| lusha a întrebat:

Buna:* Asi vrea sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi:*
Am avut un prieten care e cu mine in liceu dar, ne-am despartit deoarece el prefera prieteni erau zile, de cand ieseam de la scoala pana seara tarziu nu imi raspundea la telefon. Acuma trecand un timp de la fosta relatie...am inceput sa comunicam .sa radem. .sa glumim. L-am intreabat de fazele de cand eram impreuna si la regreta.si a zis ca a fost prost...la scoala tot timpu ne vedem ma pupa pe mess in fiecare zi decate ori ma vede intra pe mine. oare mai exista o sansa de impacare? eu inca tin enorm de mult la el, el oare simte la fel? cum asi putea sa-mi dau seama? multumesc:*:*:*:*:*

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Se pare ca vrea sa fiti doar prieteni si inca nu este dispus pentru o relatie "pasionala".
Cred ca aceasta este si mai buna pentru amandoi pe considerentul ca atat tu, cat si el trebuie sa va canalizati energia pentru a invata si a acumula cat mai multe informatii pentru a putea sa va deschideti drumul pentru insusirea unei profesii ori meserii. Mai aveti timp pentru "dragoste". Comunicarea pe mess este utila, dar nu o transformati in altceva, fiti prieteni, comunicati si cu alti colegi si colege, activati in comun pentru anumite hobiuri si vei vedea ce-ti va oferi viitorul.
Sigur este ca tu ca persoana il interesezi dar, nu forta nota pentru altceva.
Sa cresti mare, sa fii sanatoasa si asteapta ca, timpul dragostei va veni si pentru tine.

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Poti sa-l intrebi. Uite, tu daca ai fi cu o fata, cat timp ti-ar place sa fii cu ea intr-o saptamana? Poate e un baiat caruia ii place sa aiba spatiul lui personal. Am priteteni care atunci cand au inceput relatia se vedeau o dupa-masa pe saptamana si poate se sunau de 2-3 ori in acea saptamana desi locuiau in acelasi oras. Ambii lucrau, aveau si scoala. Poate asa isi doreste el prietenia nu cu intalnit in fiecare seara si sunat zilnic.

| pisoias29 a răspuns:

Consider ca inca te place daca vorbeste in fiecare zi cu tine, iti da pupici pe mess...ar putea exista sanse sa reluati acea relatie... dar aveti grija sa nu mai faceti aceleasi greseli happy bafta

| alessyca a răspuns:

Poi ce sa iti zic eu am patit'o adica mi-a zis ca prietenii pe primul loc si adopta un comportament foarte ciudat cand era cu ei...ma roglaughing) i-am dat 2 sanse si nu s-a schimbat.
In privinta sentimentelor nu poti fi sigura, decat daca il intrebi pe el...eu cred ca exista sanse de impacare dar ai grija nu sunt sigura daca o sa se schimbehappy

| buburuzzz a răspuns:

Salut! mai sint sanse de impacare... poate anume prin acesti pupici pe mess el a facut primul pas, iar acum el asteapta pasul tau.

| bobocel1997 a răspuns:

Deci sa vedem...prima oara cand a fost cu tine s-a purtat ca un porc... dar apoi dandu-si seama ce a pierdut a inceput sa vorbeasca cu tine incontinuu... poate mai are sentimente fata de tine... daca tot imi zici ca vorbesti cu el mai tot timpul...sti cum trebuie sa faci...sa il intrebi pe mess sau in fata de ce s-a purtat asa de urat cu tine

el iti raspunde iar tu il intrebi ceva de genul,, daca te-as intreba daca ai vrea sa fi din nou cu mine ce ai zice'' si el iti da raspunsul...

succes si tine-ne la curent cu tot ce se intamplawinking

| DeeAnna. a răspuns:

In primul rand, trebuie sa il cunosti foarte bine.
Daca il sti de multa vreme iti vei da seama de atitudinea pe care o va avea daca o sa incepeti o noua relatie...

Daca el intr-adevar regreta, si se poarta bine cu tine acum, atunci totul e ok.

Dar eu zic sa nu te arunci in bratele lui si sa te gandesti bine la ce fel de om e, si la ce te astepti de la el...

Gandeste`te daca te merita...winking

Succes, si sper sa te ajute cu ceva sfatul meu... :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana cand o sa se poarte frumos? te-ai gandit? daca incepe sa aiba din nou amnezii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lușo, nu cred că mai „simte la fel".

| negrutzz a răspuns:

Daca el se simte bine alaturi de tine si regreta despartirea, cred ca are niste sentimente fata de tine dar nici el nu stie care ar fi metoda de a va impaca. Cum iti dai seama daca el tine la tine? Simplu. Fa tu primul pas si intalnitiva intr-o zi, la un suc eventual. Daca accepta inseamna ca vrea si el acelasi lucru. Sunt sigur ca o sa va impacati. Mult succes happy