| IMISSYOUBABY a întrebat:

BUna as avea nevoie de un sfat! Sunt intr-o relatie cu un baiat de 3 luni si mi-a cerut ca in vara sa o facem,acum nu stiu ce sa-i spun, il iubesc ma iubeste, nu ca nu as vrea dar imi este frica fiindca este prima data.Un sfat daca se poate, sa precizez ca am 15 ani!

Răspuns Câştigător
| Valutzzzu a răspuns:

Cum ti-am zis, daca esti pregatita fa-o, dar sa fie doar decizia ta si sa nu fii obligata ( nu la propriu cred ca intelegi).

34 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te grăbi de la 15 ani, mai așteaptă până la maturizarea ta fizică dar și psihică.
Dragostea fizică trebuie să vină de la sine, nu cerută, nu constrânsă, nu forțată.
Gândește problema la rece, ești mică.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Daca iti doresti atunci lasa frica deoparte si fa-o desi ar trebui sa te gandesti mai bine daca vrei sa-ti incepi viata sexuala asa devreme

| VadTot a răspuns:

Iti Garantez ca dupa ce o faci te va parasii!

| IMISSYOUBABY explică (pentru VadTot):

Atunci ce sa-i zic ca nu vreau sa ma despart de el.

| VadTot a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

Ca esti la o varsta extrem de frageda si esti in plina dezvoltare inca Corpul tau nu este pregatit pentru acte sexuale! Ma refer la corpul tau interior. Vei avea mari probleme in timp. plus ca ai sanse foarte mari sa ramai insarcinata. Chiar daca probabil el va fi atent cu tine. in fine. Apropo el cati ani are? 20 si ceva de ani ori e de varsta cu tine? Dar sigur are 20 si ceva/// nu i asa?
Uite te sfatuiesc sa i faci un test daca. prietenul tau are 20 si ceva. ani spune-i raspicat ca nu poti face ceea ce vrea el.iar daca el iti va da de inteles ca ar vrea sa va despartiti este clar ca nu te iubeste si vrea doar un singur lucru!

evenso
| evenso a răspuns:

Asteapta inca, e prea devreme la 15 ani, undeva pe la 17 - 18 - 19 ani te poti gandi si la asta.

| Nightfall a răspuns:

Eu cred ca la varsta ta e prea devreme sa-ti incepi viata sexuala. Cunosc multe persoane care regreta ca au facut pasul asta prea devreme sau cu cine nu trebuia. Si personal, prietenul tau mi se pare penibil daca nu e in stare sa te astepte. Asa ceva nu exista, daca el chiar te iubeste. Nu fi naiva. Nu cunosc situatia in detaliu, dar din ce ai spus tu, mie imi pare destul de clar ca vrea sa profite de tine. Stiu ca nu e ce ai vrea sa auzi, dar eu ti-am dat raspunsul care cred ca te-ar ajuta, chiar daca nu e incurajator.

| IMISSYOUBABY explică (pentru Nightfall):

Multumesc,o sa am grija ce o sa fac.

| Nightfall a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

Cu placere happy. Pari o persoana sincera si sensibila. Nu te lasa folosita.

| Alexstrasza a răspuns:

Pune mana pe carte, lasa sexul, la 15 ani nici nu auzisem de asa ceva. De ce iti e frica? Ce crezi ca ti se poate intampla? Si nu stiu cat de adevarata e chestia cu "il iubesc, ma iubeste". Nu te gandesti ca poate te iubeste numai pana ajungi in patul lui? Cati ani are el? Tot asa, sau 18? Si revenind la ideea mea : pune mana pe carte, o sa ai timp si pentru sex.

| RAY a răspuns:

Alt pedofil in devenire, nu draga o data esti virgina pastreazate, de unde sti ca dupa sex te va mai iubi?
mai ales ca ai doar 15 ani gandeste la tine in primul rand

| Vix999 a răspuns:

Vad ca s-au mai schimbat metodele de santaj...
Draga mea, asa ceva nu se planifica de acum in x luni. Asta una la mana.
Doi la mana, cam cat tupeu sa aiba sa iti ceara asa ceva, sa te conditioneze asa?
In nici un caz sa nu faci prostia asta.
Daca tinea la tine niciodata nu ti-ar fi spus tampenia asta!
Nu e nevoie sa ii dai papucii, e de ajuns sa-i spui ca tu vrei sa mai astepti un an, doi...va pleca el singur! Sau va astepta pana in vara convins ca tu nu vorbesti serios laughing
Oricum, esti prea mica si se vede clar ca nu esti pregatita.

| Cosmotel a răspuns:

Chestia asta ar trebui sa vina de la sine, nu sa o programati cu cateva luni impreuna. Este evident ce urmaresti. Lasa-l. big grin

| IMISSYOUBABY explică (pentru Cosmotel):

DA, adio si nu am cuvinte.mersi

| Cosmotel a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

Daca nu accepti sfaturile oamenilor, pentru ce mai pui intrebari aici?

| Cosmotel a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

Fa-o cu el si vezi ce se intampla. De unde vrei noi sa stim ce urmareste/doreste baiatul respectivul?

Răspuns utilizator avertizat
| XyYx a răspuns:

Pai draga mea, nu stiu ce sa zic, daca zic ca esti mica, poate o sa te superi, insa nu voi zice asta. Voi zice doar ca trebuie sa fi foarte pregatita din punct de vedere psihic.
Trei luni nu inseamna mult, nu te grabi, analizeaza mai bine lucrurile, pentru ca stii de ce spun asta? In momentul de fata tu il iubesti, el te iubeste, si pentru tine altul nu mai exista, nu mai ai ochi pentru altul. Corect? Cred ca am dreptate. Dar, poate la un moment dat, te vei desparti de actualul, si te vei indragosti de altul pe care poate o sa il iubesti mai mult, si iti va parea rau gandindu-te ca ti-ai inceput viata sexuala cu actualul.
Sfatul meu e sa nu te grabesti, incearca sa il cunosti mai bine pe iubitul tau, vezi cum decurg lucrurile pana la vara.
Si nu uita, niciodata sa nu faci dragoste cu cineva daca nu simti. Adica, sa nu te simti obligata, in cazul in care el zice, aa pai daca ma iubesti, trebuie. Nu nu trebuie asa, trebuie sa simti tu ca vrei. Bafta!

| Valutzzzu a răspuns:

Stii vorba aia:inceputul e greu.Ar fi bine sa o faci cand esti pregatita, chiar daca esti cam micuta(parerea mea) si nu ar trebui sa te simti obligata sa o faci cat de curand. Prietenul tau daca te iubeste te va astepta, daca nu inseamna ca el vrea doar sex e la tine. App el cati ani are?

| IMISSYOUBABY explică (pentru Valutzzzu):

18 ani

| Valutzzzu a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

E normal sa se gandeasca la asta, e perioada aceea cand abia mai rezisti, tipa hormonii in el.

| IMISSYOUBABY explică (pentru Valutzzzu):

Asta mi-a zis si el ca nu poate rezista chiar daca stie ca am o varsta destul de mica.

| IMISSYOUBABY explică (pentru Valutzzzu):

Da,multumesc!

Răspuns utilizator avertizat
| IMISSYOUBABY explică (pentru adiuseri):

winking

Răspuns utilizator avertizat
| Valutzzzu a răspuns (pentru IMISSYOUBABY):

Cum ti-am zis, daca esti pregatita fa-o, dar sa fie doar decizia ta si sa nu fii obligata ( nu la propriu cred ca intelegi).

| anonima3389 a răspuns:

Eu zic sa nu o faci.Esto prea mica si plus de asta dragostea nu se poate premedita(de ex cum a zis el hai sa o facem in vara). Asta vine de la sine.Gandeste-te si ce riscuri sunt, poti sa iei boli, poti sa faci infectii, sa ai probleme(chiar daca folosesti prezervativ) si cine te va ajuta la anii astia sa mergi la medic? ca de lucrat, banuiesc ca nu lucrezi, iar parintilor tai nu cred ca ai vrea sa le spui ca ti-ai inceput viata sexuala.Gandeste-te bine si plus de asta esti de prea putin timp cu el.

| qazwsxedc131 a răspuns:

Un baiat care tine la tine cu adevarat nu rezuma totul la sex si este constient ca ai o varsta frageda. Eu daca am 16 ani asta nu inseaman ca trebuie sa pun o fata intr-o ipostaza atat de tampita incat sa tebuiasca sa se gandeasca daca vrea sa faca sex cu mine. Daca chiar tinea la tine nu te punea sa te gandesti, ci pur si simplu cand venea momentul potrivit lasa totul sa se intample de la sine peru a darui multa afectiune si a nu strica acea pasiune inceinsa dintre voi in acel moment...
asa este ca si cum ai face-o cu el la comanda laughing ai grija dragut-o si gandeste-te bine. pupici si din nou ai grija cu el si lasa sa mai treaca acel tip de relatie de la inceput in care sunteti voi. :*:*:*

| elenaaa15 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, diferenta este ca el nu mi-a propus niciodata nimic de genul si de aceea sunt hotarata sa o fac cu el... Mereu mi s-a parut ca baiatul care intreaba doar asta urmareste. Oricum este hotararea ta. Bafta!

| adinafloryna21 a răspuns:

Dupa parerea mea esti mult prea mica pentru asta. Sa nu iti para rau apoi. Intr-adevar daca te iubeste cu adevarat, te asteapta, pentru ca tot pentru el o face. Si eu am fost in situatia asta, la 16 ani si am spus nu, in acel moment s-a despartit de mine pentru ca nu am vrut sa o fac. Acum sunt mandra de mine, virgina la varsta de 19 ani. Si asa o sa fi si tu. Uni baieti se culca cu fetele dupa care se lauda prietenilor lui, asa ca vei ajunge o curva. O sa se dea mai multi baieti la tine gabdinduse ca daca pe el l-ai accepta o sa-l accepti si pe el. Asa ca din propria experienta nu accepta

| IMISSYOUBABY explică (pentru adinafloryna21):

Nu o sa accept, iar daca pleaca drumul nu imi pasa.mersi

| dan90 a răspuns:

Am 23 de ani si m-am pastrat impreuna cu iubita mea pentru ziua nuntii pentru ca o iubesc ca si ochii din cap. Nu exista ca baiatu nu mai poate.trebuie sa poata. evita sa stai doar tu cu el in aceeasi incapere sau sa va gasiti ocupatii care sa va departeze de astfel de ganduri si totul e okai. iubita mea asa simte ca trebuie sa facem. O respect! te sfatuiesc sa o faci doar dupa ce te casatoresti cu baiatul respectiv, nu dupa ce te casatoresti sa faci diferenta intre parteneri...deaia sunt atatea divorturi, pentru ca inca de la 14 ani tinerii incep relatii sexuale fiind nepregatiti apoi ajung la varsta de 25 sa zic si urmeaza sa se casatoreasca si cand se casatoresc fac dragoste si se gandesc ce sani avea aaia ce penis avea ala, ce bun/a era aia la pat si nu mai ii acea multumire deplina cu sotul, Automat se ajunge la neplacere trupeasca suta la suta