| GFantastikBaby a întrebat:

As vrea sa-mi dati niste sfaturi...
Deci faza e ca ne-am mutat la o scoala noua anul asta. Mi-au tot povestit prietenele mele despre un baiat de acolo. E un tip foarte popular in scoala si dorit de multe fete, nu numai pentru ca arata foarte bine, dar are si foarte multi bani. Ma rog, eu la inceput l-am considerat un ingamfat si eram sigura ca o sa fie tot timpul cu nasul pe sus. Uneori la scoala imi tot punea piedica si ma privea, dar si zambea. Eu nu l-am bagat in seama si l-am ignorat. Totusi, la un moment dat a trebuit sa plec cu cativa colegi intr-un fel de parteneriat cu o alta scoala, un fel de "vacanta" unde venea si el. Chestia e ca s-a purtat foarte frumos, imi zambea, glumea cand era in preajma mea si ma tot bazaia :d, adica ma tragea usor de par, ma rog, nu-mi dadea pace, se punea langa mine, imi punea tot felul de nume(chiar dragute) si chiar daca la inceput nu am simtit nimic, acum imi bate inima de fiecare data cand il vad sad. Desi la scoala nu prea vorbim, doar arunca cu zapada sau ne mai privim pe coridor, cand suntem singuri sau doar intre prieteni e foarte deschis. De fiecare data cand il vad simt un fel de emotii, inima incepe sa-mi bata. Eu cred ca nu e nimic, dar prietenele mele spun ca sigut simt ceva pentru el si nu vreau sa recunosc. Desi inainte n-aveam nici o problema sa-i vorbesc, acum sunt foarte timida.
Nu stiu ce sa-i spun sau cum sa-i spun. Unele colege m-au sfatuit sa renunt pentru ca probabil se joaca doar cu sentimentele mele (a mai facut-o cu alte fete).
Nu stiu ce sa fac: sa o las balta sau sa incerc sa vorbesc si sa il cunosc mai bine? Voi ce credeti? happy

Răspuns Câştigător
| Dєєค a răspuns:

Buna:* Pai si eu cred ca simti ceva pentru el si nu vrei sa recunostibig grin adica inima iti spune ceva si mintea altcevalaughing. Pai ceea ce face el poate fi un inceput. Stii si mie mi s-a intamplat ca un tip popular dorit bla bla sa se dea la mine si eu am continuat chiar daca inceputul nu era intocmai bun. Si chiar daca acel tip in trecut isi batuse joc de sentimentele multor fete cu mine a fost foartee ok si am avut o relatie frumoasa:*. Prietenele si mie imi spuneau ca nu merita ca isi bate joc, dar nu mereu ele au dreptate:*. Deci parerea mea e ca daca ai id lui sa incerci sa vorbiti mai mult pe mess sau fata in fata fiindca nu se stie, poate meritasmug success

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pai cum ar fi sa fii tu in locul lui, sa privesti o fata de mai multe ori si intr-o zi sa vina fata si sa-ti spuna asa direct : auzi? mie imi place de tine! " :-| Nu ti se pare cam ciudat? Tot ceea ce poti tu sa faci este sa te impritenesti cu el si... Dupa totu' vine de la sine.hee hee Daca si el te place iti va spune si tie in orice caz iti va fi foarte lejer in cazul in care ati fi prieteni ce simti pentru. el.

| St3fY_3193 a răspuns:

Eu un cred ca in al cunoste nu e nimic rau...si mai cred ca si u simti ceva pentru el dar nu iti dai seama sau nu vrea asta incearca sa il cunosti si nu mai askulat de alte fete pentru ca ficare il vede in alt fel poate u esti fata care ia pus capac si care ia laut mintile big grin poti sa imi trimiti si mie un mesaj cu id taubig grin sunt curioasa de ce o sa iese:devil) dar cred ca mai intai ar trebui sa il cunosti si poate o sa iese ceva SUCCES:X:X:X:X

| tpu2011_1353 a răspuns:

.incearca sa observi.cum se poarta cu alte fete:-p.Merita sa incerci sa incerci sa-l cunosti, insa daca vezi ca este un mic copil de bani gata, care crede ca toate stau la picioarele lui nu are rost :-p.O sa treaca timpul si iti da singur seama.Cat despre fluturasi tai.e clar ca acest baiat te fac sa tremuri.vezi si tu cum se poarta:* Astept sa vedem ce ai facut