| AdinaCrissa a întrebat:

as avea nevoie de un sfat. Va rog din suflet!

Acum cateva zile am facut schimb de parole cu iubitul meu, si intr-o zi, am fost curioasa si am intrat pe contul lui.
Chiar daca stiu ca nu e frumos sa ii incalc intimitatea, i-am citit cateva din conversatii.

Vorbea cu o tipa, care ii zicea lui ca s-a certat cu iubitul din cauza ca el a inselat-o. La un momendat el i-a spus ei ca poate sa vina la el si zana zorilor ca daca o am pe Crissa mea(adica eu) nu as insela-o niciodata. Dupa care a inceput sa ii povesteasca despre faptul ca fosta lui prietena cu care statuse 3 ani jumate l-a inselat si ca el INCA MAI TINE SI ACUM LA EA, dar e vina ei ca a ca a calcat stramb in fata lui.

Mentionez ca el e in alta tara, si fosta e in acelasi oras cu el, acolo si mi-a spus el ca inca ea o mai contacteaza pe mama lui, insa cica ea nu ii raspunde, pentru ca stie de mine si ii sunt foarte draga.
Fosta are 20, el 20 si eu 15. Suntem impreuna de 1 an si ei s-au despartit de 1 an jumate.

Ma respecta foarte mult, ma iubeste si pana pe la 17-18 ani stie ca am de gand sa stau cuminte, intelegeti voi.
Ideea e ca el mi-a spus de nenumarate ori ca a sters-o pe fosta din viata lui, ca nu mai are nicio treaba cu ea, dar acum 5 luni o avea in agenda de telefon, si a sters-o cand l-am intrebat cum de o mai are "papusica romania".

A zis ca i-a ramas in telefon si ca a uitat sa o steargastraight face
In fine, M-a cam dezamagit cand am vazut ca inca mai tine la ea, desi mie imi demonstreaza ca ma iubeste si ca pot avea incredere in el.
Si apoi a intrebat-o pe fata aceea: Cum se numea domnisoara de atunci ca nu mai retin. Si ce mai face? Ea in ce oras e?
Si aia i-a zis ca se numeste Florina, e logodita si ca sta in Roma, adica la vreo 500 km de el.
Si face el ca: pacat ca e la roma, ca daca eram si eu acolo...
Am incredere mare in el, are poze cu noi pe facebook, la avatar, deci nu se fereste de nimeni.
Insa nu stiu ce sa zicthinking

Voi ce parere aveti?

Va rog mult sa ma ajutati. Scuzati-mi exprimarea si gramatica, dar m-am cam grabit.

Răspuns Câştigător
| PetreConstanta a răspuns:

Rabdare- lasa timpul sa decida - el stie daca spune adevarul sau nu - noi nu ne putem da seama - iar pentru tine un sfat pe care l-am auzit de la tatal meu si de cate ori nu l-am respectat am avut de suferit " in viata nu incerca sa intri in intimitatea cuiva deoarece vei afla ce nu vrei " - asta este sfatul meu nu-l mai controla pentru ca ai sa afli ce nu vrei si o sa te doara Daca minte si-i place sa fuga dupa 2 iepuri s-ar putea sa ramana fara nici unul Nu mai te supara si nu mai crede tot ce auzi - crezi numai ce vezi si ce simti prin pipait (sper sa ma intelegi) si atunci poti sa te inseli - timpul isi va spune cuvantul si daca este minciuna in vorba lui va iesi la iveala - daca este adevar nu vei mai putea avea indoieli in privinta lui Bafta si nu mai te supara

5 răspunsuri:
| LondoneseCat a răspuns:

Are si el nevoie de diversitate laughing

| FlorenceVi a răspuns:

Mda, ti-am citit povestioara. Situatia lui se aseamana cu a mea; in sensul ca eu am o relatie de 1 an si un pic. Inainte de relatia asta am iesit dintr-una de 2 ani si ceva; ne despartiseram dupa multe certuri, urlete, tipete.Intelegi tu! happy Apoi l-am gasit pe actualul, este un tip cu 5 ani mai mare decat mine, dar ma respecta, imi arata de fiecare data cand are ocazia ca ma iubeste, nu imi lipseste nimic cu el; eu, de asemenea, il iubesc enorm, m-am certat cu tata din cauza lui pana m-a dat afara din casa (iti dai seama cat de mult tin la el, din moment ce am iscat o ditamai cearta cu tata). In fineehappyacum sunt bine, al meu ma sustine, inca este langa mine, ma ajuta neconditionat cu absolut orice am nevoie,,, daar! Exista un maare dar! DAR: eu inca ma mai gandesc la ex-ul, sunt momente cand imi aduc aminte subit de clipele cu el,, nu-l pot uita! Asta-i cert! Deci si in cazul tau: nu se punde problema ca nu te iubeste, este altceva, la care nici eu n-am bagit explicatia.sigh Eu as zice sa discuti cu el, apoi imi dai un mesaj sa-mi spui ce explicatie ti-a dat, poate imi dau si eu seama care-i motivul pentru care inca imi mai trec prin minte clipele cu fostul, de cateva ori il tineam pe baiatul pe care-l iubesc in brate, ma rasfata, iar mie-mi venea in cap cuvantul "magic" cu care ma alinta celalalt! straight face Stiu ca-i urata situatia, dar nici macar dupa un an si cateva luni de cand sunt cu al meu nu mi-l pot scoate din minte peee,,,"intrusul". :-

| FlorenceVi a răspuns:

@PetreConstanta
As vrea sa-ti votez eu raspunsul castigator, sau macar "cel mai inteligent"! happy

| Roxana_2291 a răspuns:

βყbყshӨя' pe e-mail happy
PetreConstanta, daca ma gandeam si eu mai de mult la cuvintele scrise de tine, poate ca nu m-ai pierdeam ce am avut.
floriadii : de ce? sunt n motive. 1 pentru ca momentele frumoase nu le poti uita.
AdinaCrissa : eee, eu am facut-o si m-ai lata, i-am spart parola de la yahoo si am citit conversatiile lui cu toooata lumea, am vazut ca inca vorbea cu fosta pe mess, si ca ii spunea ca ii e dor de momentele cu ea... pnm. Sincer si tu daca e sa te desparti de el si cand o sa ai pe altcineva o sa-ti aduci aminte de el si o sa spui ca iti e dor de el.

| Rawrrrr a răspuns:

Bai. nu stiu cum sa te ajut. dar am o intrebare : cum i-ai citit arhiva daca a vorbit cu tipa respectiva de la alt pc?
adica din cate stiu eu arhiva se salveaza pe pc. tongue
deci mai ales daca sunteti din orase diferite nu e putin cam imposibil sa ii citesti arhiva laughingl-)?