| ioana2200 a întrebat:

as vrea sa va spun povestea mea si sa aflu parerea si sfaturile voastre.Eu sunt in clasa a9a si m-am indragostit de un baiat din clasa a12a. De curand am realizat ca si el ma iubeste. Saptamana trecuta am avut balul bobocilor si toata seara m-a privit insistent ba chiar la un moment dat cand am dansat mai provocator cu un baiat s-a infuriat si s-a sarutat cu fosta lui. Ce sa fac? sunt sigura ca si el ma iubeste dar suntem prea timizi amandoi pentru a vorbi despre asta. Astept niste sfaturi de la voi.:*:*:*

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Hmm thinking ai putea ori sa faci rost de idu lui, sau sa il ceri direct sau pe facebook sa te bagi in seama cu el. fa tu primul pas. daca vezi ca, dupa ce tu ai facut primul pas, continua sa te bage in seama, te saluta la scoala etc. cred ca lucrurile or sa inceapa sa curga de la sine. incearca sa te imprietenesti cu el. dupa daca si el o sa vrea ceva totul o sa fie ok. bafta :*

| ioana2200 explică (pentru PrecioussGirl):

Am deja id'ul lui si mai vorbim dar mereu eu incep discutia si tot ce am vb pana acum a fost legat de bal sau scoala.atat.

| PrecioussGirl a răspuns (pentru ioana2200):

eu una sunt de parere ca totusi e a12a si nu ar trebui sa fie asa exagerat de timid. thinking nu mai e un copil.incearca sa deschizi subiectul "despre tine" ca sa zic asa. intreaba'l daca e genul de baiat timid, incearca sa afli mai multe despre el. daca vezi ca tragi de el sa soata 3 cuvinte atunci e nasol... timid timid dar dupa aceea persoana de langa tine interpreteaza lucrurile gresit. el o fi timid si nu prea vorbeste asa cu o fata nici macar pe mess, insa tu daca il vezi ca nu vorbeste ai sa crezi ca nu e interesat de tine si suferi etc etc.

11 răspunsuri:
| xXx_6966 a răspuns:

Fa tu primul pas. daca spui ca sunteti prea timizi poti incepe prin ai trimite mesaje.

| Madu2027 a răspuns:

Fa rost de id`u lui mai vorbiti invita-l la o cafea va mai cunoasteti>big grin

| aNdreIiasi a răspuns:

Pai eu zic sa faci rost de id lui, sa vorbiti, cand va intalniti sa va salutati gen "buna, ce faci?" " ce ora ai?" "ok mai vorbimbatting eyelashespapa", apoi vorbiti pe mess diverse lucruri, iar la liceu veti vorbii despre aceleasi subiecte si se vor naste subiecte noi de discutie, va imprieteniti mai mult, apoi ii spui ca il placi, poti face rost de numarul lui la liceu si sa ii dai sms cum ca ai vrea sa fii cu el daca esti timida. Oricum si el se va gandii la o relatie mai mult ca sigur pentru ca si eu sunt baiat si am experientabatting eyelashes traiesc una ca asta cu alta fata dar astept sa mai vad cum gandeste :*Bafta

| pLUSH a răspuns:

Imi vine sa-i strang de gat pe astia mari care sunt cu fete mici...adica cei de exemplu de cls a9-a aia ce sa faca? tu poate il vezi pe baiatu ala nu stiu cum dar daca sta cu o fata de a9-a nu-i nimic de el

| KarynaBettley a răspuns:

Am citit intr-o revista pasii ce trebuie sa ii faci uite cum e corect ai spus ca daca te priveste ii place de tine si e inca timid sau se mai gindeste inca cum ar putea sa te cuceresca apoi daca glumeste cu prietenii si ride tare vrea sa fie remarcat pai fii curajoasa si actioneaza apoi dupa o zi dupa ce ai facut toate astea trebuie sa iti scrie pe facebook sau daca are numarul si nu te suna e un pic timid dar asas baietii apoi daca vb pe face si nu tia propus sa va intilniti poate e inca timid dar verifica statusul pe face ce tine de relatii daca are multe scuze are mai multe fete sau nu stie cum sati spuie ca nu e interesat daca vb prin sms si asa e bin dar inca nu e nimic intre voi poate inca nu site ce vrea cu adevarat nu-i esti indiferenta mai ales daca te gidila sau nu iti da pacewinking daca sunteti deja impreuna sau aveti porecle e ok nu sunteti pereche e rau nu-i place de tine sad o propunere : Hes just not that into you!
succes pentru tot deplin ce scrie in revista scriemi un mesaj privat laughing

| ruxycat a răspuns:

Pai,Ioana fi tu insati! Stiu cum e dar mie mi s-a intamplat mai rau nu puteam sa vb cu el ma rusinam!

| dinutescasi a răspuns:

Spune ca-l iubesti si vrei sa faci sexxx cu el

| ruxycat a răspuns (pentru dinutescasi):

Doar ca sa stii! de la un copil: dai dovada de o "inteligenta rara"

| ioana2200 explică (pentru dinutescasi):

De ce unii baieti ca tine se gandesc mereu numai la sex inainte de a cunoaste o fata?
Nu va dati seama ca, noi majoritatea fetelor va consideram numai niste afemeiati care nu stiti nimic despre dragoste si fete.