| Flori567 a întrebat:

As putea fi însărcinată daca am avut contact sexual protejat, sexul a fost pe 6 Septembrie. Am avut menstruație cu o zi mai mult pe 18 Septembrie, 13 Octombrie si 6 Noiembrie.
Imi e foarte frica sa nu fiu însărcinată. Simt uneori ca mi se mișca ceva prin burta. Aștept sfaturile dumneavoastră.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Intro situatie ca cea descrisa de tine, in care dupa intretinerea unui contact sexual protejat au urmat 3 menstruatii (probabil la termen) care au decurs in mod normal posibilitatea de a se fi format si/sau de a exista o sarcina chiar si ipotetica se exclude 100% fiind complet IMPOSIBILA o sarcina intr-o astfel de situatie. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat si ai avut menstruatie in zilele mentionate mai sus, nu poti fi gravida.