| anonim_4396 a întrebat:

Deci acum un an (tot vara) fostul m-a facut geloasa cu o fata. O tachina si cand ieseam in oras ii dadea flori si o lua in brate dupa se uita cum reactionez. El a facut asta pentru ca i-am zis ca nu il mai plac asa de tare ca la inceput si m-am despartit de el. Intre timp a venit inapoi la mine si ne-am impacat dar stiti cum e el s-a schimbat si vroia sa il imbratisez sa ii dau cate un pupic si de astea. Eu nu ma schimbasem si eram rusinoasa si timida sa il sarut in public. El s-a suparat si s-a saturat sa mai stea dupa mine asa ca s-a despartit de mine. Dupa s-a comportat urat cu mine si a incercat sa intre intr-o relatie cu fata cu care ma facuse geloasa. Ea a refuzat si dupa o sap el s-a intors la mine. A zis ca nu o place pe fata aia ca eu sunt cea mai buna si ca a facut asta doar din orgoliu. Eu am refuzat deoarece s-a comportat foarte urat cu mine. El s-a suparat si m-a ignorat iar apoi a inceput sa se dea la fata asta din NOU. Acum vorbeste cu mine dar foarte rar si cand e cu prietenii lui pe langa mine face pe smecherul si abia se uita la mine sau ma saluta. Credeti ca nu mai simte nimic pentru mine sau ce se intampla de fapt? Ofer funda multumesc mult

Răspuns Câştigător
| MiruD a răspuns:

Fără supărare, eu cred ca e un "golanaş" si nu vrea decat sa isi piardă timpul. Ba cu tine, ba cu altele. Eu zic că nu e de tine. Si nu cred ca ține la tine.
Dacă tii la cineva nu poti sa iti bati joc de el in halul asta. Hai ca azi suntem impreuna, mâine nu mai am chef, poimâine mă duc cu alta. Ce e asta? Bătaie de joc.
Eu zic sa il ignori. Fii indiferenta si nu il mai baga in seama. Cauta-ti un baiat dupa sufletul tau. Sincer si timid. happy

| anonim_4396 explică (pentru MiruD):

Va multumesc pentru raspunsuri!

| MiruD a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag. Oricand, cu plăcere.winking

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parca ieri ne intrebai daca el se va intoarce la tine dupa ce fata aia l-a refuzat. Azi ai schimbat scenariul, ca s-a intors deja la tine.
Nu, nu cred ca se va intoarce la tine, pentru ca nu mai simte nimic pentru tine.
Imi pare rau sa-ti spun, dar esti tare naiv a, daca tot schimbi datele problemei, sperand sa auzi ceea ce vrei tu, nu adevarul.

Nu-i nimic, viata iti va raspunde si vei invatat in ani, ca nu-i asa cum vrei tu intotdeauna.
Din pacate, nu are sens sa te mint, doar ca sa-ti spun ce vrei sa auzi.
Daca un baiat a plecat dupa alta fata, parasindu-te, a facut-o clar pentru ca nu te mai iubea si nu mai avea dragan la tine, nemaifiind sanse sa se intoarca pentru ca te iubeste, poate doar ca sa-si bata joc de tine, daca insistiti sa-l cauti si sa-l sicanezi.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles dar tot ce am spus este adevarat. Iti multumesc pentru raspuns. Stiu ce am de facut. happy

| Carrie1 a răspuns:

Pai fii si tu la fel de indiferenta, sa nu ti mai pese ca el te ignora. Fii vesela, nu trebuie sa te axexi pe el sa vezi cu cine flirteaza sau cu cine se combina. Baieti sunt o gramada, mult mai buni...

| Brigi1998 a răspuns:

Cred că vrea doar să te facă să suferi.
Eu dacă aș fi în locul tău nu aș mai începe o relație cu el,pentru nu este el singurul băiat de pe pământ.
Chiar dacă îți v.a fii greu, dar decât așa, eu zic, că mai bine nu.
Tu oricum faci cum vrei, alege ce crezi tu că e mai binehappy
Fundă?

| Sphinx444 a răspuns:

Eu cred ca o face doar din orgoliu si vrea ca tu sa te duci la el si sa faci "primul pas"... asa sunt de obicei baietii ..orgoliosi..crede-ma mi s-a intamplat happy

| anonim_4396 explică (pentru Sphinx444):

Ok iti multumesc mult