| Sarraa97 a întrebat:

Aseara am avur primul contact sexual. Prima data ne sarutam si am inceput sa ne atingem vreo 30 de minute iar prietenul meu a ejaculat. Dupa am stat imbratisati cam 20 de minute si am inceput sa ne sarutam din nou si a avut loc contactul sexual la propriu. Dupa am avut dureri si s-a oprit iar dupa vreo 10 minute a ejaculat din nou. Am facut-o neprotejat(stiu - o prostie)
dar nu era planificat sa facem asta. Acum, stiu ca sunt sanse de sarcina oricand o faci neprotejat, dar sunt mari sansele in cazul meu? daca a ejaculat inainte si dupa, nu in mine.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca dupa prima ejaculare nu a urinat si nu s-a spalat bine de tot, atunci poti considera ca a ramas absolut suficienta sperma pe penis si in uretra pentru a fi echivalentul unei ejaculari in vagin. Daca erai si virgina, stii si tu ca riscul este maxim la primul contact sexual. Nu ne spui in ce perioada a ciclului menstrual esti, asa ca nu stim riscul, dar el este intre 5% si 98%, daca nu a urinat si nu s-a spalat si intre 5% si 30% daca a facut cele doua actiuni

| Violleta2022 a răspuns:

Sansele sunt foarte mari, mai ales ca ati avut 2 contacte sexuale neprotejate, iar dupa primul contact si ejaculare, intotdeauna raman spermatozoizi pe teava, care se scurg in vaginul tau, imediat cum il introduce din nou.
Greselile se platesc si daca tu ai fost gata sa accepti sex neprotejat, inseama ca esti gata sa accepti si o sarcina!
Oricum, un test de sarcina nu poti face mai devreme de 3 saptamani.

| Sarraa97 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut 2 contacte sexuale, a fost doar unul, dupa a doua ejaculare

| Sarraa97 explică (pentru Sarraa97):

Dupa prima ejaculare (scuze)

| corbulalbrosu a răspuns:

DA, sansele de a se forma o sarcina pot fi foarte mari insa doar in cazul in care sexul a fost intretinut in perioada fertila a ciclului tau menstrual. Intotdeauna dupa ejaculare in uretra (canalul din penis) ramane o cantitate de sperma lipita de peretele canalului. Acea sperma initial vascoasa dupa circa 5-10-15 minute intra intr-un proces de fluidizare si incepe sa se scurga incet dar sigur, pe nesimtite din penis in vaginul tau. De aici provine posibilitatea de a se forma o sarcina. Insa repet, doar in cazul in care sexul a fost intretinut in perioada fertila. Tu esti cea care isi poate da seama daca aceasta posibilitate este valabila sau nu. Multa sanatate!

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

"dar nu era planificat sa facem asta"
In postarea ta precedenta ai scris ca ai decis cu prietenul dau sa iti incepi viata sexuala. Ala era momentul in care cumparai prezervativul pe care urma sa il folosesti cand se si intampla.
Ca sa nu mai vorbim de fapul ca ai mai incercat.
Deci lasa faza cu "s-a intamplat", asuma-ti responsabilitatea ca un om maturi sau lasa-te de sex ca un copil.
Ce esti?

| antoniaidk a răspuns:

Exact asta am facut si eu prima data! nu era programata chestia asta! diferenta este ca pe mine nu m-a durut cam deloc desi o avea sculata! nu cred ca o sa ramai gravida..nici eu n-am ramas happy pot sa te intreb cati ani ai acum?

| Betrix a răspuns:

Uite asa se perpetueaza specia.

| Hitman4iQ a răspuns:

E posibil dar de multe ori am facut asa si nu a fost, intr-o zi cu prietena de 7 ori am facut-o, nu a ramas insarcinata, bafta