| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea un sfat daca se poate ieri la scoala era totul bine si frumos pana la a 3 a ora cand sau batut doi baietii la scoala si IUBITUL pe unul dintre ei incepu sa il intarate sai spuna ca ce il bate celalalt si eu i-am zis sa taca din gura.Sa nu se bage si iubitul meu s-a suparat. Cand sa sunat m-am dus langa el si l-am intrebat daca e suparat si el mi-a zis sal las in pace si am plecat in clasa la mine.Am intrat la ora de romana am ras am glumit si cand s-a terminat ora de romana am iesit iar in pauza el tot suparat era si nu a stat cu mine dupa ce sa sunat de intrare am intrat la ora de geografie pe la jumatea orai primesc msj de la el ma intreaba,, cf,, "daca pot vb" si "daca ma mai intalnesc cu el dupa ore" i-am zis "ca nu". Si el a inceput:,, Vrei sati zic si eu ca nu mai vreau sa fiu cu tine,, Eu i-am zis "da" si el mi-a zis:,, Gata noi 2 am terminato!,, Si eu i-am zis "bine pa" si el mi-a zis "pa". Dupa ce sa sunat iar de pauza am iesit afara suparata si am inceput sa dau un ocol scolii cand am ajuns din nou in curtea scolii el striga la mine si ma prefac ca nul aud.Cand sa sunat de intrare am intrat in hol sa ma duc in clasa deodata o fata ma roaga sa ma duc cu ea la baie in drum spre baie m-am intalnit cu el la cls lui si mi-a zis "sa stau sa discutam" si eu i-am zis:,, ai zis pa pa ramane,, si am plecat. Toti de la el din cls au inceput sa se uite la mine si sa ma felicite ca asa ma vor. Cand am intrat la ora de optiona iar primesc msj de la el si in msj scria sal iert ca nu si-a dat seama ce a zis si i-am zis ca da il iert si sa fie pentru ultima oara cand se mai intampla asa ceva. El sa jurat pe viata lui ca nu o sa mai ma lase niciodata si ca ma iubeste.Cand am iesit de la ore el ma asteptat sus pe deal si i-am zis ca ce vrea si a inceput sa ma ia in brate, sa ma sarute etc. Ma condus pana acasa.Seara cand l-am sunat era afara cu prietenii lui si imi zicea in continu ca ma iubeste si ca daca mai st suparata si sa uit ce s-a intamplat si eu i-am zis bine. Oare am facut bine ca l-am iertat tinand cont ca despre el am auzit o gramada de chestii cum ar fi ca o place pe alta e la din cls ca nu mai iubeste si isi bate joc de mine oare ce sa mai cred ca ma iubeste sau nu? E bine ca l-am iertat sau nu?

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

A insistat mult sa-l ierti, cred ca te iubeste, altfel nu se tot ruga el.Si stii ca baietii sunt orgoliosi, deci fii multumita.Parerea mea!

| jumatatedininimata a răspuns:

Draga mea e foarte bine ca l-ai iertat, atunci era nervos nu stia ce face, dar apoi el s-i-a dat sema ca a gresit si sia cerut iertare. daca vrei sa vezi ca te iubeste spune-i sa iti faca o demosntartie si apoi tu vei fi convisa. bafta!