| cris_9409 a întrebat:

de curand mi-am facut cont pe acest site pentru ca am nevoie de parerile voastre. il iubesc mult pe un baiat dar din cate observ el ma considera doar o prietena dar se comporta foarte frumos cu mine.de 2 ani imi place mult de el si stia. dar lui nu ii placea de mine cred:d. am fost impreuna de curand cu un coleg de a lui si el tot imi zicea ca nu trebuia sa fiu cu el ca ii un fraier si s-a dovedit adevarat si tot imi zicea ca trebuia sa-i zic pentru ca suntem prieteni si sa ma ajute.acum ma gandesc ca el crede ca nu-mi mai place de el si ar fi bine daca ar crede asta. vreau sa mentionez ca niciodata nu am parut moarta dupa el si nu i-am aratat ca il iubesc.acum de cateva zile cand ieseam mai multi prieteni afara tot imi spunea ca m-am facut tot mai frumoasa si se cam dadea la mine.prietena mea cea mai buna spune ca niciodata nu s-o mai comportat asa dar eu ma gandesc ca glumea sau se juca asa.de atunci neam mai vazut si a vorbit frumos cu mine dar nimic special.credeti ca ii place de mine? nu ar incerca sa ma cheme afara sau sa vorbim mai mult daca iar place? sau doar vroia sa vada daca inca mai imi place de el si cum reactionez? dar ce ii mai impotant! vreau sa va intreb daca este posibil sa se indragosteasca vreodata de mine din moment ce timp de 2 ani nu s-a indragostit.sau ar trebui sa-l uit pentru ca este o iubire imposibila:d?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice se poate întâmpla, sentimentele se mai schimbă! E foarte posibil ca el să fi remarcat schimbările tale din aceşti doi ani şi acum să te vadă cu alţi ochi, ca fiind mai drăguţă, mai simpatică etc.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost şi eu într-o situaţie similară la un moment dat însă era aproape sfârşit de an şcolar şi până m-am decis eu să-mi iau inima în dinţi să acţionez cumva, am ajuns fiecare pe alt drum.
Până la urmă am considerat că deşi ne înţelegeam bine, mă plăcea doar ca amică deoarece observasem cum se comporta când era îndrăgostit de vreo fată - încerca să-i atragă atenţia, îi lua flori...
Amicul tău cum se comportă cu alte fete? După asta îţi dai seama, de obicei.
Cred că ar trebui să-i atragi cumva atenţia, să-i dai semne că-l placi thinking În acelaşi timp, ai grijă să nu te stresezi prea mult.
Ar fi păcat să renunţi din start fiindcă ar putea fi o prietenie frumoasă, având în vedere că deja vă înţelegeţi foarte bine.
Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi mult pentru raspuns:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai pentru ce!
Uneori e mai bine să acţionezi decât să te frământe pe urmă întrebarea "ce-ar fi fost dacă?".

| cris_9409 explică:

Pai i-am zis anul trecut ca imi place de el...defapt a aflat de la o prietena de-a mea, dar nu s-a intampalt nimic cred ca lui nu-i placea de mine.nici nu prea am mai vorbit pana vara asta cand iar incep sa ma indragostesc de el si ma gandeam daca e posibil sa ii placa acum de mine din moment ce nu i-a placut anul trecut:d...

| Rodika19 a răspuns:

Si mie imi place acest site...
da am o intrebare pentru toti
are cineva eseu la biologie: ''importanta biologiei''?