plac... dar. ajutati-am va rog. Am cum sa ma impac cu Andrei si daca da cum (tinand cont ca vrau sa ramanem doar prieteni)? si a2a intrebare Credeti ca al doilea baiat ma place?

3 răspunsuri:
| kitty_4887 a răspuns:

Deci la prietenul tau andrei cred ca ori s.a indragostit de tine si ii ie frica ori ceva ii s-a intamplat...vb cu el...du-te si baga-l in seama si spune-i k vrei sa vb cu el.iar despre al doilea tip nu stiu ce sa zic.sti la 12 ani iti trec multe prin cap si ai sa vezi la 17 k iti trec si mai multe.incerca sa vb cu andrei k e pacat de prietenia voastra

| Tenisi explică (pentru kitty_4887):

Cu Andrei, nu stiu. Nu cred ca ma mai place. Adk pe facebook ii spun toate fetele mai mari (de sf Andrei ia scris o fata (cls a9a) pe wall: "La multi ani! Sa cresti mare ca sa ____ stii tu dc." iar el a zis "Mercii

| kitty_4887 a răspuns (pentru Tenisi):

Oricum insista sa vb cu el pentru ca trebuie sa alfi dc s-a schimbat asa de brus... cand esti la scoala sau du-te acum cu ocazia sarbatorilor pe la elwinking, trebuie sa iti zica dc s-a suparat