| silviu_7868 a întrebat:

as vrea sa stiu care pilula de a doua zi este cea mai eficienta si as vrea sa stiu si pretul daca se poate.
am facut-o cu prietena mea neprotejat dar mi-ai dat drumul afara insa ea crede ca am dat drumul si in ea, insa nu e asa pentru ca mi-am dat drumul dupa 5-6 sec dupa ce am scos-o.se poate imi fi dat drumul si in ea?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pilula de a doua zi o prescrie ginecologul, dupa consult ginecologic. Luata dupa ureche este foarte periculoasa pentru sanatate. Nici macar nu stii cat este riscul de sarcina si daca merita sa iti expui partenera la o "bomba hormonala". maine dimineata du-o neaparat la consult ginecologic. Medicul ii va spune ce are de facut.

| Pacala a răspuns:

Se poate sa fie insarcinata, de la lichidul care exista pe penis si care contine suficienti spermatozoizi care sa "isi faca treaba", chiar daca nu ti-ai dat drumul tu... Depinde daca era in perioada fertila sau nu prietena ta. Acum, problema 1: tu esti iresponsabil. NU se face sex neprotejat, in primul rand pentru ca exista risc mare de sarcina, in al doilea rand pentru ca exista risc de boli cu transmitere sexuala. Nici de penisul tau nu ai grija, nici de sexul iubitei tale. Sa iti fie rusine. Pastila de a doua zi se numeste "Postinor 2". Sunt de fapt 2 pastile, se iau in maxim 72 de ore de la contactul sexual neprotejat, la interval de 12 ore una fata de cealalta pastila. Pretul este intre 50 si 70 de lei, in functie de farmacie. Dupa ce ia pilula de a doua zi, prietena ta ar trebui: ori sa iti dea papucii tie, ori sa te puna sa porti prezervativ de fiecare data cand vrei sa mai intri in ea, ori sa ia pilule anticonceptionale dupa un consult ginecologic si sa repete consultul ginecologic la fiecare 6 luni.

| Pedala a răspuns:

Ai scos-o asa repede? In 5 secunde mai impingeai de 3 ori. Nu exista nici o sansa sa ramana insarcinata la cat de responsabil esti. Nu mai pierde timpul pe forumuri, du-te si fa sex, cat mai mult! Nu as vrea sa se piarda asa talent! Esti un idol pentru noi toti.

| pinkgirl_7393 a răspuns:

Pai daca ai facut precum ai spus nu ai lasat in eahappy... dar pentru ca sa fie ea implinita, i-ai pirula de a 2 zihappycele mai eficiente acum depinde intreaba la farmacie, pretul pirului este cam de 70 lei.