| ozzyyy a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea daca se poate sa ma ajutati.Am 18 ani si sunt cu un baiat de 2 luni, dar care insa il cunosc de 10 ani, de cand eram copii. Ei bine, dupa 2 luni de relatie si cu certuri si cu bucurii, insa multe certuri, am hotarat sa ma culc cu el. A fost si el de acord.insa exista ceva ce m-a deranjat.Lui nu ii place sa faca dragoste cu prezervativ.Ca cica nu suporta sa vada acel cauciuc pe penisul lui. Eu nu am facut-o niciodata fara, dar de data asta am facut o exceptie.si dupa un preludiu de 10 minute aproximativ, am ajuns si la faza penetrarii.Totul a fost bine timp de cateva minute, pana i-a "adormit". El crezand ca nu imi dau seama a vrut sa ii fac oral. I-am facut 2 minute apoi iar penetrare, apoi iar a adormit, si iar oral.si pana la urma am terminat printr-un oral. Spre seara am stat de vorba despre aceasta intamplare si a spus ca eu sunt a doua fata cu care s-a culcat si ca nu stie dar si la prima fata i s-a intamplat sa ii adoarma si nu intelege deloc.In prima faza credeam ca e vina mea ca nu il excit destul, dar a spus ca e clar ca vina mea nu e, pentru ca e imposibil.Ca si la telefon daca vorbim mai mult i se "trezeste"si apoi abia mai reuseste sa il culce. Ceea ce vreau eu sa ma ajutati este daca stiti de ce i se intampla lui asta in timpul actului sexual. Daca nu ii faceam acel oral nu mai exista niciun act sexual.Si a doua intrebare este daca pot fi insarcinata daca m-a penetrat doar putin cateva minute si in niciun caz nu a ejaculat in mine.

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Daca nu a ejaculat in tine (= nu a eliminat sperma in vagin) nu-ti fa probleme.Nu poti sa ramai insarcinata.Scuza cu prezervativul (nu suporta sa vada cauciuc pe penisul lui) este proasta.Prezervativul previne sarcina nedorita si TE PROTEJEAZA de BTS (bolile cu transmitere sexuala), daca este bolnav, nu stii! Nu si-a facut analize? Nu stii! Asta nu este scuza.Ete fss daca nu-i place ca-l vede sa inchida ochii, sa se gandeasca si la tine.Cand e excitat poate nu mai simte cand ii vine sa elimine sperma, si ce faceti draga atunci? Termina in tine! Locul acela umed si cald ii deregleaza simturile.Crezi ca mai simte ceva? Nu te baza pe ce spune! Trebuie sa ai si tu un cuvant in asta! Si dupa 2 luni cred ca este cam devreme pentru "dragoste". Sfatul meu este sa folositi corect prezervativul, convinge-l sa-l puna. Nu cred ca ai vrea sa te duci cu burtica la nas la parintii tai, chiar daca ai 18 ani, mai stai putin sa te regasesti! Aveti doar 2 luni impreuna (de relatie).

| ozzyyy explică (pentru lolly):

Multumesc mult lolly, mi-ai fost de mare ajutor.trebuie sa stau de vorba serios cu el.nu ma pot risca in halul asta

3 răspunsuri:
| madutza90 a răspuns:

E clar ca are o problema si cel mai bine ar fi sa mearga la un medic. daca nu a ejaculat in tine, nu se poate sa fi ramas insarcinata.dar pentru linistea ta poti sa-ti faci un test de sarcina dupa 2 saptamani de la actul sexual...si parerea mea e ca ar trebui sa folositi in continuare prezervativ daca nu doriti sa va treziti cu o BTS sau cu o sarcina nedorita! bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti face griji in legatura cu sarcina pentru ca este practic imposibil sa ramai insarcinata fara ca el sa isi dea drumul in tine. Si la faza cu "adormitul si sculatul" nu am nici o idee probabil nu a fost destul de excitat nu stiu ce sa zic.