| allina a întrebat:

As avea si eu o problema.
Am fost timp de jumatate de an cu un baiat dar in urma cu cateva luni ne-am despartit din cauza ca treceam printr-o perioada grea aveam prea multe certuri si a aparut altcineva.Problema este ca noi suntem din orase diferite. El a incercat sa isi refaca viata dar nu a reusit avand o relatie foarte scurta. Dupa o perioada de cateva saptamani m-a mai cautat dar eu din pacate am crezut ca vrea sa isi bata joc de mine(desi nu era asa)si nu i-am marturisit ce simt desi el a facut-o. I-a spus unei prietene(el credea ca sunt eu) ca nu ar mai vrea sa ma faca sa sufar de 2 ori pentru el.Imi pare enorm de rau deoarece dadea semne de impacare.De astazi s-a cuplat cu o fata care este foarte asemanatoare mie(ani, comportament). Am actionat prea tarziu si i-am spus ca ii duc lipsa in urma cu 2 zile.
Stiu ca aceasta fata nu este genul care sa tina prea mult la parteneri si relatiile ei au fost relativ scurte, iar el cauta o relatie serioasa.Nu cred ca ar parasi-o prea repede deoarece este verisoara colegului lui.
Nu stiu ce as putea face.Imi pare rau ca am pierdut ocazia, deoarece tin enorm la el.
Aveti vreo idee? Astept sfaturi!

4 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Eu zic că ai pierdut definitiv. Nu mai ai ce face. Mergi înainte. Caută pe altcineva.

| Silviu591 a răspuns:

Insista. dar daca ea e asemanatoare tie s-ar putea ca aceasta relatie sa dureze.chiar daca relatile ei dinainte au fost scurte.nu astepta.insista

| Zâmbărici a răspuns:

Regastiga-lwinking. Nu te lasa asa repede daca intr-adevar tii la el. Dadea semne de impacare acum de curand ceea ce inseamna ca tine la tinewinking. Ii explici situatia, poate o sa va impacatihappy
Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asteapta, nici relatia asta nu cred ca va dura mult, fi prin preajma lui, da-i telefon si cand va fi singur, va reimprieteniti.