| AdinaCrissa a întrebat:

As dori daca se poate cate un sfat...
I-am cerut prietenului meu(suntem de 7 luni impreuna) o poza cu fosta fiindca sunt curioasa sa vad cum arata(au fost 3 ani impreuna)
Si a zis ca de ce fac de astea...in fine. A zis ca o sa caute. A doua zi mi-a dat(cand i-am cerut eram pe telefon). E frumoasa, intr-adevar. Si i-am zis ca e finuta. Si el a zis ca el are acum ceva mult mai frumos si mai dulce(adica eu) si ca ea ERA finuta.
Mentionez ca avem o relatie la distanta si ca pentru el, aia a fost prima iubire si amandoi stateau in italia, dar nu stateau in aceeasi casa. Dar nu sunt din aceleasi orasebig grin
Ea l-a inselat cu altul cand venise in Romania si de asta s-au despartit.
Intrebarea mea este: De ce inca mai avea poza cu ea?
Please heeelp.
P. S. E diferenta de 5 ani intre noi.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Draga mea, au fost 3 ani impreuna,au facut tone de poze.S-au despartit si le-a varat si el,pe undeva,ti-a spus ca trebuie sa caute,da?
Dorinta ta s-o VEZI pe fosta nu cred ca i-a cazut bine,el a uitat-o,ea exista doar la timpul trecut.
Si tu,faci rau cu curiozitatea ta bolnavicioasa,si tie,si lui.
Nu ar fi trebuit s-o ceri niciodata,daca ai facut-o,el s-a straduit sa-ti indeplineasca dorinta si cea care se plange,tot tu esti?
Tu, de ce ai fotografii cu colegii de la party-uri? Cu vecinii, la iarba verde? E acelasi lucru.Trebuia sa le arda,sa le arunce,sa le faca ce? Si asta,doar ca sa nu te superi tu?
Asta o faci intr-un acces de furie si de disperare,baiatul este echilibrat si calm, isi vede de relatia cu tine si tu faci totul ca sa bagi zazanie intre voi.
Scoate-ti gandurile copilaresti din minte, respecta dragostea lui pentru tine si invata sa nu-ti bati singura cuie in talpi.

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ești ciudată rău. Ce voiai să facă, să arunce poza ăleia sau o poză unde erau ei 2, la gunoi? A fost o parte din viață lui. Cu amintiri mai bune sau mai rele.(au fost 3 ani împreună). Unde lingi, nu trebuie, să scuipi, și unde ai scuipat, nu trebuie să mai lingi.,, Ea l-a înșelat cu altul, când venise în România si de asta s-au despărțit.,, poate încă mai ține și acum la,, fosta,, dar nu a putut accepta,, că fosta,,,, l-a inselat cu altul, cand venise în România,, și a rupt cu ea, din vanitate. / Dacă nu poți accepta stilul lui, de gândire, găsește-ți pe altul și gata./ Dacă te vei mărita cu unul și după trei an divorțați, Ce faci, arunci toate pozele unde apare fostul soț?/ Când nu ai cuie în tălpi, te apuci și îți bați singură. Dacă aveai minte, marea problemă a pozelor, nici nu exista, fiind așa minoră./ Poate ar trebui să faci o pauză, că încă nu ești pregătită pentru viața în 2. / Cu stilul tău actual, ai toate șansele, să faci rost, de boli venerice, noi!

| Muppet a răspuns:

Pentru ca nu a avut timp sa o stearga sau nu s-a gandit la asta oh go on
Daca te gandesti ca inca se mai gandeste la fosta sigur nu e asa. Din cate am vazut eu baietii au un orgoliu foarte mare. daca au fost inselati nu ii mai intereseaza de acea persoana sigur laughing

| paynehunter a răspuns:

Amintire.

| AnaEindragostita a răspuns:

Pentru asi aminti pe cine a avut aproape

| criss_3286 a răspuns:

Buna adina nu cred ca daca are poze cu ea asta inseamna ca o mai si iubeste e adv au fost 3 ani prima iubire se uita greu dar el a decis sa fie cu tine si asta conteaza e normal sa-ti faci griji dar mai bine lasa totul in trecut ca daca tu incepi sa vb despre ea o sa-i aduci aminte si lui despre ea si nu cred ca vrei sa se gandeasca la ea deci ai vazut cum arat important este ca relatia lor a fost dar nu a mers si el este cu tine te iubeste si asta e tot ce conteaza crede-ma.asa ca nu te m-ai gandi la prosti si bucurate de relatie.:*

| stupidandcontagious_6135 a răspuns:

Pentru ca i'ai cerut'o si a cautat'o. Jesus.

| Aphrodita_2409 a răspuns:

Eu cred ca e normal sa mai aibe sentimente fata de fosta, 3 ani totusi...a fost o relatie destul de lunga, iar tu nu cred ca ai putut sa il faci sa o uite mai repede avand in vedere ca relatia voastra e la distanta. Daca intelegi ce vreau sa spun! Asta nu inseamna ca te foloseste sau ca nu te iubeste! Good luck.happy