| anonim_4396 a întrebat:

as vrea a rog daca ati putea sa ma ajutati cu ceva. nu stiu ce sa mai facsad tot mai rau imi merge cu prietenu. acum o fost 3 zile la scoala ca o trebuit sal incheie si recunosc avea mult de invatat dupa masa. da dimineata avea de toti timpsad de sala.de prieteni, de tot, pe mine dupa masa abia daca ma suna odata ca invata. azi ne-am certat urat de tot. nu am mai putut sa suport... simteam cai indiferent cu mine.simteam ca se indeparteaza. ca ii egal de mine. si mi-a spus ca o sa ne mearga foarte rau.si l-am intrebat daca are de gand sa ma insele. si o zis ca vad eu. nu stiu ce sa mai fac... as vrea sa il surprind cu ceva. da nu stiu cu ce. sa ii spun ceva frumos. da nu mai stiu ce sa ii spun. vreau sa fie bine sad il iubesc prea mult. nu vreau sa il pierd. ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Stai linistita! prietenul tau nu e departe de al meu! si pr meu imi zice toata ziua ca are de invatat ca are treba si sunt unele momente cand stiu ca nu are de facut nimic si totusi nu ma suna nu da nimic, si asta ma scoate din minti la inceput si eu ma enervam, acum am invatat ca nu e bine9doar ii dau de inteles ca sunt putin cam supi si ca ma simt singura, neglijata) el cand vede ca nu am mai enervez pe el se poarta frumos cu mine, imi vb frumos imi zice ca ma iubeste! daca tip la el tipa si el asa suntem noi! dar nu-s bune certurile! eu sunt de 2 ani cu el si la inceput si noi ne certam rau! El ti-a zis''vad eu'' ca sa te faca sa te simti tu vinovata de cearta dar nu e bine! cu siguranat esti o fata destepata arata-i asta! nu trebuie sa faci mare lucru sa-l surprinzi! iubeste-l! fi alaturi de el(cand greseste mai lasa tu de la tine) el e baiat! asa sunt baietii!~nu au cale de iesire! bagat cu iubitul! sa va intelegeti bine!

| buldog a răspuns:

Arata-i ca il iubesti! Daca el mai tine la tine, va recationa la un simplu "stii ca te iubesc, nu?"! Daca nu mai tine la tine, bucura-te ca ai vazut asta si cauta altul care o face cu adevarat.
Bafta!

| pendula a răspuns:

Avem si noi perioadele noastre. O relatie poate deveni plictisitoare la un moment dat. Acordai 1pic de spatiu si timp. Vorbeste cu el despre chestia asta frumos si totul se va rezolva.

| •ღ♥→MaDuTzA←♥ღ a răspuns:

Baietii se plictisesc cam repede, acorda`i putin timp, o sa`si dea seama singur ca a gresit. Dar poate nu te iubeste...nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pendula, crede-ma ca are spatiu destul. deci ieri sa certat cu mine pentru ca l-am intrebat 'ce faci maine?' si imi raspunde 'bine.la sala pana la 2 cred si dupa aia prin nerv si dupa aia vin la tine. tu ce faci?' ma intreaba el.si ii raspund' cred ca merg cu o prietena la patinoar pe la 10, 11. ' si so certat cu mine ca nu l-am chemat. da de fapt l-am chemat cu 2 zile in urma si a spus ca vine. da fazai ca.NICI MACAR LA MINE NU O VENIT. am vrut sa merg la el in flex la ora unu. mi-a spus ca nu mai veni ca noi acum plecam toti si eu merg acasa ca trebuie sa invat. am zis ok. peste 10 minute ma suna simi spune ca merge la una( cu care mo inselat mai demult) sai instaleze un joc. gandeste-te cum m-am simtit eu ca pentru mine nu avea timp sa astepte pana ajung ca trebea sa invete. da la aia putea merge. de inselat nu cred ca mo inselat azi. o fost impreuna cu varuso. si aia se da mai nou pe varuso. da totusi. toti is mai importanti ca mine.si cand ii spun asta...tot eu is de vina si el ii ala suparatstraight face

| Iulya_2892 a răspuns:

E clar, s-a plictisit de tine si nu stie cum sa ti'o zica. poate ca si el te iubeste dar acum vrea alcevawinking