| micky04 a întrebat:

Am o întrebare legata de iubitul meu. Sincer, nu stiu ce sa fac...sunt cu el de 5 luni jumate...doar ca,el de aproape o luna a inceput sa aiba o relatie de prietenie cu fosta,pana sa vina vacanta ramanea cu ea dupa ore ( ps. Invatam la scolii diferite),pe facebook ea ii face tot felul de declaratii,ii spune "te iubesc viata mea ",iar el ii raspunde la fel. L-am intrebat daca mai are sentimente pentru ea si mi-a spus ca nu,ca el pe mine ma iubeste si ca, intre ei doi este doar o relatie de prietenie. Ce ar trebuii sa fac? Cel mai bun raspuns primeste funda. Multumesc.

2 răspunsuri:
| SebastianBoanca a răspuns:

Vorbeste si cu el serios si spune-i ce simti si vezi ce reactie are. Oricum asa ceva nu e normal, nu il lasa sa te ia de fraiera! Unii profita ca o persoana ii iubeste si iau acea persoana de fraiera, si poate chiar daca acea persoana stie ce se intampla, lasa de la ea pentru ca il iubeste, asa cum faci tu. Fii tare, mergi inainte si ia o decizie, daca nu ai gasit baiatul potrivit inca inseamna ca nu a fost momentul portivit. Succes si o zi frumoasa! happy

| Marichui a răspuns:

Buna! Uite cum gandesc eu. Odata ce inca pastreaza o relatie de prietenie cu fosta nu mi s-ar parea nimic rau, ar fi si normal. Dar odata ce incepe sa i se adreseze cu "viata mea" si sa-i mai spuna si "te iubesc", ar trebui sa apara si un semn de intrebare. Are mare noroc cu tine ca n-ai facut pe geloasa, si sa faci "crize" cand el a vorbit cu ea.Dar totusi sa fie gluma atunci cand ii spune ca o iubeste.e prea mult, mai. Ori baiatul nu stie ce vrea, ori s-a plictisit si vrea mai multa aventuralaughing
In fond, renunta la el. Sa ramana cu fosta.o sa fie trecator, si o sa se intoarca la tine. Si tu convinge-te ca daca ii zice alea ei si ca sunt mai apropiati, chiar la fel de apropiati cum suntwti voi 2, nu te merita si nu te iubeste si apreciaza indestul cat sa fii cu el.
Stiu ca e greu sa dai cu piciorul unei relatii de 5 luni, dar nu tu ai dat cu piciorul, ci el.
Si dupa ce isi va da seama ce a facut, si 'se va intoarce in genunchi' la tine, sa faci pe inabordabila si sa-ti amintesti ce simti acum, data la o parte si #brokenheart, si sa i refuzi si scuzele, si sa nu-i mai dai sansa de a fi cu tine.
Te pup si sper ca te-am ajutat! :*