| deutza_5781 a întrebat:

Buna as vrea si eu sa va pun o intrebare mai delicata cum ar veni...de ce baieti prefera mai mult la fete sa aiba mameloanele mari eu de exemplu am o colega de clasa care are sanii destui de mari si cred ca are tipul cel mai mare de mameloane din cate am vazut eu pana acum...si o culoare deschisa ca un roz bombon in vestiar cand ne schimbam pentru sport toate fetele ii admira sanii se spune ca are cei mai frumosi sanii din liceu si baieti care au avut relati cu ea spun la fel. Acum intrebarea e urmatoarea de ce mameloanele mari sunt mai apreciate si mai deosebite ca sa zic asa de cele normale sau mici si de culoare mai inchisa?happy as vrea si eu sa stiu va rog va pupickisssi astept raspuns multumesc:Xtonguekiss

20 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Fiecare vrea altceva. Mie mai degraba imi plac sanii mai micuti. Ce e prea mult strica din punctul meu de vedere. Nu imi plac sanii mari.

| vlaaddd a răspuns:

Pai, eu iti spun din perspectiva unui baiat.
( nu ma uit la sanii unei fete prima data, ci la fata )

Pe noi ne excita acea parte a corpului.
Deci, cu cat mai mari, cu atat mai bine, dar nici niste sani d'aia pana la buric.

| OanaG a răspuns:

Poate ca ii atrage pe baieti culoarea mameloanelor ei laughing, desi nu cred ca ar fi vizibile prin sutien laughing

Poate ii atrage forma lor, si o contrazic pe @Georgiana, daca nu ai grija de trupul tau e logic ca la 40 de ani sa se lase, dar atat timp cat faci masaj si alte chestii e imposibil! Trebuie sa ai o igiena corporala aparte pentru a te pastra si la batranete!

| αndï a răspuns:

Mameloane rolling on the floor lol imi place cum suna. Frate se numesc SFARCURI nu mameloane, e aiurea... nu suntem in comunism. Prefer fetele cu sanii moderati si "mameloanele" roz spre rosu ceva mai inchis in culoare, aoreolele sa nu depaseasca marimea unui ok facut cu degetul mare si aratator, si sa fie niste sani fermi, daca sunt lasati nu imi plac, deci practic ca sa nu fie lasati trebuie niste sani nu foarte mari ^^.
Pe baieti ii excita partea cu sanii pentru ca reprezinta o parte sexuala la fete... e foarte normal, si voi va excitati daca se aplica un anumit masaj pe ele happy in caz ca nu stiai?

ps : nu toti baietii se uita direct la sani, si nu au o inportanta asa de mare, dar sunt esentiali, iar de obicei fetele fara sani sunt hapsane intr-un anumit mod happy

| Sεlεηα a răspuns (pentru αndï):

Daca nu esti fata de ce vorbesti?winking

SFARCURILE sunt "bobitele" mici

MAMELOANELE sunt "cercurile"colorate inchis sau deschis ce inconjoara sfarcurile.

INTELES? smug

| αndï a răspuns (pentru Sεlεηα):

Sa stii ca mamelon e o denumire nu foarte folosita pentru sfarc, aoreola e cercul ala colorat, eu cel putin asa am invatat la biologia de a 7-a... Daca n-am dreptate, ok ai toate meritele sa ma contrazici

| Sεlεηα a răspuns (pentru αndï):

Ce chestie, ca si eu sunt tot a 7 a (trec a 8 a), si se pare ca si google spune la fel happy

| αndï a răspuns (pentru Sεlεηα):

Se pare ca am cam uitat chestiile astea de vreo 6 ani incoace big grin n-are nimic, omu are mereu de invatat cate ceva nou

| Sεlεηα a răspuns (pentru αndï):

Stai linistit oh go on asa uit si eu laughing
cel putin la mate- sunt bata rolling on the floor

| vyolycy a răspuns:

Depinde de fiecare baiat...fiecare cu placerile, cu fanteziile lui, sunt curioasa daca ii marge si bibilik...degeaba ai sani frumosi daca atunci cand deschizi gura sa sp ceva esti prosta de putzi(nu ma ref la tine, vb la general)

| Simon a răspuns:

Nu cred ca au inteles toti ca e vorba strict de mameloane aici laughing. Depinde de la om la om, mie personal mi-e indiferent. Cele mai mari ies in evidenta, mai ales cand va este frig tongue, si de aici si GRESEALA ca fata respectiva are sanii mari, pe care o fac majoritatea baietilor de altfel tongue. Conteaza foarte mult si anturajul baietilor, se ingana unu' cu altu' la dat note cat mai reale din punctul lor de vedere (note la fete in privinta fizicului big grin), iar mameloanele mari iesind in evidenta, vor contribui la o nota cat mai mare, e logic nu laughing). Ti tzuc si ti cuprind, si faza cu notele nu ai auzit-o de la mine laughing)

| DrPedobear a răspuns:

Un decolteu generos, adanc, atrage privirile sexului opus pentru ca in general are legatura cu reproducerea. Un barbat este atras de o femeie cu solduri late sa-i poarte copilul si sanii au legatura cu nutritia micutului. Apoi ar mai fi si ceva din subconstientul barbatilor, in sensul ca am crescut protejati si hraniti la san si de-aia tragem tot acolo.

Contacteaza-ma pentru consiliere personala xD

Dr.Pedobear says: ai grija cu gramatica "are cei mai frumosi sani* din liceu", "de ce baietii* prefera" si "baietii* care au avut relatii*"

Play safe!

| covexrobu a răspuns:

Pentru ca atunci cand dormi cu fata respectiva un san il pui sub cap pe post de perna si cu celalalt te acoperi. laughing. Pe mine nu prea ma intereseaza cat de marii sunt sanii unei fete. De obicei imi plac fetele cu sanii mai mari daca stiu sa isi aranjeze un decolteu. Dar ei pot produce mari probleme fetelor din cauza ca trag in fata mult. Totul depinde de preferintele fiecarei persoane in parte.

Răspuns utilizator avertizat
| Happyness a răspuns:

E da sunt unii baieti carora le plac sanii ft mari dar sunt si carora nu le plac.nu arata chiar bine la 40 de ani cu ei lasati in jos de parca ar fi 2 baloane defumflate.

| deutza_5781 explică:

Aaaaaa vb despre mameloanelaughingwinking

| banzicarul a răspuns:

Pff ce fire imi facusi de o limba intre tate.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii prefera de regula ceva potrivit ca marime. si la sani si la mameloane si la solduri si la fund etc. adica o fata bine proportionata. E drept ca cele cu sani/mameloane mari atrag imediat atentia si curiozitatea baiatului care isi zice mamaaa, ce as face eu cu astea, cum m-as juca etc. Dar s-ar plictisi repede de o laptareasa cu sfarcuri prea mari. Culoarea cred ca influenteaza mental, adica rozul e mai sexy/"cute" decat maroul, cel putin asa zic eu. Imagineaza-ti, ce e mai sexy pentru un baiat, o vulva cu labiile mici roz, micute, sau o vulva cu labiile mici crete si maro?
Danco.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-o spun din perspectiva unui baiat

eu prima data nu ma uit la sanii unei fete, ci la fata ei

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Sunt multe de explicat.Eu cel putin ador fetele cu sanii mici...si vorbesc serios..pe mine ma atrag enorm..si nu asta conteaza la o fata sa aiba forme. daca are forme pe creier atunci este o problema, daca fata este lucida si gandeste matur, pot spune ca e o fata numai buna.