| Apasu a întrebat:

Buna ...as dori un sfat, dar inainte de asta, sa va spun cum a inceput totul.
Acum 1 luna mi-am inselat prietena cu o "tarfa", nu era tarfa, dar asa am constatat eu ca e dupa mai mult timp..nu am stat cu ea ca imi placea neaparat, ci din plictiseala. Cand a aflat iubita mea s-a suparat foarte tare pe mine, pe buna dreptate intre timp ne'am impacat si practic am luat-o de la capat, promitandu'i ca nu o voi mai insela. Acum 2-3 zile am dat de o tarfa, in adevaratul sens al cuvantului. eram eu cu njste prieteni si am zis sa radem putin de ea sa faceam caterinca.Nu stiu cum, dar a aflat si de faza asta si din nou s-a suparat foarte tare pe mine, ne-am impacat acum 1 zi si azi imi spune ca " nu pot sa ma mai comport la fel cu tine. " si ne'am despartit. Faza e ca eu tin foarte mult la ea, si-a pierdut increderea in mine. De tinut, inca tine la mine, tin sa precizez ca o mai " impinge" si o foarte buna prietena sa se desparta de mine.

16 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Revanşează-te faţă de ea.
Pregăteşte o cină în doi, unde ai putea să-i explici cat de rău îţi pare şi să o asiguri că niciodată nu-ţi vei mai repeta greşeala.
Numa' bine!

| wolder a răspuns:

Pai...
Depinde daca-ti pare cu adevarat rau ca ai inselat-o prima data, iti pare?
Acum, a doua oara, cum ati ras de acea tar*a? Ati ras si atat sau a fost mai mult?
Nu ai de ce s-o condamni ca s-a suparat sau sa si-a pierdut increderea.
Si prietena ei ii da sfaturi bune sa se desparta de tine dupa ce ai inselat-o, e normal. Nu te supara, dar orice prietena adevarata ii vrea binele, nu raul si nu mai vrea sa sufere din cauza asta.
Intreab-o daca vrea sa te ierte de tot si sa incerci sa-i castigi increderea inapoi.
Daca ti foarte mult la ea nu o mai insela, daca vrei pe altcineva, paraseste-o!

| h3r a răspuns:

O împinge? Vai, săracul băiat! Meriți bătaie și de la prietena ta și de la prietena ei! Unde-s 2 puterea crește! Sper să nu te ierte, să te înveți minte.

| Felys a răspuns:

Chiar era necesar sa faci glume pe seama altcuiva, uite ca s-au intors asupra ta, suporta consecintele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te minti singur, esti genul de tip aventurier, nu ma poti contrazice deoarece nu te bagai cu fata pe care ai considerat-o tarfa, roata se intoarce frate. Ai scris ca ai stat cu aia din plictiseala, asa ca ce tie nu-ti place altuia nu-i face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru ce i-ai facut e normal sa se desparta de tine. Nu o meriti. De ce ai inselat-o? Te-a ajutat cu ceva?

| unknøwn a răspuns:

Dăo-n colo.
Caută alta mai bună.
Găseşti destule cărora să le-o tragi şi fără compromisuri.

| Alisse a răspuns:

Nu mai foarta nimic nu vad rostul oricum daca te iarta va trece ceva timp pana va mai avea la fel incredere in tine si daca ea considera ca nu poate sa treaca de chestia asta nu mai sta in calea eihappy

| ElyNix23 a răspuns:

Prietena ei cea mai bună ține la ea și îi spune ce e bine, în nici un fel nu vrea să vă strice relația.
În primul rând, de ce ai înșelat-o o dată, iar a doua oară eraipe cale s-o faci? Dacă ții la ea, de ce te duci după altele? Imagineazăă-ți că erai invers, tu cum ai fi procedat?
Te rog eu să nu mai faci asta niciodată unei fete, nu știi cât de sensibile sunt unele.
Din punctul meu de vedere, ar trebui s-o lași în pace. Nici o fată nu ar accepta ca bățul prietenului ei să fi intrat în altă alună. If you know what I mean.
Of... Succes. Pa, pa! :*

| AlexandraPreda a răspuns:

Pai normal ca si-a pierdut increderea in tine.Chiar daca v-ati impacat nu cred ca a fost totul ca inainte.Nu merita sa o inseli.Stiai riscurile.Si normal ca prietena ei o ''impingea''. Prietenei mele i s-a intamplat la fel dar ea nu vroia sa se mai impace cu el.Erau impreuna de 3 ani.Si-a pierdut increderea in el.Eu fiind cea mai buna prietena a ei ii ziceam ca nu are rost sa se impace ca inca mai era cu aia si poate o insela din nou.Nu ai cum sa-i mai recastigi increderea.Treci mai dearte.O sa gasesti alta fata.Dar sa nu mai faci greseala asta de a o insela si pe ea.Ea ii zice sa nu se impace cu tine ca sa nu-i para rau ca s-a despartit de tine. Daca ii zicea sa va impacati poate ea nu accepta si prietena ei tot ii zicea si se simtea descurajata.Asta e parerea mea.

| Skruci a răspuns:

Daca o impinge prietena aia a iei o sa fie mai greu.Aia o sa ii spune ceva gen(Fa esti proasta nu vezi ca ala de inseala cu oricine vede in fata) laughing
Acuma tinete dupa ea, sun-o, iesi cu ea pe afara,(nu pe fb sau mess)

| Skruci a răspuns:

"Cina in doi"
Eu zic sa nu faci asta ca apoi o sa iti bata joc de tine.
Aici nu esti in filme cu cina in 2.
Esti in Romania.

| vladutzaM a răspuns:

Cred ca dupa fapta si rasplata, ai meritat...

| Apasu explică:

Cu acea tarfa, doar am ras pe mess de ea, nimic mai mult

| golancadecartier a răspuns:

Pai. daca nu vrea sa te ierte e greu si daca prietena aia o "impinge" bine face dar tu ai facut mari greseli fata de ea

| golancadecartier a răspuns:

Nu se mai merita... deja ai pierdut-o de mult