| IateyourCookie a întrebat:

E un tip la mine in clasa care pot spune ca e dragut.La inceput nu prea m-a interesat, dar dupa un tip diriga tot il punea ba in fata mea in banca, ba in spate, si in ore ori se intoarce el ff des la mine, ori ma tragea de bluza, sau ma atingea ca sa ma intorc la el.MRG apoi diriga l-a mutat pe randul celalatl dar in aceeasi banca cu a mea, iar el tot imi zambeasi etc. Nu exista ora in care el sa nu imi zica vreo gluma, sau sa ma faca sa ma simt bine.MRG a tinut-o asa destul de mult timp, iar in ultimele saptamana de scoala se comporta din ce in ce mai frumos, ca sa ajunga in ultimele zile de scoala sa ma strige si pe strada ca sa ma salute, iar de fiecara data cand treceam pe langa el nu imi zicea 'buna' ca si la celelalte fete, ci imi zicea numele cu un zambet pe buze. In ultima zi de scoala ma tot privea din cap pana in picioare si imi zambea, cand trebuia sa ii scriu lui diriga a vnt langa mine si era atat de aproape sa ma ia in brate.DECI nu pot sa zic ca imi placea de el, dar de cand am intrat in vacanta ma tot gandesc la el.Intrebarea e : el ma place sau nu si ce sa fac in privinta asta.Ms pentru ca ati citi tot.BYE

Răspuns Câştigător
| LaraDésire a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il intrebi, ci ar trebui sa te comporti asa cum o face el. Majoritatea baietilor cand se comporta frumos cu o fata, putem interpreta cum ca ei ne.ar placea si ne facem iluzii desi ei vor doar amicitia noastra. Incearca sa il inviti afara la un suc si vezi daca ai lucruri in comun cu tipul respectiv. Apoi puteti discuta despre o relatie.

3 răspunsuri:
| MsPisic a răspuns:

Hmm...tipul ar putea sa fie doar un shmecheras.Ar putea sa ii placa de tine sau doar de infatisarea tabatting eyelashes.
Sunt 2 posibilitati:
1)te place si vrea sa fie cu tine
2)ii place cum arati si vrea decat sa te ****.
Ai mare grija cu baietii ca el ca niciodata nu poti stii ce e in capul lorhappy.
Incearca sa iesi cu el.Ia-o si pe prietena ta si spune-i ca la un moment dat sa "aiba treaba"laughing si sa va lase doar pe voi si vezi cum se purta cand erati toti 3 si cum se poarta cand ramaneti doar voibatting eyelashes

| MusicLover a răspuns:

Poti sa il yntrebi daca el te place pentru. ca asta este ceea ce tu crezi si ceea ce a reiesit din comportamentul sau. Daca zice "DA" atunci intreaba-l daca vreti sa fiti impreuna ( daca vrei si tu ). FUNDA?

| madylynatha a răspuns:

Am si eu o intrebare el sa mai dat la alte fete din clasa? daca da inseamna ca vrea sa se apropie de toate fetele daca nu inseamna ca nu te place te iubestee