| Ad3_4951 a întrebat:

As avea nevoie de un sfat.Am 17 ani si sunt impreuna cu un baiat de 3 ani.Si el are tot 17 ani.In acesti 3 ani ne-am mai despartit.Anul trecut in seara de Craciun ne-am despartit dupa doar 2 zile de la impacaresaddeoarece el a fost la discoteca si m-a inselatsaddupa 4 luni ne-am impacat, asta fiind in aprilie. A fost totul bine si frumos pana acum o luna, cand e a fost plecat cu cortul, eu nu am fost de accord deoarece pe mine nu m-a chemat dar el tot a plecat.De atunci ne tot certam fiindca el e foarte distant, a fost foarte bine o saptamana iar dupa aceea iar s-a schimbat.De saptamana trecuta am tot vazut la el p facebook comentarii la fete si i-a cerut id-ul unei fete iar eu i-am reprosat asta, s-a enervat si a zis ca el face ce vrea, si ca eu nu am dreptul sa-l urmaresc.Nu am mai vorbit 3 zile iar dupa 3 zile m-a sunat si mi-a zis ca trebuie sa ne intalnim sa vorbim.Ne-am intalnit vineri si mi-a zis ca el vrea o pauza, ca vrea sa fie liber iar eu cand am auzit am inceput sa plang.Stiu ca am facut o mare prostie ca am plans in fata lui dar nu m-am putut abtine.Cnd a vazut ca plang m-a luat in brate, m-a sarutat si a zis ca el nu vrea sa sufar, ca o sa ramanem impreuna iar eu i-am sps ca asa nu ar rost sa stea cu mine daca ma minte.Am mai stat ctv minute si am venit acasa. M-a sarutat cand am ajuns si att a fost.Eu nu obisnuiesc sa merg la discoteca si sambata am mers fara ca el sa stie.Cnd a vazut ca stateam de vorba cu cate-un baiat venea la mine si ma saruta si spunea ca noi nu suntem despartiti. Duminik i-am tr un sms sa vad cf si mi-a rasp abia dupa ctv ore spunandu-mi ca a dormit, dar de fapt el nu a dormit ca a fost plecat la cabana, i-am sps ca sunt afara sperand ca o sa iasa dar nu a venit.De duminica nu am mai vorbit delocsadel sta pe inv cand intra pe messcryingda comentarii la mai multe fete iar cu mine nu vorbeste deloc.Va rog spuneti-mi ce sa fac? Il iubesc foarte foarte mult si mi-ar fi enorm de greu daca m-as despartii de elsad... Dau funda:X.Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| maya1030 a răspuns:

Ad3 inteleg cat iti e de greu sa treci prin asta deoarece sunt 3 ani la mijloc dar incearca sa iei o pauza mai lunga si lasa-l pe el sa te caute deoarece cautandu-l mereu el o sa se plictiseaca si la un moment dat poate te trezesti si mai trista decat esti acu gandeste-te bine.caci uite suferi si su el suferi si fara el deci tot acolo ajungi de discutat cu el e cam greu pentru ca daca tu esti sensibila si incepi sa pplanggi e nnormal ca el sa vorbeasca frumos cu tine. Dupa cate ai spus mie imi da impresia ca el s-a cam plictisit (chiar daca iti e greu sa auzi) cel mai bine ar fi sa faci o pauza, si poti fi sigura ca tot la tine se va intoarce, te asigur.si nu mai plange asta e dar toate trec:*big hug eu am incredere in tine ca vei face ce e mai bine pentru tine, in povestea asta trebuie sa fiii un pic egoista si sa te gandesti la tine.

7 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Of ofsad nu iti poti imagina ce mult ma regasesc in povestea ta! Si eu am trecut prin asta de nenumarate ori cu toate ca nu cred ca prietenul meu m-a inselat vreodata, cel putin asa sper SI eu am o relatie de aproape 3 ani si sunt cu un an mai mare ca tine la fel si pritenul.La inceput asa era si prietenul meu acum s-a mai schimbat cred si sper...Ti-am zis asta pentru ca vreau sa stii ca nu esti singura care trece prin asa ceva si stiu cat iti e de greu.
Acum referitor la ce ar trebui sa faci e greu de spus pentru ca nici eu nu am reusit inca sa ajung la o concluzie.Lui ii este cam greu sa fie cum vrei tu deoarece probabil are si prieteni care il influenteaza si e si varsta de vina. Faptul ca ai aflat ca el te-a inselat si tot el se tine cocos e grav si foarte urat din partea lui.Ar trebui din nou sa ai acea discutie cu el sti tu...in care sa ii spui tot ce simti si sa ii spui sa se schimbe. Dupa ce ai aceasta discutie cu el astepti sa vezi imbunatatiri, daca ele nu apar si el continua sa fie la fel incepe sa faci si tu ce face el, intoarce-i tot ce iti face in afara de insealt pentru ca eu te sfatuiesc sa fi corecta pana la capat.Iti trebuie curaj si mai trebuie sa incerci sa faci cumva sa te mai distantezi de el, nu in sensul rau in sensul ca trebuie sa nu mai fi sa zic intr-un fel dependenta de el.Nu mai incerca sa ii faci tot timpul pe plac si tine-ti prietenii aproape. Daca te iubeste sunt sigura ca se va schimba iar daca nu insemna ca nu e pregatit pentru o relatie serioasa si nu are rost sa traiesti in minciuna indiferent cat de greu ti-ar fi acum mai tarziu o sa iti para bine.
Eu iti urez mult abafta si putere sa treci peste tot iar daca ai nevoie de niste sfaturi sau pur si simplu ai nevoie sa te descarci scrie-mi pe privat.

| Hombre a răspuns:

Bla bla bla, ţaţe.

| aryana_4212 a răspuns:

Draga din cate m inteles eu nu e de tine.La cabana nu te-a luat ca era sigur cu alta sau unde merge te inseala di orce pozitie.Mai ales daca tu ai vazut ca dupa 2 zile te- inselat asa o sa faca mereu pentru ca tu il ierti iar el profita de asta.Vineri cand ti-a cerut o pauza trebua sa iti dai seama ca el are pe altcineva.Lui nu-i convine sa umbli tu cu ltu sa vorbesti dar el sa faca ce vrea.Trebuie sa pui picioru in prag chiar daca te doare si il mai iubesti arata-i ca nu esti prosta si fa ca si el
iesi fara el in oras du-te distreazate esti tanara nu-ti strica tineretea de pe acum
vorbeste in ciuda lui cu baieti sa vada si el cu el so simta pe pielea lui sa vada ce o sa piarda daca nu se cuminteste
fi mai stapana pe tine si mai tare
mai ales ca te si minte ca e in casa si de fapt e la distracti
chiar dacaa esti tu in casa nu-i raspunde la telefon cand te suna lasa-l sa dispere si el un pic, nu-i mai arata ca te intereseaza de el fi indiferenta si o sa ai mult mai mult de castigat si nici pe mes nu mai vb cu el
scrieti ceva la status de genu,, m-am indragostit din nou,, sau ce frumos e sa fi iubita ceva de genu sa-l faci sa moara de ciuda si o sa vezi ca intra pe tine si daca te intreaba cei mesaju ala i zici ce esti curios si nu mai vb sau i raspunzi asa mai pe un ton rau Succes
Scuze daca am fost mai rea cu vorbele dar ti-am zis aadevaru

| adazuzu a răspuns:

Buna ad3.si eu am tot 17 ani si un iubit de aproape un an.Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui iubitului tau cat de mult il iubesti si ca el,prin actiunile lui te face sa suferi. Daca el te iubeste, ar trebui sa te inteleaga si sa inceteze sa se mai comporte ca un copil. Daca nu intelege, inseamna ca el s-a saturat de tine si este in cautare de ceva nou.In cazul asta,ar trebui sa faci ceea ce crezi tu ca este bine,ori ramai cu el acceptand sa te faca sa suferi in continuare, ori incerci sa treci peste(desi este f greu, stiu)...Trebuie sa discuti cu el, pentru inceput.Te pup si...bafta!

| Daniel11_4073 a răspuns:

Esti impreuna cu un baiat de 3 ani? Nu e cam mic pentru tine?thinking

| LaviniaI a răspuns:

Stiu ca e greu dar calca-ti pe inima.Nu merita sa stai cu el daca el face faze din astea.E clar ca nu te iubeste dupa cum ai descris tu ca se comporta cu tine.Desparte-te de el si o sa-ti fie mai bine.

| B0by14 a răspuns:

E foarte simplu te inseala...