| Anonim_7591 a întrebat:

Bunahappy As avea nevoie de niste sfaturi in legatura cu o problemahappy[dau funditaon the phone
Am intalnit un baiat cu ceva ani mai mare ca mine[destui] si el ma place dar as vrea sa existe o cale pentru a afla daca chiar ma place[fara al intreba direct pentru ca asa ar putea sa minta fara probleme]

Si datorita diferentei de varsta nu cred ca parinti mei ar fi de acord sa ma intalnesc cu el, cum as putea sa ii conving sa ma lase asta in cazul in care sunt sigura ca el ma place si ca pot avea incredere in el?

va rog sa ma ajutati si fara sa faceti misto:d multumesc anticipat

11 răspunsuri:
| oLeNNNao a răspuns:

Uite daca baiatul e dupa tine si simti tu ca te place atunci nu pierde vremea doar fi atenta si sa fii sigura de ceea ce v'a fi :]. Fiind cu mult my in varsta ca tine :]. Bun apoi ca orice parinte nu vrea sa accepte ca copilul lui creste :]. explicle ce simti pentru el si sa te inteleaga ca au fost si ei tineri :]. Spunele ca daca vor sa fi fericita sa te lase sa iti construiesti singura viata :*. Fara sa fi grosolana cu ei :]. Bafta[Fundita]love struck

| unnimeni a răspuns:

Daca arata semne de gelozie inseamna ca nu e indiferent de felul in care te porti, locurile care le frecventezi si persoanele cu care interactionezi.
Daca atunci cand ii spui ca te simti rau, se intereseaza de sanatatea ta si te intreaba si in zilele urmatoare de felul in care evolueaza starea ta de sanatate si asta e un semn ca tine la tine.
Totusi sunt sanse mari ca acest baiat sa doreasca ceea ce doresc majoritatea baietilor de varsta lui de la fetite ca tine (sex).
Parintii nu ai cum sa ii convingi pentru ca ei au experienta de viata si au motivele lor sa nu fie de acord cu aceasta relatie.
Daca acest baiat nu va avea nimic impotriva sa ii cunoasca pe ai tai e un semn foarte bun.
Increderea o dobandesti pe parcurs.
Sper ca te-am ajutat.
Bafta!

| Arcusor a răspuns:

Deci eu sunt baiat.Si cred ca un baiat sincer ar fi cel mai bun la casa unei femei.Eu unu o iubesc cu adevarat pe prietena mea si ca sa ii demosntrez fac sacrificii pentru ea,atentii peste atentii, sarutari, vorbe dulci fug chiar si de acasa pentru ea.O data a ramas singura la ora 2 noaptea ai ei erau plecati.Si ea sta in capatul celalalt al orasului si desi nu aveam nici un ban si ploua ingrozitor am venit la ea pe jos.mia laut 30-45 minute.Dar a meritat pentru ca eu tin la ea si ea la mine.Nu poate fi totul roz intr-o relatie dar in mare parte la noi e 85-15%.DEci nu stiu daca vezi ca face sacrificii,si e tandru, iubitor, dulce si ascultator cred ca te iubeste.App ai grija ce faci daca el are peste 20 ani si tu nu ai implinit macar 15 ani eu zic sa o lesi balta caci cu hojmalaii nu-i de saga tear putea viola cand nu te astepti.Ai grija bafta!

| Lavazza_5427 a răspuns:

El fiind mai mare (sau mult mai mare) probabil are si mult timp; daca il vezi ca e interesat de tine d.p.d.v. al sanatatii, al modului in care iti organizezi timpul... daca se intereseaza si de situatia ta de la scoala, eventual sa iti spuna seara sa te culci mai devreme si nu e genul care sa fie interesat doar de convorbirile interminabile la telefon fara sa ii pese de odihna ta sau altele, atunci sigur e interesat de tine. vezi cum se comporta --> bafta big grin

| Anonim_7591 explică:

El deja ma invitat in oras in rest ne cunostem de la o petrecere unde am dansat si am vazut ca e interesat pentru ca m-a cautat si a facut tot posibilul sa ia legatura cu mine si acum vrea sa ne vedem iar...si de aceea vreau sa ma ajutati pentru ca am o oare care retineresad el pana acum nu a dat semne ca ar avea alte interese dar totusi poate minti sau sa se prefaca si de aceea vroiam sa aflu cum as putea sa aflu daca are sentimente adevarate.

| Updew a răspuns:

Buna. In primul rand, care este diferenta de varsta? Daca este exagerata, poate ca ar trebui sa te mai gandesti. Acum, cu privire la cum poti afla daca si el te place, eu zic sa il lasi pe el sa faca primul pas. Nu pentru ca noi nu am putea face primul pas, ca si femei, dar fiind o oarecare diferenta de varsta intre voi cel mai bine este sa il lasi pe el sa se aventureze primul. Daca nu vrei sa astepti.invita-l la o cafea. Nu este mare scofala sa stii, te duci la el si il intrebi daca vrea sa iasa cu tine la o cafea. Iar atunci vei afla daca te place sau nu. Cat priveste parintii, deocamdata nu este cazul sa te gandesti la ei. Vezi intai cum merge treaba cu el, iar ulterior vei vedea cum vei actiona. Iti urez bafta!

| filipm2001 a răspuns:

Daca esti minora si el e mult mai mare, iti recomand sa cuti pe cineva in pragul tau de varsta. Nu prea sunt sanse de reusita intre un adult si o adolescenta.
Ai grija de tine!
Succeswinking

| valentingb a răspuns:

Daca as fi fata mi-ar fi asa simplu...
Daca spune exact ce trebuie, cum trebuie, cand trebuie, face exact cum iti place si spune Doar ce iti place, vrea doar sa te bage in pat. Spune-i ca vrei sa te pastrezi pana la nunta. Daca zice ca asteapta si dupa un timp zice ca o sa se insoare cu tine, dar mai intai trebuie sa i te oferi, adio. Daca sta cuminte supeeeeeeeeeer!
Altceva nu stiu ce sa mai spun. Vezi cate procente din venit consuma cu tine. Daca nu prea consuma nu are incredere in tine, in sensul ca nu are rost sa bagi banii intr-o investitie nesigura, si daca prea consuma incearca sa te impresioneze. nu-i bun. e bine sa fie chibzuit.
scuza-ma ca te-am comparat cu un produs
era sa uit ce e mai important. Daca e un cuceritor de felul sau, nu te mai obosi.nu-i bun pentru o fata micuta sa umble cu baieti cuceritori.Le distrug ori integritatea(devin libertine), daca ma intelegi, ori le distrug psihic si ajung sperioase. pa pa
daca mai ai nevoie de sfaturi, da-mi mesaj direct

| Silviu_1540 a răspuns:

Sunt sigur ca parintii tai o sa il accepte, daca ii va convinge EL ca te merita pe tine si ca te iubeste cu adevarat. Asta se poate vede in timp, si tu o sa iti dai seama cu ajutorul prietenilor si ai familiei tale daca TIPU respectiv tine la tine si te va iubii in continuare. Lasa timpu sa decida .....cu mare placere:*:*:*

| кℓaяa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti iei inima-n dinti si sa il intrebi sincer, si daca chiar te place iti va spune! Daca te place si el, vorbeste cu parintii tai si fai sa inteleaga ca pot avea incredere in el.happy Sper ca te-am putut ajuta :*

| deutza_2160 a răspuns:

Pai care este diferenta de varsta, bine dar sa nu fie exagerat de mare ca?