| CatalinLaurentiu02 a întrebat:

Eu si prietena mea avem 20 de ani. Ieri seara am facut sex neprotejat de 2 ori la un interval de 30 minute fara ejacularee. Baiatul (eu) nu am mai facut-o.
Ciclul mi-a trecut acum 3 zile (a tinut-o 5 zile) si il are cam neregulat. Acum doua luni a luat Escapelle. (Pilula de a doua zii). Poate sa rămână însărcinată daca nu mi-am dat drumul in ea? Si mai ales in perioada aia? Ce sanse sunt?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Parerile baietasilor de mai sus nu fac nici cat o ceapa degereata!
Nu-i nevoie sa facis ex 20 minute ca sa o lasi isnarcinata, este daejuns 1 singura penetraere unde sa exsiat 1 singuar picatura de sperma pe teava, de la o partida anterioara de sex, ca fata sa ramana insarcinata!
Sarcina se poate produce numai in perioada ei fertila!
Dar, dat fiind ca, fata a luat escapelle acum 2 luni, ciclul, ovulatia si perioada ei fertila nu se pot calcula sau prevedea, deoarece esapelle le infleunteaza direct.
Ce se poate face? Sex doar cu prezervativ!
Iar DUPA 21 de zile de la ultima partida de sex neprotejat, sa se faca un test de sarcina!

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru Violleta2022):

I-a venit ciclu si nu mai i-am luat test de sarcina, deci nu a ramas gravida. I m happy laughing

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Imi place de voi ca faceti ce faci si apoi veniti sa intrebati...
Daca nu ti-ai dat drumu in ea, tu ce crezi? Ramane sau nu?
Zici ca ati facut aseara, sa ia pilula de a doua zi daca are dupi asa mari.
Asta in maxim 72 de ore, mai e timp!
Next faci protejat si nu mai ai stres.
Documenteaza-te si de periodata de fertilitate pana atunci!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ROB3RT89):

Daca tot recomanzi pilula de a doua zi asa de lejer, sper ca stii ca aia e FOARTE TOXICA si doctorii recomanda sa nu apelezi la ea mai des de o data pe an, nu? Sau nah, o sa fie prietena lui cu ficatul pulbere, nu mama noastra...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Desigur ca poate sa ramina insarcinata. Ce adunatura de destepti pe aici, sa mor eu. De aia sintem pe primul loc la sarcini adolescentine in Europa, ca nu are cum sa ramina gravida "daca n-ai scapat in ea," ptiu drace! Ete - rata de fail de 22% in mod normal - https://en.wikipedia.org/wiki/Coitus_interruptus

Răspuns utilizator avertizat
| dani95 a răspuns:

Cum sa ramana gravida daca n-ai scapat in ea?! Stai linistit ca n-are cum sa fie gravida...

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru dani95):

Am urinat in pauza aia man, poate am adus ceva secretie pe afara

| dani95 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Ce pauza? Dupa ce te-ai terminat sau inauntru ei?

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru dani95):

Adică m-am retras asa doar ca am obosit dupa 20 min

| Atelocin94 a răspuns:

Nu nu, stai linistit. Nu are cum sa ramana insarcinata.

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru Atelocin94):

Am urinat in pauza aia, si poate am adus ceva secretie pe afara

| Atelocin94 a răspuns:

Banuiesc ca te-ai spalat, nu? Daca da, nu are cum sa ramana insarcinata.

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru Atelocin94):

Inainte de tot m-am spalat bine bine, apoi am început o partidă, am urinat am stat 10 min apoi din nou o alta partidă si cand am simțit că mai am vreo 10 min pana imi vine am scos-o din timp si asta a fost tot.

| dani95 a răspuns (pentru CatalinLaurentiu02):

Eiii nu serios? De cand dureaza 10 min sa te termini?laughing) hai ca ai fost haios in orice caz nu e gravida di daca o faceati de 20 ori una dupa alta. Importantul e sa nu scapi in ea nimic.....ca pe teava nu mai ramane odata ce te-ai terninat.

| CatalinLaurentiu02 explică (pentru dani95):

Am luat Maraton forte si i-am tras-o vreo 20-30 min prima tura