| ccosmin_9399 a întrebat:

as dori sa ma ajutati cu 2-3 sfaturi...cand iesi la o intalnire cu o fata este bine sa incerci sa o saruti la prima intalnire? ce le place fetelor sa auda? ce le lasa cu gura cascata? cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| Dominicc a răspuns:

Pui prea multe intrebari. cand ai putea sa te documentezi. Vrei mura'n gura pas cu pas?

"as dori sa ma ajutati cu 2-3 sfaturi' - te ajut si cu mai multe big grin

"cand iesi la o intalnire cu o fata este bine sa incerci sa o saruti la prima intalnire?" - Bai. sincer s-a cam, demodat asta. Raspunsul meu ar fi Nu! de ce? pentru ca la prima intalnire va cunoasteti mai bine, vorbiti diferite chestii sa nu va plictisiti sau va cunoasteti mai bine. Daca sarutul vine de la sine ci nu fortat, e ok. Ideea e sa nu grabesti tu lucrurile, pentru ca va fi ceva fortat. Sarutul poate veni la prima intalnire. sau poate venii la a 2-3. Nu se stie. Depinde cata atractie creezi tu! Intelegi?

"ce le place fetelor sa auda?" Sau aduda? hmmm... Normal difera de la una la alta, mai 1 ar trebui sa o asculti tu pe ea sa vezi ce fel de fata e, si apoi vorbesti si tu. Deschis, vorbesti deschis cam despre orice, atata tiMP ct tu te deschizi. se va deschide si ea. Daca tu vorbesti desp o intamplare trecuta, si ea va face la fel, smd. Nu te da mare! sau sa iti faci reclama prosteste.

"ce le lasa cu gura cascata?" - Ei. asta trebuie sa afli chiar tu smug Evidentiaza-te

"cum sa ma comport?' - Natural, fara sa arati sau sa fi macar vreun' pic cu moralu cazut sau stresat ca nu stii ce sa faci. Relax man. e o simpla fata! Vorbeste pe dif teme, orice.

Fi amuzant!
Bafta!

3 răspunsuri:
| consiliera a răspuns:

Zic sa nu o sperii dintr-o data cu saruturi. Pune-te in locul ei.Eu zic sa fii tu insuti.Sa-i placi asa cum esti sa nu fii nevoit sa fii un fals pentru ea.Le place sa fia ascultate, intelese ajutate...

| ScOrpi a răspuns:

"cand iesi la o intalnire cu o fata este bine sa incerci sa o saruti la prima intalnire?" - Te-as sfatui sa nu faci asta pentru ca o sa creada ca te grabesti prea tare si asta ar putea fi un dezavantaj.
"ce le place fetelor sa auda?" - Fa-i complimente, spune-i ca ii sta bine parul, ca are un zambet frumos, ca ii sta bine cum s-a imbracat.
"ce le lasa cu gura cascata?" - Da-i o floare, asta sigur o va lasa cu guura cascata!
"cum sa ma comport?" - Incearca sa fi TU, fa o gluma (nu exagerata), razi la glumele ei, incearca sa vorbesti cu ea deschis, povesteste-i despre tine dupa pune-o si pe ea sa iti povesteasca despre ea. Sper ca te-am ajutat, bafta la intalnire :*

| Sabina1991 a răspuns:

Nu trebuie sa incerci sa pari altfel fii TU. cit despre sarut la prima intilnire fiecare are parerea sa. unora le place asta, alte fete prefera mai intii sa cunoasca persoana mai bine. plus la asta mult conteaza scopul acestei intilniri daca vrei o relatie de durata ar fi bine sa nu grabesti lucrurile